Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak mówić do niemowlaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak mówić do niemowlaka?

    Czy można seplenić mówiąc do 4-miesięcznego dziecka?
    Przykład: zamiast 'leżysz' mówić 'lezys'
    zamiast 'zobacz' mówić 'zobac'
    Last edited by syla_86; 10-11-2008, 17:27.
    Natalka - 24 lipca 2008r.

  •    
       

    #2
    ja nie jestem zwolennikiem seplenienia do nikogo

    Skomentuj


      #3
      myślę że należy mówić poprawnie do dziecka, bo ono się uczy właśnie od nas poprawnej wymowy.




      Skomentuj


        #4
        Tez jestem zdania.ze do dziecka nalezy mowic normalnie.Mozna powtarzac wydawane przez dziecko dzwieki,ale mowic trzeba wyraznie.

        Skomentuj


          #5
          to tak samo jakby jakas osoba z kilkoma doktoratami zaczela sepleniac tlumaczyc licealiscie jakies zagadnienie
          Jakub 19.05.2008

          Skomentuj


            #6
            ja mówię normalnie choć często uzywam zdrobnień


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Ja też uwazam że do dziecka powinno sie mowi normalnie jak do dorosłego bo potem może nasladowac tak jak ty mowisz

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                nicola ja też zwracam uwagę jak ktoś sepleni do mojej córeczki, ale nikt nie chce mnie słuchać i mowią tak dalej... mówią, że w tym wieku dziecko sie jeszcze nie uczy mówić, że nie pamieta co sie do niego mówi. Ja uwazam inaczej, wiem, że dziecko uczy sie mowic od samego poczatku. oj, nie wiem co mam zrobić, żeby inni mowili do Natalki wyraznie?
                Natalka - 24 lipca 2008r.

                Skomentuj


                  #9
                  ja też myslę że nie powinno się seplenić i tego w domu nie robimy.
                  Za to gdzie do kogoś nie pójdziemy to wszyscy seplenia do naszego synka za nas.
                  Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                  Skomentuj


                    #10
                    ja do dziecka mowie normalnie i rodzine poprosilam zeby tez sie normalnie do kingi zwracali

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Nigdy przy synu nie używaliśmy zdrobnień. Bardzo wcześnie zaczął mówić. Nie rozumie kiedy ktoś mówi do niego np.: weź cu-cu ?????? Na Boga co to ma niby być. Cukierek to cukierek.
                      Ta sama sprawa z du-du zamiast auta.
                      Do dziecka mówi się wyrażnie i tyle.

                      Skomentuj


                        #12
                        moja mama kiedys powiedziala do corki masz papu ale ja opamietalam

                        Skomentuj


                          #13
                          I dobrze bo takie nawyki się utrwalają. Też wszystkich na około napominałam aż przestali.

                          Skomentuj


                            #14
                            a dziecko jest i wszystkiego sie szybko uczy takze mowienie i nasladowania

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak mówić do niemowlaka?

                              Ja zawsze mówiłam normalnie i wkurza mnie , jak teściowa mówi do kilkumiesięcznego dziecka, jakimiś dziwnymi zlepkami językowymi ( np. Nu nu ).

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X