Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czas na butelkę...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czas na butelkę...

    Kiedy przestawiłyście swoje maluszki na butelkę???
    Ja swojego drania powoli zaczynam, ma 7 miesięcy, pierś mu nie starcza, mały żarłok
    Co robiłyście żeby pokarm przestawał sie zbierać w piersiach?
    wiem, że sa tabletki na wstrzymanie laktacji, ale znam kilka przypadków, w których wywołały zapalenie piersi:/ tak więc wolę nie ryzykować...


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
  •    
       

    #2
    Odp: Czas na butelkę...

    Mojej tez piers nie wystarcza a butelki niestety nie chce,Znasz jakis skuteczny sposob?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czas na butelkę...

      ja próbowałam kilku mlek modyfikowanych, póki mój drań nie zasmakował w jednym. Lubi NAN. problemów jako takich z podaniem nie miałam. Wiadomo, maleństwo się buntuje przy pierwszych próbach. Jak płakał przy próbie podania butelki, pluł i sie krzywił, to go przytulałam, podawałam smoczek i zasypiał. budził się po ok20min, znów to samo i tak do skutku... dwie noce nieprzespane, ale udało się


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czas na butelkę...

        U nas to było troszkę bardziej skomplikowane. Aniulka miała straszne kolki i po wielu próbach zmiany mojej diety i eliminacji już praktycznie wszystkiego, po ukończeniu 3go miesiąca życia przeszłyśmy na Bebilon. Pomogło praktycznie w 100%, więc tak zostało. Od początku dawałam jej jednak butelkę na noc, bo bardzo mało spała, a to był jedyny sposób, żeby się wyciszyła na dłuższy czas. Wszyscy mówią, że to niemożliwe, ale ja twierdzę że miałam problem z laktacją i moje mleko jej nie syciło. Laktacja zanikła mi praktycznie z dnia na dzień mimo ciągłego karmienia... Teraz Anusia ma 8 miesięcy i jak tylko pokażę jej butlę to od razu do mnie idzie tzn raczkuje pod warunkiem jedynie, że widzi w butli mleko
        www.mojdzieciak.blogspot.com

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czas na butelkę...

          mój mały jak widzi butlę, to zaczyna piszczeć i cały się trzęsie przekomicznie to wygląda


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czas na butelkę...

            Mój synek Adaś (teraz już duży chłop, bo niebawem 2,5 roczku będzie miał) przez bite 16 miesięcy był na cycu. Do końca 3-go miesiąca miał okropne kolki trwające po kilka-kilkanaście godzin (pomimo trzymania diety, pomógł jedynie SabSimplex, nic z polskiego rynku nie zadziałało). Smoczka nigdy nie dostawał, a butelki nie chciał tknąć. No i jak mamusia chciała go choćby z lekka przestawić na butlę, czy kubeczek (a nakupiłam tego troooochę, żeby w końcu trafić na taki, który mu przypasuje), to i tak był na nie. W końcu zupełnym przypadkiem (ale to miał już ponad roczek) spróbował picia przez słomkę. No i już tak zostało w szafie obowiązkowo mamy zapas słomek, a jedyną butlę z jakiej zechciał w końcu pić, to butelki z wodą Kubuś Waterrrr lub Jupik (te z "błonką" zapobiegającą wylewaniu zawartości). U nas to jakoś tak poszło bezsmoczkowo drugiego smyka też chyba tak pokieruję

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czas na butelkę...

              moja córa miała dokładnie tak samo... zadnych butelek, smoczków itp... słomka a później juz kubek niekapek


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czas na butelkę...

                U nas nie był problemu z zaakceptowaniem smoczka. Pierwszy raz butelke podałam z soczkiem gdzieś około 5 miesiąca, żeby przywyczaić synka do picia z butelki. Planowałam odstawienie od piersi około 6-7 miesiąca, zwłaszcza, że zaczęły się częste nocne pobudki i byłam tym wykończona.
                Pierwsze mleko, które podałam bardzo zasmakowało Młodemu. Do tego stopnia, że po drugiej butelkowej kolacji rano odmówił mi ssania piersi. Od rana do godzony 11 podawałam mu pierś i nie chciał, ale głodny płakał. Przed południem dałam butelkę i dziecię było zachwycone. Odstawienie od piesi przeszo bezproblemowo, po miesiącu mieszanego karmienia (piers akceptował tylko późnym wieczorem i o ironio w nocy!) definitywnie przeszlismy na butelkę, a laktacja sama stopniowo zanikła.
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czas na butelkę...

                  U nas niestety zaczyna się właśnie butelka. Niestety, bo malutka ma tylko 2,5 mies.... Mam problemy z żołądkiem i muszę wziąć silne leki, przy których niestety nie mogę karmić przez tydzień. Próbuję utrzymać laktację przez odciąganie mleka. Mała już praktycznie po otrzymaniu pierwszej butli odmówiła piersi... Trochę się tym martwię. Poprzednie dzieci karmiłam 7,5 mies oraz 8,5 mies. choć zakładałam rok. Teraz jestem rozczarowana, że tak wyszło.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czas na butelkę...

                    Moja ma 4 miesiące, ale już pod koniec 2-go miesiąca pierś jej nie wystarczała i zaczeła się butelka, ale na szczęście pije ją 2 razy dziennie to jest jej maksimum Od paru dni małej podaje na deser utarte jabłko z marchewką i biszkopcikiem. Zajada aż miło popatrzeć.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czas na butelkę...

                      a mój młody juz na cycka nie chce patrzec, tzn patrzy, ale zaczyna mnie w niego....szczypac hehe...
                      a jak daje mu cos nowego do jedzenia to piszczy, caly sie trzesie i zanim zdarzy polknac to juz buzie otwiera


                      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                      ---------------------------------------------------

                      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czas na butelkę...

                        U mnie nowe smaki po karmieniu piersią włączyły się z wielkim zapałem. Wszelkie zupki, kaszki pochłaniane były w każdej ilości i aż miło było patrzec jak rośnie w oczach.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czas na butelkę...

                          Witajcie dziewczyny, ja trochę się martwię. Moja Kalinka ma 3 miesiące i za mało przybrała w ciągu ostatnich dwóch, bo zaledwie pół kg. Zeby móc ją zaszczepić musi przytyć, pediatra zaleciła, żeby podawać jej Bebilon Pepti w butelce ale ona nie chce jej ssać. Próbowałam różnych smoczków, łyżeczki, strzykawki ale to nie daje efektu. Męczymy się już parę dni. Nie podoba mi się to, bo kiedy próbuję ją nakarmić z butli to odmawia i po podaniu smoczka natychmiast zasypia albo płacze jakiś czas i biorę ją na przetrzymanie. Boję się, że jak nie będzie jadła też z piersi to jeszcze mniej przytyje. A może znacie jakieś sposoby, żeby poprawić jakość mleka z piersi, żeby było tłustsze i żeby było go więcej. Generalnie zdrowo się odżywiam. Mała ma tylko skazę białkową dlatego ten bebilon. On nie smakuje zbyt fajnie i nie pachnie cudownie ale moja pierwsza córcia polubiła go od razu. Nie wiem co robić..
                          Agnieszka[/COLOR]

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czas na butelkę...

                            hmmm mi ilość mleka zwiększyła się dzięki laktatorowi.
                            Jest zasada, że im więcej mleka z piersi się wydobywa tym więcej potem go produkują.
                            Kup sobie jakiś w miarę tani laktator i spróbuj

                            Polecam Akuku to polska i fajna firma a laktator bardzo podobny do Aventa ale o wiele tańszy




                            A skąd wiesz że mała ma skaze białkową???
                            Ja bebilon pepti stosowałam też pare razy raz jak mała miała ok miesiąca bo żółtaczka jej nie przechodziła.

                            A ponownie jak miała ok 4 miesięcy bo lekarze podejrzewali własnie skaze białkową a okazało się że wcale jej nie miała.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X