Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

moja córcia mało je

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    moja córcia mało je

    kochane mamy pisze ,by sie was poradzic czy z moja mała kruszynka wszystko jest ok. mieszkam za granica i porada u lekarza rodzinnego ( ktory jest pediatra,ginekologiem,internista,chirurgiem itp w jednym) zawsze brzmi tak samo <nic jej nie jest>. otoz moja cora za tydzien skonczy 4 miwsiace od miesiaca karmie ja butelka,a w nocy dalej dostaje cyca. jestem zaniepokojona iloscia mleka jaka ona wypija. otoz producent na opakowaniu napisal,ze dziecko w jej wieku powinno wypijac 180-210 ml mleka (oczywiscie dodal,ze dziecko moze potrzebowac wiecej lub mniej) moja mala za to wypija przy dobrych wiatrach czyli bardzi rzadko 120 przy slabych wiatrach 100ml a przy marnych 60ml czyli niemal cały czas i martwie sie czy nie je za malo.dodam tez ze robi kupke czasem nawet 3 razy dziennie. po 3 miesiacu bylam na wywiadzie u pielegniarki srodowiskowej,ktora powiedziala mi,ze cora slabo przybiera na wadze tj. przy wzroscie 64cm wazy zaledwie 6.12 kg a gdy sie urodzila wazyla 4 kg czyli odnotowuje ona tendencje spadkowa...kazala mi podawac malej warzywa i owoce...daje jej jabluszko i marchew ale ona w ogole nie chce tego jesc...co mam robic??czy ktoras z mam miala podobny problem??



  •    
       

    #2
    Odp: moja córcia mało je

    1. ile dziecko razy na dobę je?
    2. waga ponad 6kg przy wzroście 64.. nie jest nieprawidłowa, to określają siatki centylowe a nie jakieś odczucia...
    moja córka w wieku 3 miesięcy ważyła 6,380g przy wzroście 67...
    3. często jest tak, że dzieci, które rodzą się bardzo duże później stopują i odwrotnie malutkie szybko nadganiają




    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

    Skomentuj


      #3
      Odp: moja córcia mało je

      butle dostaje co 2 2.5 czasdem 3 godziny czyli bedzie w ciagu dnia 5 do 6 butli noi raz dziennie jablko albo marchewka. polozna wlasnie nanosila jej wzrost i wage na siatki centylowe i to z nich wywnioskowala ze mala spada na wadze...ja nie wiem,nie znam sie...to moje pierwsze dziecko,ponadto mieszkam za granica nie mam mozliwosci porady u polskiego pediatry. a tu lekarz,gdy moja corka w wieku 2 tyg przestala mi oddychac i juz myslalam ze po niej...po dwoch minutach odzyskala oddech.poszlam z nia od razu do lekarza,a lekarz spojrzal w ksiazke powertowal kartki i powiedzial ze nic jej nie bedzie...ja mu odpowiedzialam,ze bez skierowania do szpitala od niego nie wyjde,wiec z laska mi wypisal.badania miala co prawda dobre ale... martwie sie po prostu czy wszystko ok...



      Skomentuj


        #4
        Odp: moja córcia mało je

        w takim razie wyjaśniam Twoja córka ma ponad 6 kg wagi w wieku 3 miesięcy tj 75 centyl, czyli tylko 25% dzieci w takim wieku ma tyle 111lub powyżej tej wagi, a aż 75% poniżej tej wagi...

        co do wzrostu 64 cm tj 97 centyl niewiele dzieci w tym wieku jest tak długich moja była jeszcze o 3cm dłuższa, a urodziła się tylko 52 cm.

        i wszystko wiadomo, dlaczego ona niewiele wypija na jedno karmienie- bardzo często je 2,5 godziny to krótki odstęp jak na 4 miesięczne dziecko.
        weź pod uwagę fakt, że mała oprócz tego wypi9ja jeszcze mleko z cyca

        a dlaczego nie chce jeść nowości? wg mnie jest po prostu jeszcze niedojrzała do rozszerzania diety. jeśli po kilku próbach nie będzie sukcesu odczekaj 2 tygodnie i próbuj ponownie
        pozdrawiam




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: moja córcia mało je

          dziekuje ci bardzo...uspokoilas mnie troche,moze rzeczywiscie za czesto ja karmie...moze wydluze te odstepy...ale wiadomo kazda matka chce by jej dziecko jadlo wszystko co mamusia podaje heheh taka nadopiekunczosc dzieki jeszcze raz



          Skomentuj


            #6
            Odp: moja córcia mało je

            Napisane przez sanderek23 Pokaż wiadomość
            dziekuje ci bardzo...uspokoilas mnie troche,moze rzeczywiscie za czesto ja karmie...moze wydluze te odstepy...ale wiadomo kazda matka chce by jej dziecko jadlo wszystko co mamusia podaje heheh taka nadopiekunczosc dzieki jeszcze raz
            ale wydaje mi się, że nie ma potrzeby, żeby jej coś zmieniać, ona sama zmieni, jeśli będzie miała taką potrzebę widocznie jest takim typem, który je malutko, ale bardzo często




            "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

            Skomentuj

                   
            Working...
            X