Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sposoby na odstawienie dziecka od piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sposoby na odstawienie dziecka od piersi

    Drogie mamy!
    Mam problem...otóż maja córeczka w sierpniu kończy rok a ja ją cały czas karmie piersią-a chciałabym już ją odstawić... Mała jest alergikiem, nie może jeść glutenu i ogólnie ma dietę... Jak była mniejsza musiałam ją dokarmiać preparatem mlekozastępczym Nutramigen-wtedy go z chęcią piła a teraz nie ma mowy aby wzięła nawet łyk... Więc przenieśliśmy się na bebilon pepti o lepszym smaku ale jego też nie chce pić:/ Nie wiem jak przekonać ją do mleka może coś dodawać do niego? Myślałam np o owocach-robić jej koktajl Kaszkę na mleku je raz dziennie ale to też troszkę-muszę do niej dodawać owoce aby nie czuła tego smaku mleka...
    Powiem jeszcze że ze względu na jej alergię ja nie mogę jeść nabiału, jajek, żadnej żywności z konserwantami, przyprawami czy barwnikami...a do tego się okazało że z glutenu też muszę zrezygnować (czyli pieczywo, kasze) bo przedostaje się on do mleka a córeczka ma złe wyniki krwi prawdopodobnie przez to... Już niedługo zniknę z powierzchni ziemi-bo strasznie schudłam, nie mam na nic sił...
    Bardzo proszę o jakieś rady....
    Pozdrawiam
    Last edited by megg1234; 28-07-2011, 12:18.

    #2
    Odp: Sposoby na odstawienie dziecka od piersi

    Megg, ja miałam podobny problem. Moja córeczka nie jest alergikiem, ale jakby mogła, to nie rozstawałaby się z piersią.
    U nas było tak,że jak ją nie raz karmiłam piersią, to nie najadała się, płakała z głodu, ale butli nie chciała. Robiliśmy tak,że ja wychodziłam, robiłam mleko, a kto inny jej podawał.Ona mnie nie widziała, nie wiedziała,że jest cycuś i jakoś zaakceptowała picie mieszanki.
    Czasem mam jeszcze takie problemy,ale na szczęście nie takie jak na początku.
    Wydaję mi się,że pomysł z koktajlem jest okej, ale no, musisz najpierw spróbować. Coś może w końcu spasuje Twojemu dziecku.

    Ja już też myślę o odstawieniu, bo mam wrażenie,że Igusia się nie najada, po drugie wydaję mi się,że rok to tak akurat(a skończy go we wrześniu),a po trzecie, podobnie jak Ty, Megg, chudnę strasznie. Ważę 46 kilo. To 5 kilo mniej niż zanim zaszłam w ciążę.

    Megg, życzę powodzenia. Mam nadzieje,że znajdziesz sposób na swojego Cycusia.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sposoby na odstawienie dziecka od piersi

      Spróbuj stopniowo urozmaicać jadłospis. W linku masz przykład w jaki sposób to robić. http://linkbaby.pl/artykuly/czytaj/c...y-piersia.html

      Powodzenia.
      Kalendarz ciąży

      Skomentuj

             
      Working...
      X