Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak to jest z tym chlebem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak to jest z tym chlebem?

    Drogie Mamy może powiedzcie mi jak to jest u Was?

    Mój syn skończył już rok i bardzo lubi chleb w każdej postaci. Nie martwię się o tyle, że chleb wypiekamy sami w domu, ale nurtuje mnie pytanie - jaki chleb tak naprawdę Młody może jeść? Próbowałam poradzić się w "mądrych książkach", ale co wydanie to inna odpowiedź:
    a) tylko biały, bo innego jeszcze nie trawi
    b) żytni, razowy itp.
    c) inne
    Ogólnie po żadnych chlebie nic mu nie jest i nie ma problemów z brzuszkiem, ale pytam z czystej ciekawości. Jaki podajecie?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak to jest z tym chlebem?

    jak miałam zacząć wprowadzać gluten lekarka powiedziała, że mam Małej dawać chlebek, dawałam biały, teraz wprowadziłam orkiszowy - ponoć najlepszy..
    Amelia ur. 19.04.2009
    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






    Alicja ur. 18.08.2012
    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak to jest z tym chlebem?

      ja gdzieś kiedyś wyczytałam, że najlepiej zacząć od chleba białego.
      Natomiast wszelkie razowe, żytnie i różnego rodzaju z ziarnami wprowadzać po drugim r.ż.

      Podobnie jak czacza kupuję chleb orkiszowy i mój maluch też go wcina od dłuższego czasu.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak to jest z tym chlebem?

        Ja tak do 20 miesiąca dawałam tylko biały, a teraz ma ponad dwa lata i daje
        taki jak my jemy czyli najczęściej wielozbożowy, ale bywa i słonecznikowy
        czy zwykły razowiec.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak to jest z tym chlebem?

          My również zaczynaliśmy od białego pieczywa. Obecnie mała ma prawie 22 miechy wcina każdy, nabardziej lubi ze słonecznikiem a właściwie go wydłubywać z chleba


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak to jest z tym chlebem?

            My tez zaczynaliśmy od białego, a od kiedy ja przestawiłam sie na grahamki to mały mi je chetnie podjada.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak to jest z tym chlebem?

              Moj lekarz powiedział tak : "W 8 miesiącu można podawać pieczywo do pogryzania, ale w niedużych ilościach. Zalecane bezglutenowe.

              "

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak to jest z tym chlebem?

                Ja zaczęłam od białego pieczywa. Czasem grahamki, po jakims czasie nasionka.
                Teraz je to co my, ale nie przepada za razowym, żytnim, wiec go nie zmuszam.
                Myslę, ze jesli dziecko nie ma problemu z glutenem, to rodzaj pieczywa nie jest tak bardzo istotny. Oczywiscie dietetycy i dla dorosłych maja jakieś "wskazówki", ale nie dajmy sie zwariować. Najlepsza jest różnorodność, umiar i zdrowy rozsądek.
                Łukasz 11.10.2007

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak to jest z tym chlebem?

                  ja gdzies w jakims schemacie czytalam o tym ze dziecko powinno jesc i bialy i zytni i inne grahamy, u mnie czesto jest zytni i taki lubi bo skorke ma miekka(akurat ten co my mamy)ale duzo nie je woli nadal kasze na sniadanie i kolacje.

                  co do glutenu to od 2008 sa nowe schematy zywieniowe i dziecku tak naprawde do memlania mozna dawac juz od 6 mies zycia chlebek tylko przeciwskazaniem jest mozliwe zaksztuszenie, moj mial mocny odruch wypychajacy a uwielbial ssac skorke wiec czesto pod nadzorem ja dostawal(wolal chlebek od chrupkow kukurydzianych).

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak to jest z tym chlebem?

                    tak jest, gluten już od 6 miesiąca według nowego schematu.
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak to jest z tym chlebem?

                      Zgadza sie,gluten mozna juz od 6 m-ca,na wiekszosci kaszek jest taka informacja.Co do chlebka to u nas bylo biale pieczywo z prostej przyczyny-w fr trudno o razowy chleb ktory nadawalby sie dla dziecka,tu wszedzie jest bagietka.
                      Niemcy daja swoim maluchom sucharki...najczesciej lekko nasaczane przegotowana woda i rozciapkane z bananem .

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak to jest z tym chlebem?

                        Tak gluten od 6 miesiąca wg. nowych wytycznych, a po 1 r.ż, to pieczywo mieszane lub białe bo żytnie to chyba za ciężkie

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak to jest z tym chlebem?

                          Moja też zaczynała od białego pieczywa. Teraz to go tak uwielbia, że jak widzi krome to piszczy ze chce i wyciąga rączki. Dostaje zawsze kawałek po śniadanku
                          Ja jem tylko ciemne chleby więc zaczęłam małej kupować grahama i tez go polubiła

                          5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

                          14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X