Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy istenieją zdrowe przekąski?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy istenieją zdrowe przekąski?

    Czy któraś z Was drogie Panie, próbowała dać swojemu maleńswu zamiast biszkopta, wafelka ryżowego? Zdają egzamin i małe chcą go jeść? Na stronie internetowej pzrekonują, że są rewelacyje ale jak i tak wolę zaciągnąc Waszej opinii acha i pokazują tam na www.Milutkie.pl, że są specjalne małe do małej rączki. W sumie nie chce przyzwczajać mojej myszki do słodkośći i chyba taki wafelek to fajne rozwiązanie. Czekam na odpowiedzi
  •    
       

    #2
    Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

    Mój młodzieniec zdecydowanie częściej dostawał wafelki ryzowe niż biszkopty. Z tych drugich praktycznie zrezygnowałam po wprowadzeniu wafelków. Nie pamietam już odkąd mu zaczęłam je podawać, ale bardzo mu smakuja do dziś i faktycznie są praktyczne. Kruszą się, ale nie budzą ubrań i wózka na spacerze, jak zaślinione biszkopty. I nie są słodki. Jest tez wiele wariantów smakowych, wiec mozna zmieniać, szukać ulubionych.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

      Odchodząc od aspektu zdrowej przekąski, to przekonuje mnie też to co napisałaś o nie brudzeniu wszystkiego dookoła O tym nie pomyślałam

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

        moj akurat wafli ryzowych nie polubil, ale biszkoptow tez malo dostawal i do dzis nie za bardzo lubi, najbardziej je lubi jak juz mi wyschly to wkruszalam do mleka
        a tak to jadl paluszki nie solone(beskidzkie delikatesowe bez niczego)
        flipsy tez mu nie wchodzily za dobrze, i bulka maslana albo zwykla w lapke.
        szybko zaczal jesc rozne bakalie i ogolnie lubi owoce,bakalie(w tym tez figi i daktyle) orzechy ,jak widzi to az sie trzesie zeby je dostac

        teraz tez dostaje takie male krakersy(trujkaty,rybki itp) no ale to juz duzy chlop

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

          Napisane przez margaretka80 Pokaż wiadomość
          Odchodząc od aspektu zdrowej przekąski, to przekonuje mnie też to co napisałaś o nie brudzeniu wszystkiego dookoła O tym nie pomyślałam
          To dość istotny argument.

          Choć jesli chodzi o zdrowe przekąski, to ja zdecydowanie preferuje pokrojone w cząstki jabłko. Do pudełeczka i na spacer.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

            Monika ja też tak robię, a na spacerze wszystko smakuje
            Poza tym synek lubi wcinać suszone owoce: morele, śliwki, bananki, zawsze to lepsze od czekolady i cukierków
            wafle ryżowe też pałaszuje i pieczywko typu wasa
            Last edited by Scaarlett; 28-01-2010, 16:00.

            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

              moja też bardzo lubi suszone owoce: morele, śliwki, rodzynki, żurawina, jabłka, banany i orzechy zwłaszcza włoskie i ziemne




              "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

                Spróbowałam, są super, i fajnie masują bolesne dziąsełka, zdają egzamin)Polecam

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

                  witam, ja daje coreczce paluszki kukurydziane( chrupki kukurydziane) z tego wzgledu ze, "ciasteczka" np hippa sa za male i młoda moglaby sie nimi udlawic, pozatym moim zdaniem sa za twarde.a chrupki sa akurat. moze jakis owocek jako przekaska by sie sprawdzil??jesli nie je calych owocow to moze starte na tarce??

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

                    ja daje jtez jabłuszko pokrojone w kawałki- malutka je uwielbia.

                    Chciałabym sie podzielić z Wami czyms jeszcze. Na stronie tych milutkich jest coś takiego zostań ambasadorką, jak sie tam zarejestruje to dostanie sie podobno kilka paczek wafelków za darmo.ja sie zarejestrowałam i teraz czekam na przesyłkę

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

                      Ja sprawdziłam wafelki ryżowe, pierwsze ciasTeczka HIPP, HIPPolitki, biszkopty zwykłe podłużne, herbatniki, chrupki kukurydziane. Najbardziej smakują synkowi herbatniki i chrupki. Jednak jak chodzi o zdrową przekąskę, to polecam jabłko lub banana na świeżo.


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy istenieją zdrowe przekąski?

                        Zdrowe przekąski powinny nie tylko odpowiadać diecie dziecka, ale także korzystnie wpływać na jego dalszy rozwój. Zgadzam się z opinią, że banan lub jabłuszko są wskazane - to zdrowe, pełne witamin pokarmy, które nie zawierają dodatkowych słodzików. Polecam jednak zachować ostrożność w przypadku "zwykłych" jogurtów, soków, musów - te często są dosładzane, zawierają sztuczne aromaty oraz konserwanty.

                        Chciałabym się również odnieść do przekąsek w nieco innym kontekście - rodzice często podają maluszkom herbatki lub skoczki, które dodatkowo zawierają porcję cukru. Taki proceder wpływa na wzrost ryzyka wystąpienia u dzieci próchnicy oraz problemów z wagą. Zdecydowanie lepiej jest również nie przyzwyczajać maluchów do słodkiego smaku. Do picia najlepiej podawać dzieciom herbatki czy kompociki bez dodatku cukru przygotowane na bazie wody źródlanej.

                        Z racji tego, że noworodka woda stanowi 75 – 80% zawartości masy ciała, warto podawać ją dzieciom które ukończyły 5 miesiąc życia, ze szczególnym naciskiem na maluchy karmione mieszanką modyfikowaną. Warto podawać więc dzieciom wodę , jak również stworzone na jej bazie napoje oraz posiłki.

                        Najbezpieczniejsza jest dla niemowląt woda niskozmineralizowana, pozbawiona szkodliwych bakterii. Taka woda, jak na przykład Mama i ja, dobrze uzupełnia dobowe zapotrzebowanie na wodę u niemowląt, które wynosi około 150 ml/ kg.m.c. Wspomnę tylko na koniec, że bierze się pod uwagę wszystkie płyny dostarczane niemowlęciu.
                        Dopajanie dzieci? Służę pomocą

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X