Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

leworęczość dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    leworęczość dzieci

    Witam,
    Chciałbym tu podjąć temat leworęczności u dzieci gdyż odpowiednie zajęcie się dzieckiem z lewą lateralizacją w młodym wieku, może sprawić, że rozwiną się jego talenty, lub też dobór odpowiednich przyborów może ułatwić takiemu dziecku życie.
    Czy na forum znajdują się mamy leworęcznych dzieci i czy wiecie jak postępować z Waszymi pociechami?
  •    
       

    #2
    Odp: leworęczość dzieci

    Mój mały chociaż ma dopiero 2,5 roku wszystko chce robić lewą ręką.Nie wiem czy to nie za wcześnie żeby myśleć czy będzie leworęczny...ale jak będzie to nie będę mu zabraniała jak wymyśliła sobie moja babcia.Mój kuzyn też jest leworęczny i naprawde świetnie sobie radzi.
    ANIA I RAFAŁ

    Skomentuj


      #3
      Odp: leworęczość dzieci

      Amelka póki co używa obydwóch rączek jednak ,że większość czynności wykonuję właśnie lewą ręką.Wiem ,że u dziecka do 6 roku życia może się wszystko zmienić więc na razie się nie przejmuje.
      Nie zdziwiloby mnie gdyby byla lewo ręczna , gdyż w rodzinie jest dużo leworęcznych,choć ja do nich nie należę.
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #4
        Odp: leworęczość dzieci

        Moja starsza córka (3 latka) prawie wszystko robi lewą ręką.Je TYLKO lewą ręką.Niewiem czy mam się tym przejmować,czy leworęczni są gorsi...?Bycie leworęcznym to przecież nie choroba...

        Skomentuj


          #5
          Odp: leworęczość dzieci

          Chudagleba zgodzę się z Tobą , to że ktoś jest leworęczny nie oznacza że jest gorszy.Jest może tylko trochę ciężej np.jeść przy stole przy kimś ko je prawą ręką hehe albo w szkolnej ławce
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            #6
            Odp: leworęczość dzieci

            Mój synek też często robi wszystko lewą ręką- je też chętniej lewą. Mój wujek jako dziecko był za to karcony. Na siłę uczono go pisania prawą ręką, a całą resztę do dziś wykonuje lewą ręką. Czy jest sens kogoś na siłę zmieniać? wg mnie nie

            Skomentuj


              #7
              Odp: leworęczość dzieci

              u mnie było podobnie...moją ciocie siłą dziadek nauczył pisać prawą ręką mojego kuzyna chciano ale ciotka nie dała i teraz babcia Marcelowi ciągle wszystko przekłada z lewej do prawej dziadek ostatnio powiedział że nie trzeba było cioci siłą zmuszać i żeby małemu dała spokój bo to nie ma sensu.
              ANIA I RAFAŁ

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Czy są tu rodzice dzieci leworęcznych?

                Jak w temacie, zapraszam do dyskusji na temat największej mniejszości świata

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: leworęczość dzieci

                  absolutnie nie można przestawiać dzieci bo może im to tylko zaszkodzić. Z resztą nie ma to sensu najmniejszego. Leworęczne dzieci poza tym, że nie są gorsze, to jeszcze często są uzdolnione muzycznie, matematycznie, łatwiej mają też w sporcie. Ich koordynacja półkul mózgowych jest sprawniejsza.
                  A czy Wasze dzieci są usadzane w szkole po lewej stronie ławki? Albo czy mają jakieś specjalne przybory dla leworęcznych?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: leworęczość dzieci

                    Dzięki za poparcie Color Woman Moja córa ma dobrą pamięć,powiem jej 2-3 razy wierszyk i Ona go powtórzy,liczy do 13-tu,zna kształty,zna cały alfabet,tzn nie powie abcde..itd tylko jak jej którąś pokażę to mówi jaka to literka.Niektóre literki to umie już napisać...Naprawdę wiele umie a jest leworęczna...Jestem dumna z mojej małej mądralińskiej POZDRAWIAM

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: leworęczość dzieci

                      Ja mam córkę leworęczną-na razie brak jej talentów a z matmy jest noga,synek też zapowiada się leworęczny.Mam dwóch braci leworęcznych i jeden to zdolna bestia

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: leworęczość dzieci

                        statystycznie leworęczni są uzdolnieni z matmy, a jak wiadomo nie ma statystycznego Polaka
                        w każdym razie jak będzie grała z kimś np. w tenisa to ma przewagę poprzez swoją leworęczność.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: leworęczość dzieci

                          Moja starsza córa ma akurat problemy z nauką,za to braciszek jest dobry ze scisłych przedmiotów,drugi uczył się ciut gorzej

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: leworęczość dzieci

                            różnie się w życiu układa. mój brat na przykład jest leworęczny i jest bardzo zdolny manualnie, z łatwością wszystko naprawia. co ciekawe jest doskonałym kierowcą, być może to przez dobrą koordynację półkul mózgowych..

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: leworęczość dzieci

                              Uwaga!
                              W ten piątek, 13 sierpnia w trzech polskich miastach odbęda się obchody dnia leworęcznych. W warszawskim Wola Parku, w Częstochowskiej Galerii Jurajska oraz w Arkadach wrocławskich, od godz 12 do 18, będą miały miejsce festyny, z masą atrakcji skerowanych dla mańkutów. Poza tym, mamy leworęcznych dzieci w Warszawie, będą mogły skonsultować z psychologiem problemy dotyczące wychowania leworęcznego dziecka.
                              Na dodatek, w dniach 13 i 14 sierpnia w 10 wybranych sklepach Real odbędzie się promocja produktów ergonomicznych marki Stabilo. Podczas promocji hostessy będą mogły udzielać odpowiedzi na ewentualne pytania dotyczące ergonomii i leworęczności , będą również rozdawały ulotki zawierające podstawowe informacje o istocie ergonomii w produktach piśmienniczych oraz o produktach Stabilo z serii ergonomicznej. W sieci sklepów Real produkty ergonomiczne Stabilo eksponowane są na specjalnych displayach Stabilo w strefach promocyjnych i w tej sieci dostępny jest najszerszy asortyment produktów ergonomicznych zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych. Adresy sklepów w których odbędzie się promocja z hostessami:



                              Warszawa Janki, ul. Mszczonowska 3

                              Warszawa, ul. Jubilerska 1/3

                              Warszawa, ul. Puławska 427

                              Kraków, ul. Bora-Komorowskiego 37

                              Gdańsk, ul. Spacerowa 48

                              Łódź, ul. Karskiego 5

                              Opole, ul. Sosnkowskiego 16

                              Wrocław, ul. Bolesława Krzywoustego 126

                              Białystok, ul. Miłosza 2

                              Warszawa Marki, ul. Piłsudskiego 1

                              Zapraszamy!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X