Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

problemy z karmieniem butelką

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    problemy z karmieniem butelką

    Mam 4-miesięczną córkę. Jest niejadkiem, na dobe wypija ok 580-640 ml mleka. Pije bebilon pepti. Generalnie daje jej co 3-4 godziny. Raz wypije 40, raz 60, raz 100. Czasem jak mniej wypije to chce szybciej znowu jesc, ale to rzadko sie zdarza. NIe umiem jej ustawic godzin karmienia, codziennie je w innych godzinach bo nie umiem sobie z tym poradzić, nie wiem czy jak mniej zje to mam jej dawac szybciej, czy czeksc 3 godziny (chyba ze sie opomni). Kompletnie nie wiem co i jak robic. Wprowadziłam jej teraz zupke jarzynową, narazie drugi dzień, dostała dwie łyżeczki. To potem mam zupką zastąpić jedną porcję mleka? Jak to się robi? Dziewczyny pomocy!

    #2
    Odp: problemy z karmieniem butelką

    Ja coreczkę,karmiłam butelką,od 1miesiąca zycia.Dawałam jej co 3godziny po 60ml.,rowniez w nocy.W 4 miesiącu zwiększyłam jej na 90ml.Rowniez co 3 godziny.Gdy nie wypiła w całości,nie dawałam jej wcześniej jeść.W 4 miesiącu wprowadziłam zupki,ktore sama gotowałam,lub słoiczki,kaszki,ktore są,od 4 miesiąca,i tarte jabłko.Jesli dziecko nie zje od razu zupki,czy kaszki nie poddawaj sie,podawaj codziennie w ilosci takiej jakiej zje.Jesli czegos nie zje wogóle np.kaszki ,podaj ją znowu na nastepny dzien.Potrzeba cierpliwosci.Moja corka rowniez jadła na początku po 2-3 łyzeczki.A potem było juz coraz lepiej.Jesli martwisz sie,ze corka mało pije mleka idz do przychodni niech dziecko zważą.Bedziesz wiedziała czy dobrze wazy czy za mało.Ja dawałam rowniez bebilon,daję je do dzis a mała ma 2,5roku.Mała jest duza ,rzadko choruje.Jeszcze przepajaj dziecko herbatką,z rumianku,miedzy posiłkami.Aha,porcja zupki czy kaszki,ktorą zje malenstwo,zastepuje jedno karmienie mlekiem,a jabłko to deser.Są tez soczki po 4m-cu,tez probuj podawac.

    Skomentuj


      #3
      Odp: problemy z karmieniem butelką

      Dziękuje za rade mam tylko jeszcze pytanie, jak np mała zje mi 80 mleka o 12 to jak chce jej dac zupke to mam ją dac np o 15 i tylko 2-3 łyżeczki bo np wiecej nie zje. Czy mam jej dać te 2-3 łyżeczki zupki wcześniej a o 15 normalnie mleko?

      Skomentuj


        #4
        Odp: problemy z karmieniem butelką

        Tak,jak zje o 12.oo mleko,to o 15.00 zupka,nawet 2-3 łyżeczki,ona jest jeszcze malutka więc je niedużo a stopniowo napewno będzie jadła więcej.Mozna za godz. podac deser czyli jabłko jak juz pisałam,czy dac trochę soczku.Następnie o 18.00 znowu mleko itd.

        Skomentuj

               
        Working...
        X