Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

    Mój synek skończył 4,5 miesiąca. Karmie go mlekiem NUTRAMIGEN, bo ma skazę białkową. Ponieważ jest strasznym głodomorkiem to dosypuję do mleka kleik ryżowy. Chciałabym zacząć wprowadzać powoli nowe pokarmy. Liczę na porady mam dzidziusiów z alergią
  •    
       

    #2
    Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

    Moja córcia teraz ma dwa latka ale gdy byla malutka tez piła nutramigen(wstrętne!).jezdzilismy z nia prywatnie do dermatologa ktory przepisal jej super krem.pani doktor moiwla ze nie ma czegos takiego jak skaza bilakowa, ze mowi sie tylko tak potocznie.ale w sumie nie pomogla, tylko przepisala ten nutramigen.ale po pewnym czasie wszytskie dolegliowsci minely i podawalam jej bebiko.ale mysle ze twoja dzidzia jesli jest taki głodomorkiem to moze sprobuj jej podawac dania ze słoiczka.na początek marcheweczka,albo jakis soczek czy deserek.zawsze bedzie milao więcej w tym swoim malym brzusiu:0

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

      witam,
      mój syn ma teraz 16 mscy.
      dokłądnie w 2 mscu życia zdiagnozowano mu skazę białkową i pił bebilon pepti 1 a potem po 5 mscu bebilon pepti 2.
      w 4 mscu zaczęłam mu zagęszczać mleko na noc zwykłą kaszką ryżową z nestle (bezsmakową), potem smakowymi z nestle czy bobovity (tylko nie mlecznymi,a ryżowymi).nie sugerowałam się przepisem na opakowaniu tylko wsypywałam trochę żeby się zagęściło.potem przez cały 4 msc obowiązywało to plus ewentualnie sinlac-do mleka na noc.
      po 5 mscu bez zmian -ale doszła nowość-marchewka z ziemniaczkami gotowana i na papkę zmiksowana lub ze słoiczka. w miarę jak nic małemu nie było, ta jak zalecają specjaliści-dodawałam po 1 skłądniku do tej zupki-pietruszkę,potem kalafior,koperek,natkę itd w tym czasie podawaliśmy do zupek po trochę kaszy manny.no i owoc-jabłko.
      po 6 mscu mięso-nam lekarka kazała dawać na początek królika,bo nie uczula,ale potem i pireś z kurczaka,indyka, a teraz każde.
      7-8 msc-doszedł już całkiem gluten czyli i makaron domowy i inne rochę chleba,biszkopt,itd, inne owoce,śliwki,banany,broszkwinie (owoce z targu-to było lato)itd
      na pierwsze urodzinki kuba jadł juz praktycznie wszystko,każdy owoc,każde warzywko,nawet smazonego mięska próbował.
      no i po 1 urodzinach zrobilismy mu próbę mlekiem bebiko 3 -zwykłym dla juniora i do dziś nie ma skazy więc już chyba minęła. je już też sery,jogrty itd.
      podstawą jest wprowadzać powoli nowości i czekać kilka dni...czy nie wyjdzie nic,czy kupki ok,--ja tak robiłam a teraz mój syn je wszystko i naprawdę jest smakoszem. jedne czego mu nie dajemy z mężem to czekolada-je słodycze typu herbatniki,biszkopty,chrupki,wafelki,domowe ciasta ale z czekoladą chyba warto poczekać.za to uwielbia każde bakalie-rodzynki,morele suszone,banany...
      no i najbardziej lubi jeść z nami.
      w 10 mscu zrezygnowaliśmy już całkowicie z butli i je tylko łyżeczką (ja go karmię, sam się nie chwyci łyżeczki) a pije z bidonu z rurką.
      pozdrawiamy!powodzenia!

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

        My przerobiłyśmy bebilon sojowy z 2 córkami (teraz 10 i 9 lat) Obie skaza białkowa, czy atopowa, jak kto woli. Nie mogły jeść nawet jabłka! ani marchewki! Przeszło. W tej chwili jedzą wszystko. Synek (obecnie 4 miesiące) jest na piersi. Ja nie jem nic mlecznego, sporawdzam każdą etykietę. Próbowliśmy z mlekiem kozim, nie mogę Bardzo chciałabym już coś wprowadzić, ale wiem, że najlepiej co najmniej 6 miesięcy wyłącznie pierś. Mikołaj pije na razie tylko kilka kropli herbatki koperkowej z łyżeczki. Mam nadzieję, że jak z dziewczynami, przejdzie, ale już się boję jego reakcji na jabłko i marchewkę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

          wusiaa opisała bardzo dobry schemat żywienia dla alergika-ja postępowałam podobnie-przy czym zamiast mleka modyfikowanego karmiłam długo piersią.Więc najpierw dietę eliminacyjną przeprowadziałm na sobie-później na córce. Generalnie wprowadzałam wszytsko z lekkim opóźnieniem i powoli-żeby wyłapać ewentualnego sprawce uczulenie i oprócz mleka małą bardzo uczulały cytrusy.Do chebka(bez rozpuchniaczy) dawałam szynkę drobiową bez konserwantów, margarynę Florę, na obiadki warzywa, mięsko i zupę bez masła, czy śmietany.Do kaszek dolewałam wody zamiast mleka- i były kaszki bezmleczne.Córka ma teraz 3 latka i nie wiele już ją uczula, czasem jeszcze jakiś cytrus. Z tego co wiem to małym atopikom można podawać probiotyki-moja bratowa dawała córeczce Latopic-jak mała miała wysypki właśnie po mleku.Mleko oczywiście musiała zmienić, ale lekarz polecił dawać jakiś czas ten preparat zeby objawy łatwiej ustępowały.Najważniejsze jest chyba przy alergi bardzo powolne wprowadzanie produktów i wybieranie tych najmniej pryskanych, bez konsrewantów itp

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

            Oj to był trudny okres, nie było nam z tym łatwo, chociaż wiem, że wielu rodziców ma gorzej. Na pocieszenie - http://********************************************/dzieck...u-malucha.html Zazwyczaj alergia znika kiedy dziecko ma 3-4 lata. U nas było podobnie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

              Mój synek Oskar, również jest dzieckiem alergicznym... Ponoć jak rodzice w dzieciństwie mieli alergię to jest większe prawdopodobieństwo, że syn czy córka też będzie mieć alergię, niestety ja miałam... Mojemu synkowi pokarmy staram się wprowadzać stopniowo i delikatnie. Wiem, że jeśli ma na coś uczulenie to od razu ma wysypane całe policzka lub mocniej ulewa po jedzeniu. Do ukończzenia przez synka 3,5 miesiąca był tylko na moim mleku bądź dokarmiany mlekiem modyfikowanym(Bebilon Pepti 1 DHA), ale gdy skończył jak już wspomniałam 3,5 miesiąca zaczęłam mu wprowadzać inne posiłki i ciągle obserwuję. Ponoć skaza bialkowa mija po jakims czasie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nowe pokarmy po 4 miesiącu a skaza białkowa

                U mnie było to samo, też miałam skaze i mój synek też ją miał i nic nie pomagało, a maści jeszcze bardziej podrażniały. Chyba z policzka plama znikła mi 3 miesiące, a jak posmarowąłam czymś to zaraz miał jak by go poparzyło coś :/

                Skomentuj

                       
                Working...
                X