Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mały złośnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • swiat-testu
    replied
    Odp: mały złośnik

    Walczę wlasnie z buntem dwulatka... orror, ale musze to przejsc, jak wiekszosc rodzicow. Trzeba niektore sprawy przeczekac, bo ,,taki wiek'', ale nalezy pamietam, by sie w tym nie zatracic i w odpowiednich sytuacjach upominac dziecko...

    Leave a comment:

  •    
       

  • monika_lisz
    replied
    Odp: mały złośnik

    Dzieci często się złoszczą nawet nie dlatego, że coś im nie wychodzi lub chcą zrobić coś, czego im się zabrania, ale po to, by w ogóle zwrócić na siebie uwagę Może czują się zaniedbane i pragną uwagi.

    Leave a comment:


  • roxi133
    replied
    Odp: mały złośnik

    Mam złośnika ale pracujemy nad tym. Wszystko zaczęło się od tego gdy babcia i ciocia dały mu pare razy po łapach. Od tamtej pory gdy coś mu sie nie spodoba to każdego bije. Oduczam go skutecznie,bo od 3 tygodni nikomu juz tak nie zrobił i co raz rzadziej wpada w furię. Uważam,że dziecko bedzie złośliwe jeżeli zauważy podobne zachowania u dorosłych. Samo w sobie dziecko nigdy nie jest niegrzeczne,zawsze bierze przykład z babci,rodziców czy starszego rodzeństwa. Trzeba duzo czasu temu poświęcić ale wszystko da się naprawić

    Leave a comment:


  • marcela_1986
    replied
    Odp: mały złośnik

    heh... mam identycznego złośnika w domu, krzyczącego i praktykującego szantaż emocjonalny ale nauczyłam się, żeby nie zwracać uwagi i po prostu robić swoje. Dziecko, kiedy widzi, że njego krzyk nie robi na nikim wrażenie, szybko się uspokaja

    Leave a comment:


  • amy25
    replied
    Odp: mały złośnik

    Dokładnie, w wychowaniu konieczną sprawą jest spójność i konsekwencja. Zarówno rodzice, ale także dziadkowie, powinni być spójni w wychowaniu i powinni przestrzegać tych samych zasad. Dziecko w takich sytuacjach sprawdza swoich najbliższych na ile może sobie pozwolić. Jeśli będziemy stanowczy i konsekwentni to dziecko z pewnością zrozumie, że nie uda mu się wykorzystywać swojego negatywnego zachowania w celu osiągnięcia jakiejś korzyści. Ale jeśli np. zauważy, że dziadek "ugina" się w przy jego wymuszaniu to dziecko nie zaprzestanie takiej formy osiągania wybranego celu. Zgadzam się z wyjakin - warto już na samym początku porozmawiać ze swoją rodziną i ustalić odpowiednie zasady. Z całą pewnością pomoże nam to w uniknięciu takich zachowań u dziecka, a nawet jeśli pojawią się to przy zachowaniu spójności i konsekwencji bardzo szybko zniwelujemy je. Dodatkowo serdecznie polecam książkę "Dziecko z bliska" autorstwa Agnieszki Stein, która w odpowiedni sposób przygotuje nas na takie i inne niechciane zachowania, a także pokazuje jak nawiązać i przede wszystkim utrzymać dobrą więź i kontakt ze swoim dzieckiem.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: mały złośnik

    Wszystkie dzieci najpierw testują Warto uczulić rodzinę, by trzymali się naszych zasad, aby dziecko nie miało takiego tu nie mogę, ale tam już mi pozwolą.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: mały złośnik

    Mój synek sprawdza ile sobie u kogo może sobie pozwolić i wie ze u mamy jest najmniej wymuszania bo mama jest nie ugięta a najszybciej wymusi u dziadka

    Leave a comment:

  •    
       

  • wyakin
    replied
    Odp: mały złośnik

    Dzieci potrafią z całych sił walczyć o to, czego chcą. Chyba każde ma taki etap wymuszania i sprawdzania na ile sobie mogą pozwolić.

    Leave a comment:


  • testolandia
    replied
    Odp: mały złośnik

    Mój synek miał taki etap, że faktycznie wszystko musiało być tak , jak on chce. Dopiero niedawno mu przeszło, tak jak miał 3 latka.

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: mały złośnik

    U nas też synek prawie dwa latka, a mówi tylko mama, tata, baba, nie, daj. Znajomej dziecko już składa pojedyncze zdania. A u nas jeszcze nie ma innych słowek. Obserwuję, ale nie panikuję. Wszystko przyjdzie z czasem. Nie ma co słuchać mądrych rad znajomych.

    Leave a comment:

  •    
       

  • mikaa997
    replied
    Odp: mały złośnik

    Ja mam problem bo synek ma prawie dwa latka a nie chce mówić, też już słyszałam różne opinie bo jedni machają ręką i mowią że ma czas a inni straszą jakimiś chorobami ;/

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: mały złośnik

    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
    Dziewczyny nie przejmujcie się wszystko minie, dzieci same z wiekiem znajdą sposób na rozładowanie negatywnych emocji
    mam nadzieję, bo podejrzewam już same najgorsze rzeczy tym bardziej jak co chwilę mama i teściowa chodzi i mówi, że moja córka jest strasznie nerwowa i mam jej dawać herbatki na uspokojenie, albo że ona się nerwicy nabawi czy ADHD

    Leave a comment:


  • mikaa997
    replied
    Odp: mały złośnik

    Dziewczyny nie przejmujcie się wszystko minie, dzieci same z wiekiem znajdą sposób na rozładowanie negatywnych emocji

    Leave a comment:


  • kotek_85
    replied
    Odp: mały złośnik

    Napisane przez WikuniaN0408 Pokaż wiadomość
    Moja niunia ma 4mies a juz sie zlosci robi takie gie ze zloscia prezy sie i wymachuje rekami i nogami i jak nie zareaguje to sie tak drze ze az sie zapomina to az sie boje co bedzie za dwa,trzy latka
    Moja mała ma 9 miesięcy i ostatnio zaczęła robić dokładnie tak samo. Czasem ciągnie się też za włosy, drapie i szczypie siebie i innych. Też się obawiam jak to będzie za kilka lat ;/ Nie wiem jaka to może być przyczyna ale liczę, że jej to przejdzie. Macie jakieś skuteczne rady ;/

    Leave a comment:


  • adad89
    replied
    Odp: mały złośnik

    Ja mam córkę i niestety jest właśnie w tym nieszczęsnym wieku. Martwię się bo nie chce spac. Dotąd spała ślicznie od dwóch tygodni przebudza się w nocy. Co gorsze woła o butelkę mimo, że już dawno jej nie jadła ani w nocy ani rano. Już mi czasmi sił brakuje. Poradźcie coś. Bo już nie wiem czy to jej kaprys czy może coś nie tak. Zapraszam do znajomych:P

    Leave a comment:

       
Working...
X