Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobra zupka dla dziecka ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

    Pewnie:


    Warzywa (marchewkę, ziemniak) umyj i pokrój w kawałki. Włóż do rondelka i zalej szklanką wrzącej wody. Gotuj na małym ogniu pod przykryciem, aż warzywa będą miękkie. W osobnej wodzie ugotuj mięso (np. kawałek piersi z kurczaka). Mięsko wyjmij i drobno posiekaj. Łyżkę dorzuć do zupy. Zupkę zaciągnij żółtkiem jajka, a całość zmiksuj lub przetrzyj przez sito. I gotowe. Gdyby zupka była za gęsta wystarczy dolać trochę wody
    Dopajanie dzieci? Służę pomocą

    Skomentuj


      #17
      Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

      witam,
      na początku rozszerzania diety rzeczywiście skupiłam się na słoiczkach-no opróćz pewego skałdu jest też wygoda, ale doszliśmy do wniosku że przecież w końcu nadejdą dni, że nasze dziecko zacznie jeść "normalnie" więc zaczęłam mu gotować sama. na początku same warzywne zupki, obierałam,kroiłam dane warzywa i do wrzątku aż były miękkie a potem do blendera na papkę. warzywa kupowałam na targu, starałam się nie kupować w marketach, choć czasem i tam się zdarzało.potem gotowałam je razem z kaszą manną.ucierałam widelcem żeby były małe grudki a mały uczył się żuć.potem to samo ale dosżło mięso.początkowo znajoma która ma gospodarstwo dostarczał mi królika,pierś z kuczaka czy indyka i ja sobie to myłam dokładnie,porcjowałam na małe kawałki i mroziłam a potem po protsu wrzucałam do wody (na tym wywar a następnie warzywa plus kaszę mannę, póżnie mięsko wyjmowąłam,kroiłam drobniutko i do zupki).gotowałam zawsze tylko do miękkości, przyprawiałam ziołami,nawet suszonymi. później zaczęłam nasze domowe zupy podobnie przygotowywać i obecnie już ze sklepowego mięsa i sklepowych warzyw gotuję dla całej rodziny-mały ma 16 msc i je "nasze obiady".

      Skomentuj


        #18
        Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

        Cześć,

        mój Radek ma 9 m-cy, niestety ma skaze białkową , a więc muszę bardzo uważać co mu daję. Daje mu zupki ze słoiczka, chociaz uważam,że gotowane w domu lepsze - cóż lenistwo i brak czasu. Radek najbradziej lubi wszystko z dodtakiem pomidorów - zajada sie rybka w pomidorach.
        U jednej z Kolezanek przeczytałam,że gotuje wywar i go zamraża - GENIALNY POMYSŁ - MUSZĘ GO WYKORZYSTAĆ. Radek bedzie jadł lepsze, a ja zaoszczędze troche pieniędzy, bo kupne zupki to spory wydatek.

        Pozdrawiam

        Skomentuj


          #19
          Odp: Dobra zupka dla dziecka ?

          Witam wszystkie mamuśki.
          Ja np nie kupuję obiadków w słoiczkach ze względu na koszt oczywiście ale i z innego powodu,lubie gotować...Moje obiadki na początku składały się z samych warzyw(od 6mc),potem zaczęłam je gotować dodając do wody łyżeczkę masła(od 8mc),potem oddzielnie gotowałam mięsko i tak robiłam do ok 10 mc życia córeczek.Teraz gotuję wszystko razem,drobno kroje i gotowe Obiadki gotuję na dwa dni(zupkę + drugie danie),oddzielam porcje do plastikowych pojemniczków i wkładam do lodówki. Serdecznie pozdrawiam.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X