Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zupki i przecierki-nasze przepisy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zupki i przecierki-nasze przepisy

    Witam drogie mamusie!!! Mam prosbe abyscie napisaly mi Wasze przepisy na zupki i przecierki dla maluszkow, z informacja od ktorego miesiaca mozna je podawac.

  •    
       

    #2
    Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

    Ja mojemu synkowi dawałam ze słoiczka jarzynową bobo wita i gerber jak miał 4 miesiące. Jak miał 6 miesięcy to dopiero zaczełam mu gotować. Na poczatku była tragedia bo wogule nie chciał jeść, ale sie nie zniechęcałam.
    Gotowałam kawałek piersi z indyka z całą dużą marchewką, troszke selera i troszkę piertuszki, zasypywała kaszką manną. Potem to miksowałam i dodawałam troche soku jabłkowego i wtedy zaczeły mu smakować.

    waga:5660 wzrost 63

    Skomentuj


      #3
      Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

      Ja też zazwyczaj gotuję pierś z kurczaka lub indyka razem z warzywami i miksuję blenderem. Odnośnie tego co można podawac w jakim wieku, to nie orientuje się zbytnio, bo mały zaczął dosyc późno jeśc pokarmy stałe, więc może jeśc już prawie wszystko co my.

      Skomentuj


        #4
        Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

        Ja gotowałam zawsze wszystkie wybrane warzywa na parze, a potem mieliłam lub gniotłam je oddzielnie, aby nauczyć dziecko różnych smaków. Zmielone razem smakowało ohydnie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

          Całkowicie się zgadzam z przedmówczynią. Ja też uważam, że lepiej sprawdza się podawanie dziecku wszystkich produktów osobno niż mieszanie ich w ramach jednej wielosmakowej papki. Jak inaczej maluch będzie mógł poznać poszczególne smaki produktów. Kuchnia to oczywiście najlepsze miejsce do tego typu degustacji, bo nie mogę powiedzieć, żeby ten sposób poznawania świata należał do najczystszych

          Skomentuj


            #6
            Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

            polecam: http://www.JedzonkoMalucha.pl

            Skomentuj


              #7
              Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

              Ja podaje mojemu maleństwu przecierki ze słoiczków, nie przepadam za gotowaniem i mój talent kulinarny też jest daleki od ideału Aleks szczególnie upodobał sobie przecierki BoboVity, są przystępne cenowo i zaoszczędzają mi dużo czasu. Choć wiadomo każda mama ma swój indywidualny sposób i podejście Może kiedyś mi się odmieni i też będę sama mu gotować.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                Witam, a ja gotuję mojemu synki w ten sposóbbieram kilka marchewek ( dlatego kilka iż mam je z własnego ogródka więc nie są duże) i 1 średniej wielkości ziemniaka,myję, kroje na mniejsze kawałki. W niewielkim garnku ( na początek taki póllitrowy wystarczy) wlewam wodę około 1/3 garnka i doprowadzam do wrzenia,a potem wrzucam na wrzątek pokrojone warzywa i gotuję do mięękości.Młode ziemniaki powinny gotować się około 20-30 minut,lepiej je rozgotować niż podac niedogotowany. Po ugotowaniu wlewam kilka kropel oliwy z oliwek i miksuję robotem (blenderem).Gotuję taką ilość, aby wystarczyło na 2 dni. Po kilku dniach mały zjada około 120 ml zupki. Ponieważ mój synek dopiero zaczyna 6 miesiąc podaje mu zupkę w butelce, a plany mam takie, że gdy będzie już mocniej siedział będe uczyć go łyżeczką. Na poczatku przez kilka dni robiłam 30 ml mleka modyf i dawałam 2-3 łyżki tej zupki ( na początku sama marchewka). Z czasem podaje samą zupę, bo mały już zaakceptował jej smak. I pamiętajcie że smoczek musi mieć lepszy przepły, bo zupki sa gęste.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                  Dynie już są więc podam przepis na zupę z dyni

                  - od 4 mies. życia

                  składniki:
                  -100 g dyni
                  -1 szklanka wody
                  -1 szklanka pełnego mleka (lub migdałowego)
                  -1 łyżeczka mąki kukurydzianej
                  -szczypta soli
                  -0,5 żółtka kurzego
                  -można dodać słód zbożowy do smaku

                  Obraną dynię pokroić, zalać wodą, gotować 15 min.
                  Zmiksować, wlać mleko zmieszane z mąką kukurydzianą.
                  Mieszając zagotować na wolnym ogniu. Odstawić z ognia i dodać żółtko-rozmieszane wcześniej z małą ilością zupki.
                  Na koniec możesz posłodzić, ale nie jest to konieczne.


                  Smacznego

                  przepis zaczerpnięty z Odżywiaj dziecko z zgodzie z naturą

                  Dzieciaki uwielbiają tą zupę, nawet te starsze jedzą ze smakiem, tylko domagają się odrobiny więcej soli

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                    Ja mojemu synkowi gotuję obiadki Robię mu jedną zupkę na dwa dni, z tym że co dwa dni dostaje co innego, np marchewka z ziemniaczkami, brokułem i kurczakiem albo dynia z ziemniaczkami i mięskiem cielęcym. Różnie to u nas bywa. Mięso, które gotuję to: pierś z kurczaka, mięso gulaszowe z indyka, mięsko z cielęciny i przepiórki, które synek uwielbia nad życie, a później wszystko miksuje blenderem :P Uważam, że słoiczki są idealnie na początek rozszerzania diety, bo mój synek np nie chciał jeść, kiedy ja mu gotowałam marchewkę, a taką ze słoiczka wcinał, aż mu się uszy trzęsły hehe

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                      Ja mojemu dawałam mięsko z królika na zmiane z mięskiem z kurczaka bądź z piersią z kurczaka , ewentualnie raz na tydzień dostawał też mięsko z gołębia , no i do tego była marchewka, brokuł albo inne warzywka.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                        Pyszna zupka dla maluszka od 10 miesiąca

                        Składniki

                        1 ziemniak
                        20 dkg ugotowanego kurczaka
                        2 marchewki
                        0,5 pietruszki
                        kawałeczek selera
                        jedno żółtko
                        woda
                        szczypta soli

                        Przepis

                        Marchewkę, seler i pietruszkę utrzeć na drobnej tarce, ugotować wraz z ziemniakiem pokrojonym w kostkę. Nastepnie dodać kurczaka i żółtko i zagnieść wszystko widelcem lub zmiksować. Wystudzić i podać.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                          Zupa z porów od 10 miesiąca

                          Składniki

                          - 4 duże pory,
                          - 2 średnie ziemniaki,
                          - grzanki ziołowe,
                          - masło,
                          - śmietana,
                          - odrobina soli
                          Przepis

                          Pory obrać, posiekać i usmażyć na maśle, następnie do garnka włożyc pokrojone ziemniaki, usmażone pory, lekko dosmaczyć, zalać wszystko 2 szklankami wody i gotować około 40 min. Po ugotowaniu zupkę miksujemy, w miseczce dodajemy 2 łyżeczki chudej śmietany i grzanki ( dla starszych dzieci zamiast grzanek może być groszek ptysiowy)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                            Pyszna zupka dla maluszka od 10 miesiąca

                            Składniki

                            - 1 ziemniak
                            - 20dkg ugotowanego kurczaka
                            - 2 marchewki
                            - pół pietruszki
                            - kawałeczek selera
                            - 1 zółtko
                            - woda
                            - szczypta soli
                            Przepis

                            Marchewkę, seler, pietruszkę utrzeć na drobnej tarce, ugotować wraz z ziemniakami drobno pokrojonymi w kostkę. Następnie dodać kurczaka i żołtko zagnieść widelcem lub najlepiej zmiksować, wystudzić i podać. Smacznego!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: zupki i przecierki-nasze przepisy

                              Kalafiorowa z mięsem na rosole od 9 miesiąca

                              Składniki

                              90g obranych warzyw: 1/4 marchewki(25g), 1/2 małego ziemniaka (18g), 1/4 pietruszki (9g), 1/4 małego pora (9g) i 2 różyczki kalafiora (18g)
                              łyżeczka oliwy z oliwek (5g), ewentualnie oleju słonecznikowego
                              łyżeczka płatków ryżowych (5g)
                              120 ml wody, ktorą uzupełniamy w trakcie gotowania
                              mały kawałek surowego, chudego mięsa z drobiu lub cielęciny (20g)
                              Przepis

                              Warzywa starannie myjemy, obieramy i płuczemy, mięso płuczemy. Warzywa i mięso kroimy i wrzucamy do wrzącej wody i gotujemy przez około 15 minut. Dodajemy płatki ryżowe lub kaszę kukurydzianą. Gotujemy na małym ogniu(do miękkości) jeszcze około 20 minut. Ugotowane warzywa, mięso i ryż miksujemy. Można też wyjąć mięso i drobno posiekać, a warzywa i ryż przetrzeć przez gęste sito. Przetartą lub zmiksowaną zupę zagotowujemy. Dodajemy oliwę lub olej, mieszamy.
                              SMACZNEGO!! :-)))))

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X