Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tylko pierś?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    tylko pierś?

    czy to prawda, że dziecko karmione piersią nie potrzebuje dokarmiania i dopajania do pół roku? jak z tym jest?

  •    
       

    #2
    Tak nie potrzebyje dokarmiania i dopajania jesli tylko sie dostatecznie najada.Pod koniec 6 miesiaca mozna zaczac wprowadzac posilki uzupelniajace jak papka jarzynowa.
    Z tym dopajaniem jest tak ze ssac piers pierw leci "picie" a pozniej dopiero "jedzonko". Takiego maluszka mozna dopajac w lato kiedy sa upaly.

    Skomentuj


      #3
      tak zgadzam się z Antalis.
      Ja karmiłam do pół roku samą piersią , nie dopajałam, nie dokarmiałam,
      wyjątek stanowi jeśli dziecko ma kolkę to wtedy można podać rumianek, plantex, koper włoski itp. itd ale ja nie podawałam, bo u nas nie było kolek
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        i jak dziecko dobrze przybiera na wadze oczywiście


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          gdy dzidzia na cycku to miedzy 5 a 6 miesiacem trzeba wprowadzac gluten wiec mozna od skonczonego 5 zaczac wprowadzac warzywka z kaszka manna czy czyms takim. ja wprowadzam od 4 miesiaca bo byl bardzo zaciekawiony tym co jemy i probowal tez dostac jedzonko wiec male porcje dostawal warzywek i szamal z apetytem a i problemow kupkowo brzuszkowych nie mial.
          gdy na butli to gluten dopiero po 6 miesiacu

          Skomentuj


            #6
            Ja też karmiłam piersią i nie dopajałam, a rozszerzanie diety zaczęłam od marchewki i jabłuszka w szóstym miesiącu.

            Skomentuj


              #7
              ja karmię cycem do dzisiaj, ale przez pierwsze 6 miesięcy tylko cycuś, nie dokarmiałam i nie dopajałam, jak dziecko ładnie przybiera to nie ma potrzeby.
              rozszerzanie diety zaczęłam w 7 miesiącu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Dopajanie nie ma zadnego zwiazku z przybieraniem na wadze.
                Tak jak pisalam - w czasie upalow zaleca sie dopajanie, a tak to nie trzeba.
                Czy dziecko potrzebuje dodatkowych płynów, możemy się dowiedzieć, oceniając konsystencję stolca - jeżeli jest twardy i dziecko wypróżnia się z trudem, warto podawać mu płyny.

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez katrienna13 Pokaż wiadomość
                  czy to prawda, że dziecko karmione piersią nie potrzebuje dokarmiania i dopajania do pół roku? jak z tym jest?
                  No tak też słyszałam moja mała ma prawie miesiąc i nie daję jej nic więcej. Zobaczę, co na to inne mamusie jak one karmiły

                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                    Dopajanie nie ma zadnego zwiazku z przybieraniem na wadze.
                    Tak jak pisalam - w czasie upalow zaleca sie dopajanie, a tak to nie trzeba.
                    Czy dziecko potrzebuje dodatkowych płynów, możemy się dowiedzieć, oceniając konsystencję stolca - jeżeli jest twardy i dziecko wypróżnia się z trudem, warto podawać mu płyny.
                    pisząc nie ma potrzeby myślałam o dokarmianiu.
                    dopajać nie trzeba jak się karmi piersią, jeśli jest gorąco dziecko ssie pierś często i krótko, wypija tylko rzadkie, jak powiedziała moja położna: "gdyby natura wymagała dopajania dziecka to kobieta zamiast jednej piersi miałaby butlę z wodą, herbatką czy soczkiem" do tego się stosowałam i stosuję

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Moja Zosieńka jest generalnie na piersi jednak czasami dostaje mieszankę,np.gdy jesteśmy na wyjeździe albo gdy dyżur przy Zosi ma mój mąż.Mała jednak w nocy domaga się piersi co półtora godziny.Zastanawiam się nad rozszerzeniu jej menu aby dłużej spała.mam jednak dylemat.Rozszerzyć czy nie?

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
                        pisząc nie ma potrzeby myślałam o dokarmianiu.
                        dopajać nie trzeba jak się karmi piersią, jeśli jest gorąco dziecko ssie pierś często i krótko, wypija tylko rzadkie, jak powiedziała moja położna: "gdyby natura wymagała dopajania dziecka to kobieta zamiast jednej piersi miałaby butlę z wodą, herbatką czy soczkiem" do tego się stosowałam i stosuję
                        I wszystko jasne
                        pozdrawiam

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X