Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

śniadanie..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    śniadanie..

    jako, że wszyscy wiemy, iż ten pierwszy posiłek jest najważniejszy to chciałam się dowiedzieć co dajecie swoim 9 miesięcznym dzieciom na śniadanie?
    Amelia ur. 19.04.2009
    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






    Alicja ur. 18.08.2012
    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

  •    
       

    #2
    Odp: śniadanie..

    my mamy już 2,5 roku więc się nie kwalifikujemy do tego wątku, ale jak Piotruś miał 9 miesięcy na śniadanie jadł moje odciągnięte mleczko tak ok 300 ml. to mu wystarczało na pewien czas, potem zjadał owoce.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj


      #3
      Odp: śniadanie..

      Napisane przez czacza Pokaż wiadomość
      jako, że wszyscy wiemy, iż ten pierwszy posiłek jest najważniejszy to chciałam się dowiedzieć co dajecie swoim 9 miesięcznym dzieciom na śniadanie?
      Moja Weronika ma 10 miesięcy, więc jest nie wiele starsza od Twojej dzidzi my na śniadanko to jemy albo kaszke albo kanapeczki z masełkiem bądź szyneczką. Czasem też zjemy jogurcik do tego i wypijemy herbatkę.
      Niedługo zaczniemy próbować jeść jajecznice, bo pediatra nam powiedziała, że od 10 mc możemy zacząć pomalutku.
      Popatrz Twoja Amelka młodsza a ma więcej ząbków niż moja pozdrawiam
      Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







      Skomentuj


        #4
        Odp: śniadanie..

        A jaki jogurcik dajesz swojej dzidzi? Taki specjalny dla dzieci czy np. zwykły naturalny



        Skomentuj


          #5
          Odp: śniadanie..

          Jamirka Twoja Mała przyszła na świat w dniu moich urodzin

          no właśnie co z tymi jogurtami? przecież "zwykłe" są na mleku krowim
          Amelia ur. 19.04.2009
          godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






          Alicja ur. 18.08.2012
          godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

          Skomentuj


            #6
            Odp: śniadanie..

            ale jogurty są bezpieczniejsze od mleka krowiego i rzadziej uczulają dzieci. można śmiało próbować pomału po 10 miesiącu, jeżeli nie ma kłopotu z alergiami. ja mojemu właśnie tak zaczęłam dawać.
            Last edited by Scaarlett; 08-02-2010, 23:59.

            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

            Skomentuj


              #7
              Odp: śniadanie..

              Łukasz w wieku 9 miesięcy i jeszcze dość długo później wypijał butelke mleka na śniadanie. Dopiero kolejne posiłki były bezmleczne.
              Do tej pory zresztą najchętniej je kaszę, jogurt z płatkami lub serek z bułą na pierwszy posiłek. I kakao. Niestety nie chce przyjąć do wiadomości, że to najważniejszy posiłek dnia i jada czasem wręcz symbolicznie. Nadrabia to popołudniami.

              Co do jogurtów, to schemat zywienia mówi o wprowadzaniu ich od 11. miesiaca. Najlepiej naturalnych, ewentualnie ze świeżymi owocami. (W większości owocowych jogurtów wogóle nie ma owoców!) My niestety musieliśmy poczekać z nabiałem do 1,5 roku - reakcja alergiczna dopiero wtedy przestała się pojawiac.
              Łukasz 11.10.2007

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: śniadanie..

                A kakao jakie dajecie do picia? I niektórzy dają maluchom budynie. Podajecie? jakie?



                Skomentuj


                  #9
                  Odp: śniadanie..

                  kakao, Nesqik pije od zawsze, kawę zbożową inkę czekoladową dla dzieci, a budyń każdy
                  Last edited by Scaarlett; 09-02-2010, 14:31.

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: śniadanie..

                    Jogurty takie specjalne na dzieci, chociaż naturalne też. Przecież można podawać dzieciom w granicach 10 - 11 miesiąca kefir, maślankę czy twarożek a to wszystko przecież na bazie mleka krowiego.
                    A co do kakao to podobno jest jakieś specjalne dla dzieci, niemieckie ale nie znam jego nazwy..
                    Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X