Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smoczek - jak długo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Kuzynki córka też już 4 lata ciągnie i nawet dentysta polecił oduczyć bo źle wpływa i że to u niej już widać
    Ale znam dzieci co też długo smoczka miały i zęby mają ładne Różnie bywa
    Synek po roku rzucił smoka ale miał go tylko na nocne usypianie a córka koło roczku zaczęła go tolerować nie na długo ale przez ten czas pomógł

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Smoczek - jak długo?

      Mój synek ma teraz odwyk. Ma 2 lata i 2 miesiące. Jest naprawde cieżko, zachowuje się strasznie źle, ale już nie odpuścimy jak już zaczeliśmy to trzeba to przetrwać . Ale jest masakra :/

      Skomentuj


        #18
        Odp: Smoczek - jak długo?

        Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
        Mój synek ma teraz odwyk. Ma 2 lata i 2 miesiące. Jest naprawde cieżko, zachowuje się strasznie źle, ale już nie odpuścimy jak już zaczeliśmy to trzeba to przetrwać . Ale jest masakra :/
        Moja ma teraz 19 miesięcy i też planuję w wieku 2 lat ją zacząć odzwyczajać. Też ciężko to widzę, teraz jest tak że 10-15 min pobawi się bez smoczka, ale potem sobie o nim przypomina, chodzi za mną i woła didi didi, palec w buzi i skwaszona minka.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Smoczek - jak długo?

          U mnie źle nie było bo jak wstawał oddwał, tak się nauczył, ale jak miał gorsze dni to też całe dnie z nim chodził, a teraz przyszła pora bo mąz ma ojcowski na córkę wiec się wzielismy za to. Tylko może to był błąd może lepiej w okresie letnim ,d ziecko ma wiecej aktracji i tak nie myśli, bardziej się wymęczy na dworze. A teraz on o nim ciagle mysli.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Smoczek - jak długo?

            Moja córka nawet 5 minut nie miała smoczka w ustach i jest szczęśliwą 8miesięczną dziewczynką Kupilismy jej smoczek w pewnym momencie, ale wypluwała. Teraz traktuje go jako zabawkę - gryzak - wkłada do buzi z osłonką zabezpieczającą go przed zabrudzeniem. Jest plastikowa i twarda więc pasuje jej to.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Smoczek - jak długo?

              Ja jestem za smoczkiem gdyż to dobry sposób na kolkę dziecięcą i poprawę trawienia.
              Dziecko płaczące z bólu brzucha szuka pocieszenia przy piersi mamy, choć już nie powinno więcej jeść. Smoczek pozwala mu się zatem wyciszyć. Niektórzy twierdzą, że ssanie smoczka wpływa na poprawę trawienia, ponieważ maluch wykonuje rytmiczne ruchy, co rozluźnia całe ciało, a także przyspiesza perystaltykę jelit.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Smoczek - jak długo?

                Synek chował się bez smoczka i jestem z tego powodu bardzo zadowolona.

                Córeczka dostała smoczek od położnych na oddziale noworodków i tak już zostało, że go lubi. Stopniowo jednak ją już odzwyczajam (ma pół roku).

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Smoczek - jak długo?

                  Myślę, że cały wstręt do smoczków wziął się z faktu, iż ciężko odzwyczaić nasze maleństwo od niego. Jednak smoczki same w sobie niosą wiele dobrego. Ale wiadomo, każda matka ma prawo do własnego zdania i własnego wyboru przede wszystkim i tego się trzymajmy.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Smoczek - jak długo?

                    Tak długo jak dziecko tego potrzebuje. Warto zainwestować w dobrego i ortodontycznego smoka, ja polecam smoczek uspokajający z aventu SCF194/02. Główną zaleta smoczka jest fakt, iż jest stworzony w jednej części i nie ma możliwości, by coś odpadło i zaszkodziło malutkiemu dziecku. Smoczki wykonane są z bardzo dobrego materiału bez szkodliwych substancji. Wygląd smoczka jest oszałamiający.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Smoczek - jak długo?

                      Na poczatku dziecko potrzebuje takiego uspokajającego smoczka... tak mysle do poltora roku najlepiej zeby z niego korzystalo, a pozniej powoli go odstawiac.
                      Ale jak widze jak takie 3 letnie dziecko ciomka smoczek to sie denerwuje, bo wtedy to juz jest lekka przesada

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Smoczek - jak długo?

                        U nas nie udało sie wychowac synka bez smoka. Potrzebował go, ale tylko do spania. U nas synek zaakceptował smoczki Lovi. Mają bardzo fajny kształt i wykonane sa z bardzo dobrego materiału. Teraz synek nie pamięta, ze istnieje coś takiego jak smoczek.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Smoczek - jak długo?

                          U nas wśród położnych jest teraz trend bezsmoczkowych dzieci. jak w szpitalu widzieli, że mama chce podać smoczek-bardzo krytykowali. Jednak wg mnie do indywidualna sprawa. Moje dziecko jest smoczowe, używa monia do spania jedynie. niebawem będzie miała dwa latka i powoli przymierzam się do odsmoczowania.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Smoczek - jak długo?

                            My nie widzieliśmy potrzeby i nasz starszy nie miał smoczka ani razu. Drugi synek ma już prawie 3 miesiące i też nie daliśmy smoka. Może i tym razem obejdzie się bez niego.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Smoczek - jak długo?

                              Ja przestałam podawać smoka jak synek miał 18 miesiecy. Uważam, ze to i tak zbyt długo go ssał. Schowałam do szafki i tyle. Tydzień na popłakiwał nocami, ale daliśmy radę i dumna jestem teraz z siebie, ze nie uległam i mu go wtedy nie oddałam.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Smoczek - jak długo?

                                Szanowne Panie,
                                mam ogromną prośbę, jestem studentką położnictwa i piszę pracę badawczą na temat przygotowania do macierzyństwa, przebiegu porodu i stanu dziecka.
                                Czy mogła bym poprosić chętne Panie o wypełnienie anonimowej ankiety dostępnej pod linkiem poniżej:

                                https://docs.google.com/forms/d/1odl...Eq2FU/viewform

                                serdecznie dziękuje za wypełnione ankiety
                                Pozdrawiam

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X