Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mleko krowie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mleko krowie

    Dziewczyny czy dajecie swoim dzieciom mleko krowie czy tylko mieszanki? Czytałam artykuł na ten temat i byłam zaskoczona, że nie wolno dawać dziecku krowiego mleka. Sama jestem z pokolenia, które wychowało się na krowim mleku i jak na razie ze zdrowiem nie mam problemów
  •    
       

    #2
    Moj syn ma prawie 14 miesiecy - mleko krowie dostaje od czasu do czasu w postaci serka, raz jadl budyn i na razie to tyle. Wiem ze nie jest uczulowny na mleko krowie.Wiadomo ze dostanie jakies ciasteczko czy cos co z dodatkiem mleka ale zeby tak do picia to sie wstrzymam do 2 roku zycia.

    Skomentuj


      #3
      Mleko krowie jak sama nazwa wskazuje składem jest
      odpowiednie dla cielaków.
      Gdyby wszystko było ok to nie produkowano by tych wszystkich
      mieszanek o kładzie zbliżonym do mleka naturalnego.
      Oczywiście mieszanka zawiera w swym składzie białko mleka
      krowiego i 80% dzieci jest na nie uczulona. Ciekawe co
      by się stało gdyby dostały mleko krowie

      Kiedyś były inne czasy, skład mleka krowiego był inny, ze względu
      na inne środowisko, jedzenie itp.
      Myślę, że warto patrzeć w przyszlość a nie w przeszłość i ciągle
      powtarzać "A bo kiedyś dawano i mnie nic nie jest" Podejrzewam, że
      gdyby na półkach było mleko modyfikowane to mamy chętniej by
      po nie sięgały niż po mleko krowie.

      Skomentuj


        #4
        Moja córeczka też ma 14 miesięcy i dawałam jej mleko krowie. Robiłam z niego np. budyń albo dodawałam do naleśników. Ale nie kupuję mleka UHT w kartonikach, tylko takie w woreczkach, ewentualnie jak nie ma to w butelkach.

        Skomentuj


          #5
          Aha i żeby uściślić to piszę o dzieciach do 2 roku
          życia i nie jako dodatek tak jak piszecie.
          Bo podejrzewam, że naleśników nie robicie
          codziennie, prawda ??

          Skomentuj


            #6
            Mój mąż też był wychowany na mleku krowim, a teraz ma nietolerancję laktozy, która może pojawić się w każdym wieku, więc różnie to bywa. Malwina ma 16 miesięcy i staram się uważać i nie podawać mleka krowiego. Raz gdy jadłam budyń, Mała też chciała spróbować, ale po jednej łyżeczce, drugiej już nie chciała. Ale wiadomo, każde dziecko jest inne.

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
              Mleko krowie jak sama nazwa wskazuje składem jest
              odpowiednie dla cielaków.
              Gdyby wszystko było ok to nie produkowano by tych wszystkich
              mieszanek o kładzie zbliżonym do mleka naturalnego.
              Oczywiście mieszanka zawiera w swym składzie białko mleka
              krowiego i 80% dzieci jest na nie uczulona. Ciekawe co
              by się stało gdyby dostały mleko krowie

              Kiedyś były inne czasy, skład mleka krowiego był inny, ze względu
              na inne środowisko, jedzenie itp.
              Myślę, że warto patrzeć w przyszlość a nie w przeszłość i ciągle
              powtarzać "A bo kiedyś dawano i mnie nic nie jest" Podejrzewam, że
              gdyby na półkach było mleko modyfikowane to mamy chętniej by
              po nie sięgały niż po mleko krowie.
              wyczerpująca odpowiedz pierwsze zdanie super!!!
              Krowie mleko nie dla maluszków do 2 roku życia
              pozdrawiam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Mieszanki mają bialko mleka krowiego ale tak "zrobionego" by maluszek w miare mozliwosci je tolerował. Moj synek pil mleko HA gdzie w składzie bylo hydrolizowane białko serwatkowe - niby lepiej przyswajalne.Takiemu roczniakowi powiedzmy krzywdy nie zrobimy jak od czasu do czasu dostanie cosik mlecznego wlasnie jak serek czy budyn.

                W zasadzie dopuszczalne są próby wprowadzenia zwykłego mleka krowiego po odstawieniu dziecka od piersi, jeśli ukończyło pierwszy rok życia. Dostępne są jednak mieszanki mleczne („Junior”), których skład jest lepiej przystosowany do potrzeb w tym wieku.

                Skomentuj


                  #9
                  moja tosia ma 14 miesiecy i podaje jej mleko modyfikowane.podobno mleko krowie(do picia)moze byc podawane od 3 roku.
                  shannon

                  Skomentuj


                    #10
                    Witajcie
                    A ja sie z Wami nie zgodze
                    Przestudniowałam z moja Amelka wszystkie mleka w proszku dla dzieci i nic , niechciala pic.Tracila na wadze.
                    Natrafilam na lekarke starej daty i powiedziala aby dawac mleko krowie.
                    I od tej pory Amelka pije takie gotowane z kasza manna i nic jej niejest (ma juz 7,5 m-ca a pije od 5)
                    Jak bym miala sie sluchac lekarzy i wszystkich profesorow to bym chyba zwarjowala.
                    My mamy powinnysmy wiedziec najlepiej
                    Amelia 12.03.08

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      no wlasnie kazda mama wedlug swego uznaniamoja tosia ma alergie wiec i tak musze jej podawac mleko bez laktozy.wydaje mi sie ze te modyfikowane jest lepsze wiec i tak bym nie dawala pewnie krowiego
                      shannon

                      Skomentuj


                        #12
                        Izabell Twoja sytuacja jest troche inna. Oby tylko to mleko krowie " nie wyszlo" za pare lat w postaci jakichs chorob.
                        Zwykłe mleko krowie jest absolutnie nieodpowiednie dla niemowlęcia - ma zbyt dużo białka, sodu, potasu, chloru - a to oznacza nadmierne obciążenie niedojrzałego jeszcze układu wydalniczego. Zbyt mało jest w nim natomiast nienasyconych kwasów tłuszczowych, laktozy, witamin i żelaza.

                        Modyfikacja składu mleka krowiego polega przede wszystkim na obniżeniu całkowitej ilości białka i zmianie jego jakości przez dodanie białek serwatki. Zmienia się też ilość i jakość tłuszczu dzięki dodaniu tłuszczów roślinnych (źródło NNKT). Mleko także uzupełnia się laktozą, witaminami i niektórymi mikroelementami, a zawartość innych składników mineralnych obniża.

                        Gdyby mleko krowie bylo takie wspaniale - nikt nie bawilby sie mlekami modyfikowanymi .

                        Skomentuj


                          #13
                          Iza to nie do końca jest tak,że każda mama wie najlepiej.
                          Bo nie wie.
                          Oczywiście, zna najlepiej swoje dziecko jeśli chodzi o zachowanie
                          ale nie zna potrzeb konsumpcyjnych no chyba, że jest naukowcem
                          i się tym zajmuje.
                          Skąd wiesz, że mleko krowie jest najlepsze dla Twego dziecko ??
                          Jest tyle mlek na rynku i żadne nie podeszło Amelce ?? Są nawet mleka
                          smakowe, próbowałaś ??

                          Skomentuj


                            #14
                            Jak pisze ze probowalam to probowalam.
                            antalis sama to wiesz czy przeczytalas??
                            A myslicie ze mleko w proszku jest w 100% zdrowe??
                            To rowniez jest chemia!!
                            KAzdy wzoruje sie na ksiazkach a najdokladniejsza ksiazka jest zycie!!
                            Amelia 12.03.08

                            Skomentuj


                              #15
                              Izabell a co to za roznica - pzreczytalam i wiem - mialam to na biomedyce.
                              I nikt nie sadzi ze mleko krowie to chemia Mleko w proszku czyli modyfikowane ? Na pewno jest zdrowsze dla takiego malucha niz zwykle krowie chocby z tych wzgledow o ktorych pisałam wyzej.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X