Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Internet i komputer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Internet i komputer

    Witam. Chciałam zapodać nowy temat. Mianowicie chodzi mi o to, czy Wasze dzieci borykały się z uzależnieniem od komputera. Moja znajoma ma syna, który całe dnie spędza przed monitorem, nigdzie nie wychodzi, z nikim się nie spotyka. Nawet w szkole się opuścił. Wg mnie powinna skorzystać z porady terapeuty, ale ona sie bardzo przed tym broni. Czy ktoś miał podobny problem, jak sobie poradzlyscie? Bede wdzieczna za każdą informację.
  •    
       

    #2
    Odp: Internet i komputer

    Rzeczywiście ewidentnie wygląda na uzależnienie, a ile ten chłopiec ma lat?? Teraz idzie wiosna można by wymyślić mu jakieś zabawy na dworze, ciekawe wycieczki rowerowe itp. Myślę też że wizyta u specjalisty też by nie zaszkodziła, najgorsze jednak w tym wszystkim jest to że największą winę w takich sytuacjach ponoszą rodzice!!

    Skomentuj


      #3
      Odp: Internet i komputer

      Zgadzam się, że wina leży po stronie rodziców. Ostatnie o czym myślę, to dopuszczanie synka do komputera. Tyle, że wiem, że jak pójdzie do szkoły, to pewnie zacznie się fascynacja grami komputerowymi. Choć skrycie marzę o tym, żeby tak nie było... moim zdaniem wizyta u terapeuty to świetny pomysł

      Skomentuj


        #4
        Odp: Internet i komputer

        Napisane przez marthacrown Pokaż wiadomość
        Zgadzam się, że wina leży po stronie rodziców. Ostatnie o czym myślę, to dopuszczanie synka do komputera. Tyle, że wiem, że jak pójdzie do szkoły, to pewnie zacznie się fascynacja grami komputerowymi. Choć skrycie marzę o tym, żeby tak nie było... moim zdaniem wizyta u terapeuty to świetny pomysł
        Niekoniecznie szkoła musi spowodować to że zacznie zbytnio interesować się komputerem, jeżeli będzie miał inne ciekawe zajęcia. Myślę że dziecko najczęściej korzysta z komputera jak się nudzi. Podobno dobrym sposobem jest zaszczepienie w dziecku miłość do sportu, jakieś dodatkowe zajęcia, karate, siatkówka, tenis itp.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Internet i komputer

          On ma już 13 lat i w sumie nie jest taki mały. No ale fakt, rodzice ciągle zabiegani i może ten stan rzeczy faktycznie im odpowiada, że nie muszą się synem zajmować. Normalnie ja na to patrzeć nie mogę.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Internet i komputer

            Fajnie jest jak dziecko potrafi zająć się sobą i nie chodzi nie marudzi, że się nudzi, ale w tym przypadku ewidentnie rodzice przegapili ten moment, kiedy robi się ryzykownie. Jak chłopak tyle siedzi przed kompem i opuszcza się w szkole to jest już nieciekawie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Internet i komputer

              beata_otwock ale czy mi się wydaje, czy bardziej od jego rodziców przejmujesz się Ty?? Jego rodzice nie wiedzą jeszcze problemu, tak??

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Internet i komputer

                jak 13 lat to już poważna sprawa
                bo chłopcy grają w te gróżne gry a to po prostu wciąga niestety :/ Ja już w tym problem widziałabym Szczególnie że podupadł w nauce Ograniczyłabym spędzanie czasu na komputerze i tyle

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Internet i komputer

                  Ja w jego wieku nawet nie myślałam o komputerze. I do tej pory nie wiem o co chodzi z magią gier. Sport to dobry pomysł, tymbardziej jeśli rodzice też są miłośnikami jakiejś dyscypliny. Tylko pamiętajmy, że nic na siłę nie każmy od razu dzieciakom wygrywać Olimpiadę. dalej twierdzę, że to wina rodziców, bo jak przychodzą z pracy i kładą się przed telewizorem, a dziecko zbywają, to na co potem chcą liczyć

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Internet i komputer

                    Teraz są inne czasy, ja w tym wieku komputera nie miałam i jakoś się żyło i wcale nie mówię że źle, a teraz to chyba nie ma domu w którym nie byłoby chociaż jednego komputera. I tak dziecko od małego się przyzwyczaja, u nas też Majka chce co chwila żeby jej coś włączyć i jest awantura jak nie włączymy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Internet i komputer

                      To też prawda, że mój Seba jak chce bajki to też tylko o komputer woła i jeszcze uwielbia monster trucki, których ja nie znoszę, ale tatuś twierdzi, że są bardzo mądre, bo uczą budowy auta od podstaw. -.-'

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Internet i komputer

                        Napisane przez marthacrown Pokaż wiadomość
                        To też prawda, że mój Seba jak chce bajki to też tylko o komputer woła i jeszcze uwielbia monster trucki, których ja nie znoszę, ale tatuś twierdzi, że są bardzo mądre, bo uczą budowy auta od podstaw. -.-'
                        No widzisz nauka i przyjemnośc w jednym przeraża mnie to że w tych czasach to trzeba być takim ze wszystkim ostrożnym, chwila nieuwagi i można dziecku krzywdę zrobić wpędzając je w ten świat komuterowy, musze to sobie zapamiętać i nie dopuszczać zbyt często do komputera Majki.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Internet i komputer

                          Napisane przez beata_otwock Pokaż wiadomość
                          Witam. Chciałam zapodać nowy temat. Mianowicie chodzi mi o to, czy Wasze dzieci borykały się z uzależnieniem od komputera. Moja znajoma ma syna, który całe dnie spędza przed monitorem, nigdzie nie wychodzi, z nikim się nie spotyka. Nawet w szkole się opuścił. Wg mnie powinna skorzystać z porady terapeuty, ale ona sie bardzo przed tym broni. Czy ktoś miał podobny problem, jak sobie poradzlyscie? Bede wdzieczna za każdą informację.
                          beata_otwock mnie jak nic to wygląda na uzależnienie, trzeba tym rodzicom naświetlić problem i otworzyć oczy. Myślę, że powinni poszukać dla niego terapeuty. Wiem, że bardzo dobrzy specjaliści są w ośrodku Agnus (tel. 533 221 555
                          e-mail: kontakt@agnusterapia.pl) i świadczą też porady psychologiczne. Trzeba działać póki wcześnie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Internet i komputer

                            Tylko widzisz jego rodzice nie widzą problemu i nie chcą go nigdzie posłać. Nie widzą albo nie chcą widzieć bo na to też trzeba znaleźć specjalistę, pojechać itp. więc lepiej czekać aż się sam problem rozwiąże.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Internet i komputer

                              Moi chłopcy też się wciągnęli w komputer (i konsolę). Teraz mają zakaz grania w tygodniu, mogą grać od piątku po szkole do niedzielnego popołudnia. Strasznie z nimi walczyłam na początku, ale teraz już pogodzili się z losem. Nie wiem czy to co przechodzili to było już uzależnienie, ale na pewno było bliskie.

                              __________________________
                              piosenki religijne dla dzieci

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X