Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak przestawić noworodka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak przestawić noworodka?

    Dziewczyny czy macie jakieś sposoby na przestawienie noworodka na spanie w nocy a nie w dzień. Moje synuś codziennie ok godziny 23- 24 budzi się i do godziny ok 5-6 nie idzie spać. Nic nie pomaga żeby go uspokoić. W dzień wstaje, przewijamy go, karmię i przy cycu idzie spać a w nocy przez te kilka godzin prawie non stop płacze. Czy miała któraś z Was podobną sytuację. Byłam z nim u kilku lekarzy i twierdzą że dziecku nic nie jest to z kąd ten płacz? Może to kolka? Pomóżcie
    Bartuś 5.12.2008
  •    
       

    #2
    a prezy sie?
    a co ile chce jesc?
    ale mysle ze jest troche malutki na przestawianie, ale pod zadnym pozorem nie wlaczaj swiatla w nocy. ja sie nauczylam wszystko robic przy swietle docierajacym z zamknietej lazienki czyli praktycznie po ciemku, ewentualnie odslanialam okna(na innym mieszkaniu).
    impuls swiatla u takiego malucha moze na ok 3 godziny wstrzymac wytwarzanie melatoniny, a dziala to w nocy ,bo w dzien swiatlo ma ciagle .
    inaczej ci ni umiem pomoc. pamietam ze moj przesypial praktycznie cala dobe, pod warunkiem ze jak sie obudzil w nocy to nie "dostal swiatla", najpierw mi spal po kąpieli i jedzeniu od ok 21-21.30 rowno 4h a potem całą dobe co 3 h,potem to sie zmienialo

    Skomentuj


      #3
      Znalazłam taki artykuł

      Nieodróżnianie dnia od nocy przez noworodka jest stanem przejściowym. Do czasu jednak, aż dziecko przestawi się na nowy rytm, może porządnie zmęczyć rodziców.

      Należy jednak pamiętać, że zanim dziecko przyszło na świat, dziewięć miesięcy spędziło w ciemnościach, więc potrzebuje trochę czasu, żeby oswoić się i przyzwyczaić się do zmieniających się pór dnia i nocy. Trwa to najczęściej kilka tygodni. Aby skrócić ten czas, ograniczaj stopniowo sen dziecka w ciągu dnia i pilnuj, by okresy snu nie były dłuższe niż trzy, cztery godziny.

      Jednak nie powstrzymuj dziecka od snu przez większą część dnia. Nie zagwarantuje to, że maluch prześpi całą noc. Przeciwnie zmęczone niemowlę nie będzie spokojnie spało w nocy.

      Postaraj się wyraźnie zaznaczać różnice między dniem a nocą. W dzień, gdy dziecko śpi, nie zaciemniaj pomieszczenia i nie eliminuj wszystkich hałasów. Gdy nie śpi, baw się z nim jak najwięcej. Wieczorem natomiast zasłoń okna, zapewnij dziecku spokój, wyciszaj je. W nocy gdy niemowlę się przebudzi, ogranicz się do szeptu, nie zapalaj światła, gdy karmisz.
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #4
        Ja myślę,że to jest w miarę normalne i musicie to jakoś przejść, wiem jest ciężko, ale to minie,wiem z doświadczenia.
        Też myślę, że Twój synek jest za mały na przestawienie, wszystko z czasem się unormuje, u mnie było to samo.
        Radzę Ci żebyś w dzień jak synek śpi nie zasłaniała zasłon- żaluzji, nie chodzcie na palcach w ciągu dnia, niech mały przyzwyczaji się do odgłosów.

        Mój synek gdzieś pod koniec 3 miesiąca życia zaczął przesypiać noce od 23 do ok. 5.30.
        Także życzę powodzenia i dużo wytrwałości
        Pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Mój na poczatku równiez nie przesypiał całych nocy, karmiłam go przy świetle, potem kupilismy w biedronce taka lampke ktora niby jakos świeci ale prawie jej nie widac, a potem po ciemku i teraz przesypia cale noce. Kładzie sie o 19:30 wstaje o 5:30 a dzis strasznie mnie zaskoczyl. Przebudzil sie o 5:30 dalam mu mleko, myslalam ze juz nie zasnie oczy mial jak kartofle. Położyłam sie jego na sobie boczkiem, przytuliłam do siebie i przymknelam oczka, nagle patrze a on juz spi przełozyłam go do łóżeczka i wstał o 8:00. Myśle ze twoj syn sam sie przestawi, a poki co musisz to przetrwac Powodzenia
          Bartuś 26.06.08
          Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

          Skomentuj

                 
          Working...
          X