Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wczesniaczka mam

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    wczesniaczka mam

    Witam serdecznie, jestem mama niemal 7mio miesiecznej Domniczki Urodzila sie miesiac przed terminem w styczniu 2008 Zakaladam ten watek z mysla o wszystkich mamach, ktore maja chec na podzielenie sie swoimi przezyciamy, radosciami, a nie rzadko obawami o prawidlowy rozwuj naszych skarbow, a przede wszystkim poradami Pozdrawiam i zapraszam
    Last edited by wera 22; 31-07-2008, 12:44.
    www.bobasy.pl/dominika2008
  •    
       

    #2
    moja corcia urodzila sie na przelomie 35/36 tyg bylo by niezle bo wazyla 2.420 kg - to nie zle na ten wiek. ale mialastraszna zoltaczke wymagajaca 2 transfuzji krwi i prawie 2 tygt w inkubatorze To byl horror Teraz jest duza silna wazy 7 kg jest bardzo radosna dziewczynka
    www.bobasy.pl/dominika2008

    Skomentuj


      #3
      o czyzby nie bylo zawiele mam wczesniakow? To w sumie dobrze dla was
      Coc szkoda dla mnie chetnie bym pogadala z mami ktore cochwila borykaja sie z tymi samymi problemami jak np teraz problem z glowka malej ciagle krzywi ja na prawa strone bylam u lekarza to powiedzial ze co ja odniej chce mpoze wiekowo ona ma 7 miesiecy ale jest miesiac przez terminem urodzona plus t zoltaczka wiec trowojowo ma 5 miesiecy wiec nie misi potrafic glowki trzymac co za walkon dobrze ze jade za 2 dni do pl(mieszkam w anglii) tam pojde do dobrego pediatry- tesciowej znajomej i zobaczymyco powie
      www.bobasy.pl/dominika2008

      Skomentuj


        #4
        jestem mamą dwóch wcześniaków

        Witam,jestem mamą Maciusia(4 latka) i Oli(3 miesiące).Oboje urodzili się w 35 tygodniu ciąży.Maciuś miał problemy neurologiczne,a Ola ortopedyczne(bo nie zdążyła się przekręcić w brzuchu).dzięki mojej Pani doktór udało się wszystko wyćwiczyć i dzieci są zdrowe.Moja Ola też trzyma główkę na prawej stronie,aż jej się włoski wytarły.

        Skomentuj


          #5
          Witam

          Jestem mama 7 miesiecznego Patryczka który urodził sie w 35 tyg.ciąży, w szpitalu spędziłam prawie 3 tyg ponieważ mały tydzien byl w inkubatorze pozniej klimatyzowal sie poza nim. Na koniec bylo ryzyko transfuzji krwi ze wzgledu na "brzydka" morfologie. Ale wszystko sie juz wyrówniało po wyjsciu ze szpitala, chodzimy jedynie na rehabilitacje ze wzgledu na asymatrie czyli ułożenie głowki w prawa strone [dzieki cwiczenia asymetri juz nie widac] Pozdrawiam wszystkie mamy
          Patryczek


          http://s2.pierwszezabki.pl/008/008234990.png?9167

          Skomentuj


            #6
            ja urodziła w 34 tygodniu mały 2 tygodnie w szpitalu respirator, żółtaczka ciężko mi to wspominać ale i tak był duży bo 2330g a leżał z wcześniaczkami z 26 tc które ważyły leciutko ponad 0,5kg. Czułam się szczęściarą gdy na nie patrzyłam! Synek ma dziś 2 latka i strasznie broi jeszcze nie mówi za dużo ale jestem cierpliwa i czekam narazie naśladuje zwierzątka ( mu, koko, hau hau, itd ) Teraz jestem w 2 ciąży i mam nadzieję że4 historia się nie powtórzy! Pozdrawiam!


            Skomentuj


              #7
              Napisane przez wera 22 Pokaż wiadomość
              Witam serdecznie, jestem mama niemal 7mio miesiecznej Domniczki Urodzila sie miesiac przed terminem w styczniu 2008 Zakaladam ten watek z mysla o wszystkich mamach, ktore maja chec na podzielenie sie swoimi przezyciamy, radosciami, a nie rzadko obawami o prawidlowy rozwuj naszych skarbow, a przede wszystkim poradami Pozdrawiam i zapraszam
              Chciałam zapytać jak się ma maluszek?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8


                Moj starszy syn jest wczesniakiem. Teraz ma 5 lat i rozwija sie supoer choc przez pierwsze miesiace zycie musielismy go rehabilitowac
                pozdrawiam,
                A

                Skomentuj


                  #9
                  Mój wcześniaczek Julek urodził się na przełomie 35/36 tygodnia ciąży, choć nic na to nie wskazywało, w szpitalu spędziliśmy 3 doby, obeszło się bez inkubatora. Choć był malutki 46cm i 2260g to był dzielny i silny!!! Dziś ma 20 miesięcy i świetnie się rozwija.

                  jedyne problemy jakie mieliśmy w ciągu jego dotychczasowego życia to: nietolerancja laktozy, refluks, teraz biegunka pędraków - nie są to schorzenia typowe dla wcześniaków - każde normalnie urodzone dziecko też może to mieć.

                  Jeśli chodzi o wcześniactwo mojego synka dawno o nim zapomniałam, nie mniej solidaryzuję się ze wszystkimi Mamami wcześniaczków, bo jest to nie lada przeżycie i stres dla całej rodzinki.

                  Chętnie podzielę się doświadczeniami i opiniami z Wami
                  Julek 15.o2.2oo7r



                  Skomentuj


                    #10
                    ja nie mam wcześnaczka,ale coreczka mojej siostry urodzila sie w 7 miesiacu,wazyla 1350 i mierzyla 40cm,wiec kruszynka...urodzila sie zdrowa,mimo ze dorastala w krytycznych warunkach(siostra 6 miesiecy lezala w szoitalu z goraczka,lekarze nie potrafili zdiagnozowac od czego ta gorączka i po 6 miesiącach męczarni moja siostra niestety zmarla...Wikusia miala wtedy 2 mies):-(Teraz Wikusia ma juz roczek,opiekuje sie nia moja mama...Rozwija sie prawidlowo,prawidlową ma wagę,i przez ten caly rok ani razu nie zachorowala:-)Myslę ze moja siostra na nia caly czas czuwa...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez emes1986 Pokaż wiadomość
                      ja nie mam wcześnaczka,ale coreczka mojej siostry urodzila sie w 7 miesiacu,wazyla 1350 i mierzyla 40cm,wiec kruszynka...urodzila sie zdrowa,mimo ze dorastala w krytycznych warunkach(siostra 6 miesiecy lezala w szoitalu z goraczka,lekarze nie potrafili zdiagnozowac od czego ta gorączka i po 6 miesiącach męczarni moja siostra niestety zmarla...Wikusia miala wtedy 2 mies):-(Teraz Wikusia ma juz roczek,opiekuje sie nia moja mama...Rozwija sie prawidlowo,prawidlową ma wagę,i przez ten caly rok ani razu nie zachorowala:-)Myslę ze moja siostra na nia caly czas czuwa...
                      emes to strasznie smutne,
                      ja wierzę, że Mamusia Wiktorii jest jej Aniołem Stróżem i będzie zawsze,
                      ale smutne bardzo,
                      nawet nie wiem co napisać sensownego, bo aż serce mnie zabolało z żalu, że są takie historie, na których odpowiedzi nie znamy i nie wiemy dlaczego się dzieją....
                      jednak wierzę w słowa "nic nie dzieje się bez przyczyny"
                      Julek 15.o2.2oo7r



                      Skomentuj


                        #12
                        niestety dziwie sie,ze Bóg zabiera takie dobre osoby jak moja siostra:-(Miala tylko 27 lat,Wikusia to jej pierwsza,upragniona dzidzia,niestety nie bylo dane Jej sie nią cieszyć:-(Minął prawie rok,a ból coraz większy....

                        Skomentuj


                          #13
                          Przykro mi bardzo z powodu Twojej siostry nic nie jest w stanie wynagrodzić tej straty ale Niunia jest cząstką wspaniałej osoby pytanie tylko jak to możliwe żeby w tych czasach kobiety umierały po porodzie
                          KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                          Skomentuj


                            #14
                            Gratulacje!
                            Życzę wam miłych chwil.




                            .......................
                            proszę o zagłosowanie:
                            http://*************************.pl/wizytowka_zdj...2&seq=1&page=6

                            Mój starszy syn napewno się ucieszy z nagrody koszulki

                            Skomentuj


                              #15
                              Witam i dołaczam do mam wczesniakow,moj maly urodzl sie na przelomie 35/36 dzielny chlopiec i tak dlugo wytrzymal glowka w dol.Wazyl 2800,dlugi 51 i cale szczescie dostal 10punktow i po 8godzinach obserwacji i badan bylismy juz razemPiotrus teraz ma 17 i rosnie jak na drozdzach.








                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X