Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie mieszane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie mieszane

    Czy są mamy, które zaczęły szybko karmić w ten sposób? Ja nie mam innego wyjścia i szczerze mówiąc nie wiem jak się zabrać za częściowe odstawienie małego od piersi...
    Chciałabym nadal karmić popołudniami i w nocy.
    Jeżeli są mamy mające jakieś doświadczenie proszę o radę
  •    
       

    #2
    Odp: Karmienie mieszane

    hej matra935 moja bratowa tak karmi. Musiała wrócić do pracy jakiś czas przed tym zaczęła przyzwyczajać Małego do butli, nie chciał jednak pić kiedy ona mu podawała i wiem że babeczka od laktacji poradziła jej żeby to tata podawał mleko. I jak mój brat sie za to zabrał to nie było marudzenia że butelka bo tata cyca nie ma Jak wraca z pracy to podaje cycusia i karmi nocą. Jakiś czas musiała sie męczyć zanim Mały sie przyzwyczaił ale teraz jest ok powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Odp: Karmienie mieszane

      ja do niedawna tak karmiłam teraz karmie już tylko butlą ze wzgledu na to że niedługo wracam do pracy. jeżeli twoje dziecko nie ma problemu z jedzeniem z butelki to pierwsze karmienie butlą ja dawałam rano,w ramach śniadanka (dodam też ,że najpierw musiałam nauczyć ją pić z tej butli bo mała jak tylko widziała butelke zaczynała płakać i wpadała w histerię ale nie poddałam się i najpierw podawałam jej swoje własne ściągnięte mleko w butelce). potem systematycznie zwiększałam liczbę podawanych butelek,ale cały czas karmiłam ją w nocy cycem,dopiero może od dwóch tygodni niunia dostaje tylko butelkę. najlepiej dać dziecku pierwszą butelke kiedy ma bardzo dobry humor moja córcia najlepiej czuła sie rano i wtedy teżpodawałam jej mieszanke,gdy sie już przyzwyczaiła to nie było różnicy kiedy dostawała butlę, bo już powoli odzwyczajała się od cycka....



      Skomentuj


        #4
        Odp: Karmienie mieszane

        Ja też podawałam dzieciom moje mleko w butelce, ewentualnie Miłoszka karmiłam piersią (Dawidek nie potrafił pić). Stopniowo przyzwyczajałam coraz częsciej w ciagu dnia do butelki i w końcu dzieci przeszły tylko na picie z butelki. Odstawienie od piersi trwało jakiś miesiąc, więc wówczas siłą rzeczy coraz mniej razy ściągałam pokarm. \Choć do całkowitego zaniku mleka trudno było mi dojść

        Skomentuj


          #5
          Odp: Karmienie mieszane

          Oczywiście najbezpieczniejsze dla dzieci jest mleko mamy, ze względu na zawartość wszystkich substancji odżywczych oraz soli mineralnych. jeżeli jednak istnieje potrzeba karmienia mieszanego, to warto zadbać o to, by posiłki maluszka były dobrze zbilansowane. Na rynku jest wiele mieszanek, które zaspokoją potrzeby żywieniowe maluchów.

          Ważne jest również jak przygotowujemy mleko dla dzieci. Pamiętajmy, że woda z kranu, jest często złej jakości. Jako baza do posiłków dobrze sprawdzi się woda typu Mam i ja - butelkowana, niegazowana, niskozmineralizowana. Woda o wysokiej zawartości minerałów stanowi zbyt duże obciążenie dla nerek dziecka.Karmienie mieszane to również dobry sposób na wdrażanie do diety dziecka nowych napojów, jak na przyklad przystosowane i przebadane herbatki owocowe. Je również sporządzamy na wodzie nisko odmineralizowanej.
          Dopajanie dzieci? Służę pomocą

          Skomentuj


            #6
            Odp: Karmienie mieszane

            Witajcie Mam na imię Magda i jestem mamą 2 maluchów, Amelka ma 3 latka a Kubuś urodził się 27-03-2010 r. Mam pytanie dotyczące własnie karmienia butelką. Jako że nie miałam pokarmu zaraz po porodzie, pojawił mi się dopiero w 3 dobie, karmiłam Kubusia butelką. Od początku bardzo się męczył i chwytając ten smoczek wręcz go połykał. Od przedwczorajszej nocy zaczęły się problemy, otóż Mały dalej rzuca się na mleko ale zamiast odbeknąć normalnie zwracał wszystko co wypił po czym zasypiał na chwilkę i budził się po około pół godzinie i chciał znów jeść. Zaczęłam dawać mu mleko w mniejszych dawkach, po 50 ml ale częściej i jak narazie się uspokoiło, ale zastanawiam się czy to może być alergia na mleko, czy może problem z butelką.



            Skomentuj


              #7
              Odp: Karmienie mieszane

              Chyba tu nikogo nie ma



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Karmienie mieszane

                Napisane przez meganrosler Pokaż wiadomość
                Witajcie Mam na imię Magda i jestem mamą 2 maluchów, Amelka ma 3 latka a Kubuś urodził się 27-03-2010 r. Mam pytanie dotyczące własnie karmienia butelką. Jako że nie miałam pokarmu zaraz po porodzie, pojawił mi się dopiero w 3 dobie, karmiłam Kubusia butelką. Od początku bardzo się męczył i chwytając ten smoczek wręcz go połykał. Od przedwczorajszej nocy zaczęły się problemy, otóż Mały dalej rzuca się na mleko ale zamiast odbeknąć normalnie zwracał wszystko co wypił po czym zasypiał na chwilkę i budził się po około pół godzinie i chciał znów jeść. Zaczęłam dawać mu mleko w mniejszych dawkach, po 50 ml ale częściej i jak narazie się uspokoiło, ale zastanawiam się czy to może być alergia na mleko, czy może problem z butelką.
                a jakiej butelki używasz? moja mała też zwracała mleko i musiałam zmienić. czytałam że jednym z objawów alergii jest właśnie duże ulewanie. najlepiej jednak poradzic się pediatry




                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Karmienie mieszane

                  Wiesz... ja mam już wszystkie butelki wypróbowane łącznie z dr Brownem, Aventem, zwykłą butelką, Nukiem i jak na razie najlepiej mu sie pije z Lovi ale dalej się ulewa. Dałam mu Bobotic bo miał straszne problemy z wzdęciami, niby pomógł ale dzisiaj całą zawartość butli mi zwrócił



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Karmienie mieszane

                    Ja od pocątku karmiłam na zmianę: raz butelką, raz piersią- byłam po prostu zmuszona. Póxneij coraz częściej butelka i w końcu przyszedł dzień, ze dziecko nie chciało cyca...a mi aż trochę żal się zrobiło...
                    Jesteście moim życiem, moją siłą, moją miłością...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Karmienie mieszane

                      A ja musiałam od początku karmić butelką. Ale ściagsałam mleko i to podawał. Załuję tylko, że nie mogłam czuć tego uczucia, jak dzidziuś ssie pierś

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Karmienie mieszane

                        Ja też od początku karmiłam piersią i butlą. Najpierw Nan, ale Natka miała ciągle bóle po nim, a potem Humaną - na opakowaniu pisze, ze idealna do dokarmiania. I faktycznie. Ostatnim czasem chciałam zmienić mleko na Bebiko, ale Natalka dostała uczulenia wiec wróciliśmy do Humany i już nie zamienię tego mleka na żadne inne



                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Karmienie mieszane

                          Bardzo często zdarza się tak że dokarmiane dziecko prędzej czy później wybierze butelkę.Ale zdarzają się takie przypadki jak u mojej siostry.Od urodzenia dokarmiała małą butlą bo jak twierdziła że dwójkę starszych dzieci karmiła sztucznie to i to trzecie tez tak bedzie bo jej się niechce Mieszanie karmiła 6 m po czym córeczka zaprzestała pic butlę,nie chciała i juz za to cycuś był fajny Teraz córeczka siostry ma 13 m i dalej ssie cycusia wbrew swojej mamusi


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Karmienie mieszane

                            Ja dziś zmieniłam Mleko z Bebiko na Bebilon. Kubuś wypijał bebiko 150 ml i było mu mało musiałam go dopajać był jakiś niespokojny słabo nam spał. Kupiłam ten bebilon i z 150 ml zjadł tylko 90ml czyli może jest bardziej sycące?



                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Karmienie mieszane

                              Witam

                              Ja równiez karmie mieszanie od 3 miesiaca malej, zalecenie lekarza poniewaz malo przybierala na wadze. Najpierw mala jadla NAN HA, potem Nutramigen, Bebilon HA, a teraz obecnie je bebiko 2r na zmiane z bebiko HA, butle dostaje 2xdziennie rano ok 9 i wieczorem ok godziny 21. Natomiast piersc dostaje w zaleznosci czy ja chce tak 3-4 razy w dzien i raz w nocy a raczej juz nad ranem
                              Do tego zupki i deserki gdzie bardziej woli owoce slodkie i herbatki lub wode. I od poczatku uzywamy butelek z Lovi I jestem bardzo zadowolona Córka rowniez (chyba) raczej mi tego teraz nie powie
                              Last edited by pbmarys; 27-04-2010, 16:16.


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X