Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy fotelik jest bezpieczny?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy fotelik jest bezpieczny?

    Pytanie z tytułu może trochę przewrotne ale ostatnio trafiłam na wpis, na stronach fundacji Jestem Potrzebny, porównujący różne foteliki. Były badane najnowszymi manekinami i zgodnie z normą iSize. Powiem, że wyniki bywają zaskakujące. Przykładowo największe przyspieszenie główki dziecka miał fotelik Transformer XT. A im większe przyspieszenie, tym większe uszkodzenia w obrębie głowy. A Combi Joy Trip nie przechodzi testu pomiaru ciśnienia w odcinku brzusznym. Poszukajcie sobie na ich stronie. Ciekawe wyniki, naprawdę.
  •    
       

    #2
    Odp: Czy fotelik jest bezpieczny?

    Jedna z mam, której dziecko chodzi z moim do klasy, ostatnio opowiadała ,że gdzieś słyszał o tym,że pojawiła się alternatywa dla fotelików dla dzieci.Może ktoś słyszał o czymś takim,bo jestem bardzo ciekawa czy jest coś równie bezpiecznego dla mojego dziecka jak fotelik.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy fotelik jest bezpieczny?

      Jak widać na testach zamieszczonych na stronach wspomnianej fundacji alternatywa dba o bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy w aucie nawet w większym stopniu niż niektóre foteliki. Jednak warto być otwartym na wszelkie nowinki pojawiające się na rynku.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy fotelik jest bezpieczny?

        fotelik info robił kiedyś test Smart Kid Belt ciągnąc dziecko za nogi. Raczej nie było to podejście naukowe do badania takiego rodzaju urządzenia, nieprawdaż? Takim testem mnie do siebie zraził. Jak gdyby chcieli wymyślać fizykę na nowo na potrzeby testów. Podczas ostrego hamowania i wypadku to nie nogi lecą do przodu ale głowa. To widać na wszystkich dostępnych filmach z testami. A u nich to nogi leciały do przodu a głowa zostawała na swoim miejscu. Dziwne podejście do testów.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy fotelik jest bezpieczny?

          Dobrze, że nie natknęłam się na te testy gdy szukałam informacji o Smart Kid Belt gdyż wyrobiłabym sobie o nim błędną opinię. Te nowe testy, które pojawiły się całkiem niedawno moim zdaniem pokazujące prawdziwe oblicze tego alternatywnego rozwiązania, które wyniki ma lepsze niż nie jeden fotelik.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy fotelik jest bezpieczny?

            Wyniki tych testów są zaskakujące. Do głowy by mi nie przyszło, że może coś wypaść lepiej niż fotelik. A tu takie zaskoczenie. I drugie zaskoczenie, że foteliki, które są dostępne nie zawsze przechodzą wszystkie testy. Ciekawe jak to zostało dopuszczone do sprzedaży.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy fotelik jest bezpieczny?

              t_turek zgadza się. Wyniki sa ciekawe i zupełnie niepasujące do tego, o czym mówią sprzedawcy. I to jest zaskakujące. A ten jeden fotelik co nie przeszedł tego jednego testu, to tez taki zastanawiający produkt.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X