Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy można podać marchwke ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy można podać marchwke ?

    Witam,
    Kiedy mogę zacząć podawać marchewkę; chodzi mi o podawanie stopniowo po łyżeczce soczku z marchwi (ale nie kupnego w słoiczkach tylko robiony w sokowirówce) Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale dziecko jest karmione piersią.
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy można podać marchwke ?

    tak na prawde to do okolo 6mies powinno wystarczyc tylko twoje mleko, ale nie znaczy ze jak zaczniesz wczesniej wprowadzac nowe smaki to bedzie zle.
    wrecz nawet jest wskazane zeby juz miedzy 5 a 6 mies wprowadzac gluten (/jak wtedy nie wprowadzisz to podobno potem dopiero powinno sie wprowadzac go ok 10 mies)najlepiej w postaci odmierzonej kaszy mannej z zupka jarzynowa, a wiec jak dziecko ma jesc juz zupke to wypadaloby zeby juz wczesniej powprowadzac jej skladniki. ja tak powolutku dawalam po skonczonym 4 miesiacu, ale tak w drugiej polowie, marchewke i kolejne warzywa i owoce zeby od skonczonego 5 mies dawac kasze manna z zupkami,

    mowia ze dziecko jest przygotowane na nowosci jak czynnie wyraza ochote sprobowania jedzenia kiedy ty jesz.ale czy to dobry wyznacznijk to nie wiem

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy można podać marchwke ?

      Ja również, mimo karmienia piersią, nie czekałam, az syn skończy pół roku, by wzbogacić dietę. Zaczeliśmy w 5. miesiącu od jabłka, po tym jak maluch wyrywał się wręcz do jabłka jedzonego przeze mnie. U nas właśnie chęć dziecka do nowosci była sygnałem do rozszerzania diety, tak jak napisała Pieczulka.
      Jabłka i marchewki to są stanadrowo pierwsze dania w diecie dzieci i osobiscie uważam, że w zasadzie nie ma wiekszego znaczenia od czego się zacznie. I tak kolejne nowosci wprowadza się już po kilku dniach.
      A i jeszcze nieco o ilości. U nas nie było mowy, by ograniczyc się do pół łyżeczki i stopniowo powoli zwiększać ilość. Łukasz już następnego dnia domagał się więcej niz łyżeczkę i na szczęscie nic mu sie nie stało od tego "obżarstwa".
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy można podać marchwke ?

        Ja w 5 miesiącu podawałam marcheweczkę Bobovity, bardzo synkowi smakowała. Karmiłam synka cały czas piersią do pierwszego roku życia. Po marchewce wprowadzałam inne warzywa, owoce znacznie później. Pediatra radziła zacząć od warzywek, bo owoce są słodsze i mogą spowodować, że ni będzie chętnie wcinał potem jarzyn.
        A z owoców najpierw wprowadzić jabłka, brzoskwinię, dynię, jagody
        i tak jak dziewczyny przyzwyczajałam dziecko do glutenu i podawałam kaszkę mannę.
        Last edited by Scaarlett; 22-05-2010, 23:58.

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy można podać marchwke ?

          Ja karmiłam piersią a pierwsze produkty- jabłko, marchewkę zaczęłam podawać w 6tym mies. podawałam zawsze tylko i wyłącznie owoce i warzywa z ogrodu moich rodziców i teściów. I tak jest do dziś.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy można podać marchwke ?

            Zapozanaj się z nowym schematem żywienia niemowląt tym z 2007 roku, myślę ze dużo się z niego dowiesz
            http://www.milutkie.pl/wartoWiedziec...ojDziecka.html

            Skomentuj

                   
            Working...
            X