Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pożegnanie "smoka" :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Z tym to czasem może być problem. Ja właśnie go miałam!! Córa oddała smoka jak miała ponad 2 latka!! Oddała go gdy wmówiłam jej że na święta przyjdzie zajączek, który chce dać jej prezent ale jednak smoczka musi oddać. Oliwka tak bardzo chciała dostać Fifi, że smoka oddała a potem wcale nie płakała. Jednak już każdego dnia zasypiała ze swoją pzytulanką ((która teraz została pomalowana babci szminką )).

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Moje kochane, Nikodem ma 31 miesięcy butli nie było ale smok jest do dziś. Oczywiście chwalić się nie ma czym, też mnie to denerwuje i mam zamiar niedługo odstawić smoka. Ale nie widze powodów do zmartwien, zgryz oki, a że Nikoś jest strasznie krzykliwym dzieckiem to nie ukrywam, że smok zapewnia mi chwile ciszy. Napewno mnie za to zganicie, ale cóż jestem szczera, pozdrawiam

      Skomentuj


        #18
        Moja ma 2 i jeszcze jest smok! Tylko w nocy do zasypiania...Czasami uda jej się bez ale w nocy tak płacze jak się przebudzi, że nie mam serca jej zabrać....Głupia byłam ze jej dałam jak była Mała bo przez pierwsze trzy miesiące nie chciała!

        Skomentuj


          #19
          Napisane przez elkoral Pokaż wiadomość
          Moja ma 2 i jeszcze jest smok! Tylko w nocy do zasypiania...Czasami uda jej się bez ale w nocy tak płacze jak się przebudzi, że nie mam serca jej zabrać....Głupia byłam ze jej dałam jak była Mała bo przez pierwsze trzy miesiące nie chciała!
          moj maly tez nie chcial. tyle ze "tesciowa" poszla z nim (mial wtedy 4-5 msc) do apteki i razem wybrali smoka. teraz nie zasnie bez smoka. a w nocy budzi sie dostanie smoczek i pada, jakby dotknal go ktos czarodziejska rozdzka. fakt od kiedy ma smoka jest troche spokojniej z nim. jak marudzi dostaje w budzie "korek" i jest lepiej. ehhh niedlugo mnie czeka walka z odstawianiem zmoka
          Jakub 19.05.2008

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez izk@ Pokaż wiadomość
            W jakim wieku wasze dzieci pozegnaly sie ze smoczkiem? A moze jeszcze "korzystaja" z niego? Jaki jest najlepszy czas by pozucic tego "przyjaciela?

            Piszcie

            moj synek oduczyl sie ssania smoczka w wieku 8 miesiecy

            U nas to samo, kilka dni przed skonczeniem 8-go miesiaca bylo zegnanie smoka, "bunt" trwal niecale 2 dni i pomocne okazaly sie szmacianki przytulanki, z ktorymi spal "od noworodka" a na nowo odkryl je wlasnie w tych trudnych chwilach ogolnie - nie bylo zle, ale to w wiekszosci przez wzglad na wiek mysle
            Vincent Kornel 02.10.2007 3830 g i 50 krotki

            Maik Luis - 03.05.2009 4045 g i 52 dlugi

            Skomentuj


              #21
              Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
              My już mamy 8 miesiąc za sobą i jestem przerażona, bo
              do zasypiania smok musi być. Kładę go bez smoka i będzie
              tak długo się wydzierał aż mu nie dam smoka. Może po godzinie
              padł by bez tego smoka ze zmęczenia, ale jakoś nie mam serca
              Jak zaśnie a go wypluję to bardzo rzadko się budzi by mu go podać
              czyli spać z nim nie potrzebuje.
              Ale jak się zdenerwuje to nic go nie potrafi uspokoić tylko smok
              u nas jest dokładnie tak samo!
              nie wiem kiedy zacznę oduczać,
              pierwszy syn wcale nie miał smoczka,
              ale na razie mnie nie martwi że młodzszy ciągnie, wygląda z nim tak słodko!
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #22
                a ja próbowałam kilka razy oduczać synka od smoczka, ale nie było siły zbyt dużo go to kosztowało rozpaczy i żalu, tak kochał te swoje monie,
                synek ma już 2 latka, od roku ssal monia tylko przy zasypianiu w dzień i w nocy,
                a dzień przed swoimi drugimi urodzinami czyli 4 dni temu zauważył, że smoczek ma dziurkę (specjalnie nie kupowaliśmy mu nowego od x miesięcy), zużył się zauważył i powiedział, że monio ma AŁA, odłożył go i powiedział, że monio musi iść AAA, czyli spać.
                od tamtego dnia nie upomina się o niego, wie gdzie jest, co się z nim stało ale ku naszemu zaskoczeniu zasypia ładnie bez smoczka (co wydawało mi się jeszcze tydzień temu niemożliwe!)

                świętujemy 4 dzień bez smoczka, bez przymusu!
                dojrzał dzieciak do tego sam! skończył 2 latka i wszedł w nowy roczek bez smoczka, dojrzały facecik!!!!
                jesteśmy dumni z niego!!!

                ps. chyba dziecko musi samo o tym zdecydować czy to już koniec ze smoczkiem czy jeszcze.
                Julek 15.o2.2oo7r



                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  moja Kinga, pawie w ogóle nie korzystała ze smoczka, może dlatego ze długo karmiłam cycem i wolała taki "uspakajacz"
                  gdzieś , sporadycznie do 3 miesiąca

                  Skomentuj


                    #24
                    Nasz Maciuś smoka ssał prawie do 3 roku ale przez ostatni ro tylko do snu . W rzaden sposób nie mogliśmy go oduczyć , kombinowaliśmy i nic . pewnego dnia zrobiły mu się wokół ust brzydkie czerwone plamy. Powiedziałam mu wtedy , że to od smoka i jak ręką odjął , tej nocy nie chciał już smoczka i później już o nim nie wspominał mimo, że mamy młodsze dziecko ,które od czasu do szasu używa smoka .

                    Skomentuj


                      #25
                      My jesteśmy teraz właśnie na etapie oduczania spania ze smoczkiem... Pierwsze 3dni to była bajka. Zuza wogóle nie upominała się o smoczka, nawet ładnie zasypiała.
                      Ale po trzech dniach przyszedł kryzys i dziś mija 5ty dzień jak nie śpi w dzień a wieczorem zasypianie zajmuje jej dobre 2godziny...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Mój synek miał bardzo bolesne oduczanie od smokaDostał okropnego zapalenia jamy ustnej gdy miał niecały rok!Bardzo go bolało jak wziął smoka i po chorobie już bal się wziąść go do ustTak więc ja mam ten etap za sobą
                        Ewa
                        moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                        Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                        3150g.55cm.
                        10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                        Skomentuj


                          #27
                          A moja niunia ma 20 miesiecy i za nic w swiecie nie odda cyka. Moze zapomniec o wszystkim nawet o mami i tacie ale o cyku nigdy.probowalam juz chyba wszystkiegi i nic.nawet teraz wcina biszkopt a cykol w drugiej raczce
                          http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

                          ----------------------------------------------------

                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                          Skomentuj


                            #28
                            U mojego smyka etap smoka trwał do 1,5 roku z tym,że potrzebował smoczka tylko do spania. Jak usnął to mu go wyjmowałam. A pewnego dnia spodobał mu się w sklepie tygrysek, którego babcia mu kupiła pod warunkiem,że w zamian odda jej smoka. Synek się zgodził i po powrocie do domu oddał. Kilka wieczorów jeszcze go wołał, ale tłumaczyłam,że babcia oddała go pani ze sklepu, w którym kupili tygryska. Dziś ma już ponad 2 lata i o smoczku nie pamięta.

                            Skomentuj


                              #29
                              moja niedługo skończy 1,5 roczku i ma smoka do zasypiania jak zaśnie wypluwa go ale w nocy się budzi i jak się jej nie da smoka to drze się na cały dom,kiedyś wzięłam i ucięłam jego końcówkę(koleżanka mi tak doradziła)he he ale nawet jak już nie było co ssać to i tak go brała do buzi,na szczęście tylko do zasypiania więc póki co przymykam na to oczy-lekarka nasza powiedziała,że jak dziecko jest długo karmione piersią(ja karmiłam przeszło rok)to potem chce chociaż tego smoka i mu nie bronić dopóki samo nie zrozumie że np "piesio zabrał smoka i zgubił".
                              A wczoraj też go jej do usypiania nie dałam,to gadała z dobre pół godzaż wkońu jej go dałam i zasnęła od razucwaniara mała...
                              ...Każda z karmiących piersi matki
                              jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
                              Błogosławionym szczęściem...

                              Skomentuj


                                #30
                                I Smok Pozegnany w 2 Dni Az Sama Nie Wierze
                                http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

                                ----------------------------------------------------

                                http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                                http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                                http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X