Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka rozwija nasze dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Muzyka rozwija nasze dzieci

    Witam
    Wyczytałam takie mądre rzeczy: "Gra na instrumentach umożliwia dzieciom osiąganie ponadprzeciętnych wyników w nauce. Z jej pomocą łatwiej opanować matematykę i nauczyć się języków obcych. Ćwiczenia z wykorzystaniem muzyki, gra na instrumentach to inwestycje, które mogą przynieść tylko zysk dziecku w przyszłości."

    Mam dziecko w wieku przedszkolnym, które właśnie lubi muzykę. Jak na razie wszelkiego rodzaju. Ta informacja zachęciła mnie by tym bardziej rozwijać muzycznie moje dziecię.

    Co o tym sądzicie?
  •    
       

    #2
    tak tez słyszałam że muzyka pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Tylko nie techno...bo to da efekt odwrotny
    pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Techno bym jeszcze przeżyła, byle nie disco polo!!!

      Chyba pod choinkę trzeba będzie jakiś syntezator wybrać?

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez kasia9641 Pokaż wiadomość
        Techno bym jeszcze przeżyła, byle nie disco polo!!!

        Chyba pod choinkę trzeba będzie jakiś syntezator wybrać?
        dobre
        a jakiś lepszy sprzęt to i mi się przyda
        pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Muzyka z całą pewnością wpływa pozytywnie na rozwój dzieci. Ja gram na organach el i pianinie i nigdy nie miałam problemów z nauką. Moje dzieci na pewno tez będę się starała przekonać do tego, by grały na jakimś instrumencie. Póki co mają 3,5 mies. (bliźniaki) . Jak byłam w ciąży, to często słuchałam muzykę poważną. A dzieciom od urodzenia puszczam płyty z muzyką Mozarta i Chopina. Muzyka poważna rozwija, ale też należy zwracać uwagę na to, jakich kompozytorów dzieci słuchają. Utwory z niektórych epok są bardziej agresywne niż z innych, więc lepiej z nimi poczekać do późniejszego wieku

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez kasiakozminwlkp Pokaż wiadomość
            Muzyka z całą pewnością wpływa pozytywnie na rozwój dzieci. Ja gram na organach el i pianinie i nigdy nie miałam problemów z nauką. Moje dzieci na pewno tez będę się starała przekonać do tego, by grały na jakimś instrumencie. Póki co mają 3,5 mies. (bliźniaki) . Jak byłam w ciąży, to często słuchałam muzykę poważną. A dzieciom od urodzenia puszczam płyty z muzyką Mozarta i Chopina. Muzyka poważna rozwija, ale też należy zwracać uwagę na to, jakich kompozytorów dzieci słuchają. Utwory z niektórych epok są bardziej agresywne niż z innych, więc lepiej z nimi poczekać do późniejszego wieku
            Ja puszczam coreczcce na dobranoc mozarta i bardzo jej sie to podoba, wycisza ja to. No i jak moze pomoc w pozniejszej nauce to jeszcze lepiej...

            Skomentuj


              #7
              Moj maluch nie lubi muzyki powaznej,woli cos skocznegoDostal od cioci plyte Bebe Lily i jest zachwycony

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                U nas muzyka poważna nie przejdzie mimo, że ja lubię ale nasz malec nie chce tego słuchać więc najczęściej słuchamy "Arki Noego"

                A jeśli chodzi o starsze dzieci to powinny uczyć się/odrabiać lekcje właśnie przy muzyce bo to uczy koncentracji Nigdy tego nie robiłam a moja młodsza siostra tylko tak potrafi się uczyć w ciszy nic jej do głowy nie wchodzi

                pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  Moja kolezanka- spiewaczka operowa spiewala aktywnie do 8 miesiaca ciazy. Dziecko az sie przewracalo w brzuchu ze szczescia. Potem jak sie urodzilo, zasypialo najszybciej przy muzyce klasycznej. Nie marudzilo i usmiechalo sie caly czas. A teraz ma 4 latka i to najpogodniejszy, najinteligentniejszy maluch, jakie go znam. Więc coś w tym jest

                  Skomentuj


                    #10
                    W majowym Focusie jest ciekawy artykuł "Kto wychowuje twoje dziecko ?"
                    Są to najnowsze osiągnięcia genetyków. Dowodzą, ze wpływ rodziców na wychowanie/umiejętności dziecka jest znikomy. 50% geny, 50% środowisko swoiste (rówieśnicy) więc jak widać 0% rodzice, albo 10%, które jest "wyrwane" genom.

                    Więc jeśli dziecko nie ma genetycznych uwarunkowań do "bycia inteligentnym" wszelkie umuzykalnianie nic nie da, a tym bardziej jeśli nie ma słuchu muzycznego
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Moja prawie 2-letnia coreczka patrzy na Vive Polska, bo to jej ulubiony program. Dodam ze bajki ja nieinteresuja za bardzo i na nie nie patrzy. Bardzo mi sie podoba jak tanczy, a ile ma radosci jak leca jej ulubione utwry Na poczatku tanczyla obracajac sie w kulko, a teraz to juz dodaje inne kompozycje. Bardzo jest czula na rytm i nigdy nie tanczy wolno do szybkiej piosenki i na odwrot. Ma sluch!!! A kiedy np. siedzi w wozku to kiwa glowa w rytm muzyki. Pieknie to wyglada.

                      Skomentuj


                        #12
                        Moj maly uwielbia muzyke obojetnie jaka uslyszy rusza w tango.Codziennie od 7 do 9 mamy dyskoteke bo na vh1 jest dla dzieci








                        Skomentuj


                          #13
                          nasze dziecię już od najmłodszych "lat" czyli wieku płodowego słucha muzyki ponieważ oboje z moim partnerem jesteśmy muzykami, z koncertów zrezygnowałam dopiero w zaawansowanej ciąży gdyż mogłoby to już zaszkodzić synkowi...
                          teraz Mały jest otoczony muzyką gdyż gra u nas non stop chyba że śpimy zreszta Johnny nie potrafi zasnąć w całkowitej ciszy...

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez Asia1406 Pokaż wiadomość
                            Moj maly uwielbia muzyke obojetnie jaka uslyszy rusza w tango.Codziennie od 7 do 9 mamy dyskoteke bo na vh1 jest dla dzieci
                            u nas to samo, ale mogliby raz na jakiś czas zmienić repertuar.Amelka już na niektóre piosenki nie zwraca uwagi
                            Amelia 12.03.08

                            Skomentuj


                              #15
                              Iza u mnie to samo. Włączałam Julce te hiciory, ale szybko jej się znudziło.
                              Zawsze to samo, więc nawet nie zwraca na nie uwagi. Zaczęłam więc
                              włączać jej jakieś krótkie bajeczki, gdzie dużo tańczą i śpiewają. I jest
                              bardziej zainteresowana


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X