Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smoczek - jak długo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • jjmka
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
    Mój synek ma teraz odwyk. Ma 2 lata i 2 miesiące. Jest naprawde cieżko, zachowuje się strasznie źle, ale już nie odpuścimy jak już zaczeliśmy to trzeba to przetrwać . Ale jest masakra :/
    Moja ma teraz 19 miesięcy i też planuję w wieku 2 lat ją zacząć odzwyczajać. Też ciężko to widzę, teraz jest tak że 10-15 min pobawi się bez smoczka, ale potem sobie o nim przypomina, chodzi za mną i woła didi didi, palec w buzi i skwaszona minka.

    Leave a comment:

  •    
       

  • marzena_161
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Mój synek ma teraz odwyk. Ma 2 lata i 2 miesiące. Jest naprawde cieżko, zachowuje się strasznie źle, ale już nie odpuścimy jak już zaczeliśmy to trzeba to przetrwać . Ale jest masakra :/

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Kuzynki córka też już 4 lata ciągnie i nawet dentysta polecił oduczyć bo źle wpływa i że to u niej już widać
    Ale znam dzieci co też długo smoczka miały i zęby mają ładne Różnie bywa
    Synek po roku rzucił smoka ale miał go tylko na nocne usypianie a córka koło roczku zaczęła go tolerować nie na długo ale przez ten czas pomógł

    Leave a comment:


  • marzena_161
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Ja chodziłam 4 lata ze smokiem, zęby mam super proste . Polecam podawanie dzieciom które ciągną smoka marchwekę do chrupania. Bardzo fajnie się sprawdza i zgryz się dzięki temu poprawnie formuje.

    Leave a comment:


  • akuriata
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Mam nadzieje że moje maleństwo nie będzie go długo potrzebowało.
    Ponoć najlepiej odstawiać dziecko od smoczka po sześciu miesiącach.
    Nie chciała bym później wymyślać że baba jaga zabrała itp

    Leave a comment:


  • marzena_161
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    smoczek zbawienie... dlaczego Gośka go nie chce nie wiem... Nauczyła się cycusia i smoczek nie wchodzi w grę, a przy ząbkowaniu naprawdę poczułaby ulgę. Synek ma 2 lata i cały czas chce dyda choć akurat on już jest za duży, ale dostaje tylko do spania. Wiem, ze w dzień jak jest mu źle i nie wie co ze sobą zrobić to też dostaje i go odstresowuje.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Ja używałam smoczka od samego początku, ale tylko do uspakajania małej i do usypiania. W dzień prawie mała go nie dostawała. Ssała ponad 2 lata, a później małpka jej zjadła i się skończyło.

    Leave a comment:

  •    
       

  • zoooja1988
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    ja jestem za smoczkiem - nie widze w uzywaniu go nic złego - ale pod warunkiem ze sluzy do spania - u nas Lena nie uzywala w dzien smoczka tylko do tulania, odsmoczkowanie poszło gładko nadgryzla smoczek i ja poza jej zasiegiem wzroku uciełam końcówke smoczka i pokazalam ze duduś jest zesputy i ze trzeba wyrzucić - ona nalezy do dzieci strasznie porządnickim, jak cos jest do wyrzucenia to to wyrzuci lubi porzadek niekiedy za bardzo - dziecko poszło wyrzuciło i pogodzilo sie z tym ze smoczka nie ma - sama bylam zaskoczona ze tak szybko poszło

    Leave a comment:


  • patka_m89
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Moja mała to w ogóle za bardzo nie chce smoka i tu mam ja problem,bo czasami to dobra opcja.
    OOO czasami weźmie sobie jedynego smoka to lovi dynamicznie uspakajajacego ale to tez zależy dużo od jej humoru

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Już przeszłam ten etap dzieci smoczków nie mają także się ładnie udało
    Anis - to miałaś podgryzacza smoczków
    jjmka - Synek jak przegryzł ten smoczek miał coś ponad rok i to był już ostatni przegryzł ,wyrzucił i do smoczka nie wrócił Dobrze że to było przy nas i tą ugryzioną część nie pomknął Zakończyło się dobrze na szczęście

    Leave a comment:

  •    
       

  • Anis81
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
    córeczka smoczka nie chciała ale przed roczkiem to zachciała kilka miesięcy i oduczyłam na szczęście
    Synek jak przegryzł smoczka tak już więcej nie chciał
    radzę uważać na smoczki, u nas mała też miała taki moment przegryzania, jednak to trwało krótko, gdyż zaraz ją oduczyłam od smoczka całkowicie.
    Nie raz dzieci śpią ze smoczkami nie wypluwając ich, przegryziony smoczek moze być niebezpieczny, zwłaszcza kiedy dziecko śpi, dlatego trzeba go czesto sprawdzać czy nie jest uszkodzony.
    Pamiętam że córcia robiła to z automatu i jednego dnia potrafiła załatwić 3 smoki, ponieważ były to smoczki Lovi, jak wiadomo nie tanie musiałam postawić sprawę na wysokie obroty

    Leave a comment:


  • jjmka
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Lara5 a ile miał Twój synek jak przegryzł ten smoczek? Bo ja zastanawiam sie kiedy wybrać ten moment na oduczenie Majki od niego.

    Leave a comment:


  • Lara5
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    córeczka smoczka nie chciała ale przed roczkiem to zachciała kilka miesięcy i oduczyłam na szczęście
    Synek jak przegryzł smoczka tak już więcej nie chciał

    Leave a comment:


  • jjmka
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    Ja bym naprawdę bardzo chciała żeby moja córka tego smoczka nie chciała, ale co mam zrobić kiedy robi o to histerię, gdybym tylko ja się nia zajmowała to na pewno bym ją odzwyczajała, ale trudno jest to zrobic kiedy chodzi do żłobka i tam ma go zawsze kiedy chce, nie jestem tego w stanie upilnować, a Panie zapewniają ze smoczek zabierają jej. Na razie jest za mała żeby zrozumieć że smoczka nie ma bo ktoś zabrał czy coś w tym stylu.

    Leave a comment:


  • agniecha1793
    replied
    Odp: Smoczek - jak długo?

    moj synek ma ponad rok daje mu smoczek do zasypiania tylko jak potrzebuje np jak jest bardzo marudny wtedy go uspokaja na codzien nie potrzebuje

    Leave a comment:

       
Working...
X