Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec z długim usypianiem dziecka!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Koniec z długim usypianiem dziecka!

    Poznaj 5 produktów na dobry sen>>

    Miałyście podobne? Jakie macie sposoby na sen dziecka?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

    U nas zdecydowanie najlepszym sposobem okazał się męczący,pełen atrakcji i aktywności dzień,wtedy mała bardzo szybko pada do łóżka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

      u nas z zasypianiem na szczęście nigdy nie było problemu - u nas otulaczek sie nie przydał - ale u siostry bardzo - wszystko zależy chyba od dziecka - u nas córka nie znosiła być ciasno otulana musiała miec wolne rączki i nóżki - u nas sprawdza się stała pora wyciszania, kolacja, kąpiel, ubieranie , mycie ząbków, wejście już do pokoju gdzie jest delikatne światełko, książka na dobranoc i dziecko odpływa do krainy snów tak to wygląda u nas

      Skomentuj


        #4
        Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

        u nas przez jakiś czas nieźle funkcjonowała pralka: włączone pranie = śpiące dziecko. Niestety teraz Mały już się wycwanił
        U znajomych super sprawia się suszarka - ale ja bym sie bała,ze sie przegrzeje czy coś.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

          U moich znajomych jak mały nie chciał spać to w nosidełko i do samochodu i wystarczyła chwila i zasypiał

          Skomentuj


            #6
            Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

            Najskuteczniejszym sposobem u nas w domku jest po prostu porządne zmęczenia dziecka przed snem, oczywiście po przez zabawę. Wtedy maluch sam domaga się położenia już do łóżeczka. Po kąpieli i wypiciu mleczka zasypia jak aniołek

            Skomentuj


              #7
              Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

              Zdecydowanie usypianie jest związane z organizacją całego dnia dziecka. My problemy miewamy sporadycznie. Nie polecam metody na "przeciągnięcie" dziecka bo będzie tylko gorzej... Jeśli dziecko będzie bardzo zmęczone i nie wyśpi się w dzień, wieczorem będzie katastrofa i po dłuższym czasie dziecko w ogóle odzwyczai się chodzić spać kiedy będzie przemęczone, jeśli będziemy czekać aż padnie ze zmęczenia.
              Ja, po prostu obserwuję swoje dziecko, znam ją dobrze i wiem doskonale kiedy jest zmęczona i chce się jej spać. Emcia ma roczek i zwykle śpi raz lub 2 razy w czasie dnia, a później do 12 godzin w nocy, czyli "książkowo," ale kosztuje mnie to sporo wysiłku, świetnej organizacji i wielu wyrzeczeń.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
                Zdecydowanie usypianie jest związane z organizacją całego dnia dziecka. My problemy miewamy sporadycznie. Nie polecam metody na "przeciągnięcie" dziecka bo będzie tylko gorzej... Jeśli dziecko będzie bardzo zmęczone i nie wyśpi się w dzień, wieczorem będzie katastrofa i po dłuższym czasie dziecko w ogóle odzwyczai się chodzić spać kiedy będzie przemęczone, jeśli będziemy czekać aż padnie ze zmęczenia.
                Ja, po prostu obserwuję swoje dziecko, znam ją dobrze i wiem doskonale kiedy jest zmęczona i chce się jej spać. Emcia ma roczek i zwykle śpi raz lub 2 razy w czasie dnia, a później do 12 godzin w nocy, czyli "książkowo," ale kosztuje mnie to sporo wysiłku, świetnej organizacji i wielu wyrzeczeń.
                podpisuje sie pod ta wypowiedziom - ja też nie stosuje metody przeciągania - bo skutkuje to u nas tym iz wlasnie jest problem z spokojnym zasnieciem - najlepiej u nas sprawdza sie zasada iz mamy mniej wiecej stale pory jedzenia, zabawy i zasypiania - dziecko w okolicach ustalonej pory spania robi sie senne i Zosia jest wowczas odkladana di lozeczka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                  Okres długiego usypiania mieliśmy jak mała była niemowlęciem, męczyły ją kolki potem zabkowanie i była rozdrażniona, jednak staraliśmy się zapewnić jej odpowiednia dawkę ruchu na świeżym powietrzu, co sprzyja dobremu snu, czy to podczas dziennej drzemki czy wieczornej.
                  Oczywiście wprowadziliśmy również rytuał dnia oraz wieczorne czytanie co mała uspokajało i wyciszało, właśnie przy bajkach nauczyła się spokojnie zasypiać.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                    U nas czasem jest tak że mała potrzebuje dłuższego usypiania, w tedy trzeba przeczytać więcej bajeczek niż zwykle, a czasem jest tak że kładzie się do łóżka mówi dobranoc i śpi i w tedy w tedy czytamy tylko jedną bajkę

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                      Moje dziecko budzi sie po kąpieli jak już zje butelkę po godzinie od tego czasu pózniej bardzo długo ja muszę usypiać nie wiem co robic w domu cicho jest nie wiem od czego to moze być zależne

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                        Moja pięknie spała, a teraz jej się po przestawiało i ciągle krzyczy :/ Kolek nie ma juz jest za duża na niej. Suszarka pomaga ale musi chodzić całą noc, a czasem nawet i ona nie pomaga :/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                          Napisane przez patka_m89 Pokaż wiadomość
                          Moje dziecko budzi sie po kąpieli jak już zje butelkę po godzinie od tego czasu pózniej bardzo długo ja muszę usypiać nie wiem co robic w domu cicho jest nie wiem od czego to moze być zależne
                          dla pocieszenia powiem CI ze są takie dzieciaczki - u mojej siostry tak było i wyrosło dziecko poprostu z tego bodzenia sie po poł godzinie w ich przypadku

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                            Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
                            Moja pięknie spała, a teraz jej się po przestawiało i ciągle krzyczy :/ Kolek nie ma juz jest za duża na niej. Suszarka pomaga ale musi chodzić całą noc, a czasem nawet i ona nie pomaga :/
                            a ile córcia ma?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Koniec z długim usypianiem dziecka!

                              Małgosia ma prawie 6 miesięcy. Ale od miesiąca strasznie źle sypia, krzyczy tak jak by się czegoś bała, niby ząbki jej idą, ale kurcze nie sądze by to była wina ząbków

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X