Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problem z... małymi piersiami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problem z... małymi piersiami

    Mam problem a mianowicie taki że mam bardzo małe piersi, boję się że nie będę miała mleka w nich a poza tym nie widzę dziurek w moich brodawkach, czy one się pojawiają później? Jak było u was?
    1.03.2009 9:55 FILIPEK
  •    
       

    #2
    Aniu, w którym miesiącu ciąży jesteś?

    Skomentuj


      #3
      Aniu wielkość piersi nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia, więc możesz być spokojna...Duże piersi mają poprostu więcej tkanki tłuszczowej niż te małe, natomiast ich budowa anatomiczna jest dokładnie taka sama.
      Twoja laktacja uruchomi się w momencie przystawienia dziecka do piersi...dziecko zacznie ssać i to będzie sygnał dla Twoich piersi, że mają produkować mleczko.Przez całą ciążę Twoje piersi będą się przygotowywały do wytwarzania pokarmu, ale łożysko nie dopuszcza do jego wydzielania. Z chwilą urodzenia dziecka łożysko zostaje wydalone i kończy się jego hamujący wpływ. Pokarm zaczyna się wydzielać. Matka może natychmiast po porodzie karmić dziecko. W tych pierwszych dniach wytwarzanie pokarmu jest regulowane za pomocą hormonu zwanego prolaktyną. Przez pierwszy tydzień poziom prolaktyny we krwi jest stale wysoki, ale potem obniża się i tylko przystawianie dziecka do piersi powoduje jej wzrost, a co za tym idzie - wytwarzanie pokarmu.
      To tłumaczy, dlaczego częstotliwość karmienia wpływa na produkcję mleka. Każde zdrowe niemowlę otrzymuje tyle pożywienia, ile mu potrzeba
      Aniu nie martw się, będzie dobrze


      Skomentuj


        #4
        Zgadzam się z tym co napisała "jaka_ja" Wielkość Twoich piersi nie ma nic do rzeczy nie martw się Twoje dziecko nie będzie głodne...
        pozdrawiam Was
        B

        Skomentuj


          #5
          jestem w 12-13 tygodniu, moja kuzynka też miała taki problem i musiała od samego początku karmić dzidziusia z butelki mlekiem modyfikowanym... a wiadomo że swój pokarm jest jednak najlepszy
          1.03.2009 9:55 FILIPEK

          Skomentuj


            #6
            hej Aniu!

            Ja jestem w 14-15 tygodniu ciąży,podobnie do CiebieI podobnie jak Ty mam małe piersi...I chociaż jest to moja pierwsza ciąża to jednak nie martwię się tym i Tobie też radzę się tym nie przejmować. To nie ma znaczenia!Powinno być wszystko ok. Zazwyczaj nie mamy na to wpływu czy i ile pokarmu będziemy miały. I z tego co wiem nie zależy to od wielkości piersi!Moja mama np. nie miała małych piersi a pokarmu miała za mało i musiała mi podawać dodatkowo butlę
            A nawet gdyby się zdarzyło że musiałybysmy dokarmiać dziecko z butelki to nie bedzie to nic strasznego...wiadomo,że mleko matki jest najlepsze,ale moja teściowa np. żadnego z trójki swoich dzieci nigdy nie karmiła z powodu wklęśniętych sutków i cała trójka to zdrowi ludzie A tak przy okazji, to dopiero było dla mnie dziwne, jak usłyszałam, że można miec zapadnięte czy nie wiem jak to zazwać brodawki sutkowe i przez to problemy z karmieniem dziecka piersią...
            Zyczę zdrówka i pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              glowa do gory

              Moja droga,
              mam bardzo male piersi - A i wykarmilam 2 dzieci - jedno rok i 3 miesiace a drugie poltora. Wielkosc piersi nie ma nic do rzeczy
              Niestety po karmieniu nie zostaly ani odrobiny wieksze, ale za to ksztalt maja rownei ladny jak przed
              Nie martw sie na zapas
              D

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                dzieki bardzo kobietki w marcu sie okaze wszystko
                1.03.2009 9:55 FILIPEK

                Skomentuj


                  #9
                  Bądź spokojna, bo wielkość piersi, tak jak pisały moje poprzedniczki nie ma znaczenia. Na pewno wykarmisz swojego dzidziusia mimo, że tak jak piszesz masz mały biust.

                  A przy małym biuście, to chyba i rozstępy nie powinny się robić?

                  Skomentuj


                    #10


                    Ja nie mam ani jednego rozstepu na piersiach
                    D

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X