Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto uzywac chodzik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Kobiety!!!!dajcie sobie już siana z tym chodzikiem.jedne mamy mają, inne nie!!
    ta dyskusja już schodzi na "ogniem i mieczem"
    miałysmy się tylko wypowiedzić, a widzę że jedna drugiej wytyka każde zdanie
    dla mnie chodzik - egal...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Lola moze Ty lepiej poczytaj ... pisalas ze mluch wstawal i sie przewracal - zycie kazde dziecko tak robi. O upadaniu do tylu napisalas duzo po tym co nie zrobilo na mnie wrazenia bo mialam z synem to samo i poradzilam sobie bez chodzika.Uczylismy sie raczkowac i upadac - codzienne cwiczenia daly rezultat. Ale trzeba chciec a nie isc na łatwizne.Wolalas dac do chodzika niz pomoc wlasnemu dziecku.Dla mnie nei wazne bylo pranie czy gotowanie ale dziecko.
      A Ty piszesz ze nawet upadek na miekie ma negatywny wplyw na dziecko .W takim razie 99.99 % dzieci powinno te skutki odczuwac i co ?
      Odp mi w koncu na pytanie - co bys zrobila gdyby nie bylo chodzika ?

      Froch na tym dyskusja polega - nie musimy sie zgadzac we wszystkim .

      Skomentuj


        #33
        wiem,każdy piszę to co uważa za słuszne.
        ja się w tą waszą dyskusję nie wtrącam bo mi się nie chce pisać....ale czytam czytam i przynajmniej na forum coś się dzieje

        Skomentuj


          #34
          Chyba jestem w szoku tokiem tej dyskusji...Uważam,że te wszystkie modne sprawy w wychowaniu dzieci to niektórym aż za bardzo się wkręciło,żeby tak postępować...Ja akurat nie używałam chodzika ,ale moja mama dla brata tak i jakoś chłop chodzi i ma się dobrze i wogóle jest gitTak tu piszecie,że macie tyyyyle obowiązków domowych itp itd...Moja mama miała czwórkę dzieci do tego sklep i kawiarnię i naginała jak meserszmit(do dzisiaj nagina)i musiała dać radę...Jedne wyrabiają się z pracą szybciej inne wolniej.Jedne potrzebują chodzika inne nie...Kiedyś były pieluchy tetrowe i kartoflanka...I można by tak wymieniać i wymieniać co jest dobre a co złe....Zapytała tylko kobiecina z nadzieją,że ktoś jej pomoże a tu masz....uczepiły się...To napiscie jej do jakiego lekarza ma sie ewentualnie udać po poradę z tym przewracaniem się dziecka a nie najeżdżacie na nią,że wsadza dziecko do chodzika,żeby mieć święty spokój...

          Skomentuj


            #35
            ylka29 daruj sobie

            a dla Twojej wiadomości to dziecko ma prawie dwa lata i już dawno chodzi
            więc ciężko tu wysyłać do lekarza

            Skomentuj


              #36
              Odp: Czy warto uzywac chodzik?

              Czyli nie ma sensu nawet pytać, bo jest tyle samo przeciwników co zwolenników i to jest po prostu kwestią wyboru.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                My korzystaliśmy z chodzika i dobrze wspominamy ten okres,bardzo się przydał a jedyny warunek jest taki aby wybrać dobry i sprawdzony model,nie najtańszy który szybko ulegnie zniszczeniu.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                  kiedyś się używało chodzika teraz mówi się głosno ze chodziki niszczą postawę dziecka ze do nauki chodzenia kupić pchacz ile w tym prawdy?

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                    Wynaleźli pchacz bo to pewnie lepsze od chodzika Coraz to nowsze pomoce dla dziecka wymyślają

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                      Napisane przez akuriata Pokaż wiadomość
                      kiedyś się używało chodzika teraz mówi się głosno ze chodziki niszczą postawę dziecka ze do nauki chodzenia kupić pchacz ile w tym prawdy?
                      akuratia ja też się nasłuchałam o tych chodzikach że są takie złe i w związku z tym moje dziecko chodzika nie miało. Pamiętam jak jeszcze na kontrolnym badaniu bioderek lekarka mnie przed tym przestrzegała, coś chyba w tym jest faktycznie że wówczas trochę na siłę zmuszamy stawy dziecka do pracy w momencie kiedy nie jest do tego jeszcze gotowe. Tak samo ortopeda nie kazał nam na siłę prowadzać za rączki czy stawiać przy łóżku żeby dziecko stało, powiedział że jak będzie gotowa to sama zacznie próbować. I tak też uczyniliśmy, 13 miesięcy miała jak zaczęła sama chodzić.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                        Moja kuzynka jest rehabilitantką i między innymi rehabilituje dzieci i jest bardzo dużo dzieci ktore chodziły w chodaczku i mają problem z postawą. Dziecko w chodaku chodzi na palcach i przez to zrasta im się jakis mięsień między piętą a kostkami

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                          Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                          Moja kuzynka jest rehabilitantką i między innymi rehabilituje dzieci i jest bardzo dużo dzieci ktore chodziły w chodaczku i mają problem z postawą. Dziecko w chodaku chodzi na palcach i przez to zrasta im się jakis mięsień między piętą a kostkami
                          oooo i może taka konkretna informacja przekona nie zdecydowane jeszcze mamy aby nie wsadzać dziecka w chodzik

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                            No mam nadzieje... Bo rehabilitacja trwa bardzo długo :/ Szkoda takich dzieciaczków a jak człowiek wie to lepiej niech uchroni je niż świadomie jeszcze naraża na krzywdę.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                              Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
                              oooo i może taka konkretna informacja przekona nie zdecydowane jeszcze mamy aby nie wsadzać dziecka w chodzik
                              Raczej każda mama to wie ale sama się pewnie uspokaja że nic nie będzie

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Czy warto uzywac chodzik?

                                kiedyś nie było pchaczy i informacji ze chodziki zniekształcały wade postawy i większość dzieci w nich chodziło i nie było problemu ja tez mam chodzik

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X