Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mały złośnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: mały złośnik

    Mój synek sprawdza ile sobie u kogo może sobie pozwolić i wie ze u mamy jest najmniej wymuszania bo mama jest nie ugięta a najszybciej wymusi u dziadka

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: mały złośnik

      Wszystkie dzieci najpierw testują Warto uczulić rodzinę, by trzymali się naszych zasad, aby dziecko nie miało takiego tu nie mogę, ale tam już mi pozwolą.

      Skomentuj


        #63
        Odp: mały złośnik

        Dokładnie, w wychowaniu konieczną sprawą jest spójność i konsekwencja. Zarówno rodzice, ale także dziadkowie, powinni być spójni w wychowaniu i powinni przestrzegać tych samych zasad. Dziecko w takich sytuacjach sprawdza swoich najbliższych na ile może sobie pozwolić. Jeśli będziemy stanowczy i konsekwentni to dziecko z pewnością zrozumie, że nie uda mu się wykorzystywać swojego negatywnego zachowania w celu osiągnięcia jakiejś korzyści. Ale jeśli np. zauważy, że dziadek "ugina" się w przy jego wymuszaniu to dziecko nie zaprzestanie takiej formy osiągania wybranego celu. Zgadzam się z wyjakin - warto już na samym początku porozmawiać ze swoją rodziną i ustalić odpowiednie zasady. Z całą pewnością pomoże nam to w uniknięciu takich zachowań u dziecka, a nawet jeśli pojawią się to przy zachowaniu spójności i konsekwencji bardzo szybko zniwelujemy je. Dodatkowo serdecznie polecam książkę "Dziecko z bliska" autorstwa Agnieszki Stein, która w odpowiedni sposób przygotuje nas na takie i inne niechciane zachowania, a także pokazuje jak nawiązać i przede wszystkim utrzymać dobrą więź i kontakt ze swoim dzieckiem.

        Skomentuj


          #64
          Odp: mały złośnik

          heh... mam identycznego złośnika w domu, krzyczącego i praktykującego szantaż emocjonalny ale nauczyłam się, żeby nie zwracać uwagi i po prostu robić swoje. Dziecko, kiedy widzi, że njego krzyk nie robi na nikim wrażenie, szybko się uspokaja

          Skomentuj


            #65
            Odp: mały złośnik

            Mam złośnika ale pracujemy nad tym. Wszystko zaczęło się od tego gdy babcia i ciocia dały mu pare razy po łapach. Od tamtej pory gdy coś mu sie nie spodoba to każdego bije. Oduczam go skutecznie,bo od 3 tygodni nikomu juz tak nie zrobił i co raz rzadziej wpada w furię. Uważam,że dziecko bedzie złośliwe jeżeli zauważy podobne zachowania u dorosłych. Samo w sobie dziecko nigdy nie jest niegrzeczne,zawsze bierze przykład z babci,rodziców czy starszego rodzeństwa. Trzeba duzo czasu temu poświęcić ale wszystko da się naprawić

            Skomentuj


              #66
              Odp: mały złośnik

              Dzieci często się złoszczą nawet nie dlatego, że coś im nie wychodzi lub chcą zrobić coś, czego im się zabrania, ale po to, by w ogóle zwrócić na siebie uwagę Może czują się zaniedbane i pragną uwagi.

              Skomentuj


                #67
                Odp: mały złośnik

                Walczę wlasnie z buntem dwulatka... orror, ale musze to przejsc, jak wiekszosc rodzicow. Trzeba niektore sprawy przeczekac, bo ,,taki wiek'', ale nalezy pamietam, by sie w tym nie zatracic i w odpowiednich sytuacjach upominac dziecko...

                Skomentuj

                       
                Working...
                X