Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oduczyć od piersi dość szybko?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak oduczyć od piersi dość szybko?

    Moja 15-miesięczna córeczka jest nadal karmiona piersią...
    Mam dwa powody zeby ja odstawić od piersi... pierwszy: zaczęła mnie gryźć i to dość boleśnie a drugi: jestem w ciąży... wiem, mogę karmić w ciąży, ale brzuszek robi sie coraz wiekszy i karmienie staje sie mało wygodne a poza tym nie chcę po porodzie karmić dwójki...
    Co do butelki... pije z niej owszem, ale tylko soczki i herbatki, jak widzi mleczko lub kaszkę to od razy odstawia butle lub wypluwa...
    Jak ja odzywczaić od piersi? Elena stosuje różne metody żeby pierś dostać a mi serce sie kraje i mała dostaje to czego chce...


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /
  •    
       

    #2
    Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

    Czesc,ja karmilam troche krocej niemniej wiem ze dzidzia umie sie domagac cycucha tak ze nie sposob nie uledz ...Co do odstawienia,moge radzic jedynie konsekwencje,nie dawac wcale ,po kilku dniach dziecko zapomni ale pierwsze dnie(i noce moga byc przeplakane),staraj sie przytulac corke i poswiec moze troche wiecej uwagi zeby nie czula sie odtracona albo ze cyca za kare nie dostaje ale nie proponuj piersi,to chyba jedyna metoda.
    Moja kolezanka miala podobny problem tylko ze jej wraz z poczatkiem ciazy ustala laktacja wiec,jej corka jakos dala sie do mleka z butli przekonac ale roznie to bywa,wiekszosc dzieci dlugo karmionych piersia odmawia mleka butelkowego.
    Mozesz robic kaszki na mleku,dodac jakis mleczny posilek w ciagu dnia zamiast butli,ssanie w tym wieku nie jest koniecznoscia(nawet lepiej dla zabkow jesli dziecko pije z normalnego kubka).Powodzenia i daj znac o postepach

    Skomentuj


      #3
      Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

      Ja nie karmiłam piersią, ale może tu coś znajdziesz:
      http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1500

      http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1430


      Skomentuj


        #4
        Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

        Ja bym odradzala drastyczne odstawienie od piersi.Może nie ze względu na dziecko ale na Ciebie bo piersi muszą stopniowo przepalic pokarm.
        DOTKA dobrze radzi zdrowe dziecko 15-stomiesięczne nie musi pić mleka wystarczy że w diecie znajdzie się nabiał który jest źródłem wapnia.Swoją córeczkę przestałam karmić piersią jak miała 19m,u mnie była troszkę inna sytuacja bo mała miała skazę białkową i musiała pić preparat mlekozastępczy który piła z kubka niekapka.


        Skomentuj


          #5
          Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

          Znajoma miala ten sam problem nie mogla sobie dac rady z mala zeby ja oduczyc karmienia piersia i ktos polecil jej zeby w nocy zanim da malej cyca posmarowala go troszke musztarda i odrazu poskutkowalo mala uznala ze cyc jest nie dobry i juz nie chciala byc karmiona piersia

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

            ja stopniowo odstawialam od piersi, raz ze chcialam miec (okolo roczku) przespane noce i nie widziałam potrzeby(gdy juz synek jadl normalne pokarmy) aby go dokarmiac w dzien piersia,(bo jak jadl piers nie jadl normalnie obiadkow) i najpierw ograniczenie do kilku tylko karmien potem do porannego i przed snem potem zostało tylko przed snem i gdy raz sam zapomnial poszlam za ciosem i go odstawilam,

            proponuje zebys wyznaczyla sobie 2-3 razy(nie wiem ile podajesz jej teraz) czy nawet jeden o jakiejs stalej porze, azeby nie bylo uspokajania cycem itp. zaloz golf i ogranicz laktacje potem zmniejszaj ilosci karmien az do zera potrwa to troche ale warto to zrobic wczesniej , zanim sie dzidzia urodzi zeby nie wiazala rozstania z cycem z rodzenstwem

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

              Teraz dostaje wtedy kiedy chce... jednego dnia jest to ok3 razy, innego np 5... zalezy od jej humorków
              musztarda itp nie działają golfy, bluzki z małym dekoltem też, potrafi dostać sie do cyca od dołu...
              na stronke napewno zajżę
              pozostaje mi cierpliwość i wytrwałość w posstanowieniu chyba jedynie...


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

                Jak na razie Elenka jest na piersi przed snem czyli raz w dzień i na wieczór no i w nocy... wiem, że w nocy nie powinnam jej dawać, ale kolacji nie bardzo chce jeść i w nocy głodna sie budzi... mleka z butelki ani kaszy nie chce pic... nie wiem czemu... herbatki, soczki pije... może chodzi o kolor... Jak ja odzwyczaić od jedzenia w dzień... je gdy zasypia... wczesniej wychodzilam z nia na dwor i zasypiala w wozku, ale teraz sa straszne mrozy...
                co jej dawac na kolacje, zeby przesypiala cala noc... pomozcie proszę!!


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

                  No ja się nie dziwie ze mała nie chce pić z butelki bo to juz duża dziewczynka.A z kubka niekapka jak jej idzie? Może sprobuj dać jej łyżeczką na kolację kaszkę na mleku modyfikowanym lub zwykłą kanapeczkę z wędlinką lub nawet samą bułeczkę a potem mleko z niekapka.Ja tak robiłam na początku szło trochę marnie ale udało się.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

                    z kubka pije też, tak jak z butelki, czyli wszystko co nie jest białe... próbowałam nawet dodać kakao do kaszy żeby kolor zmieniła, ale jej nie smakowało...


                    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                    ---------------------------------------------------

                    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

                      ja bym ci proponowala wytrwania i cierpliwosci na noc, przeryczy 2 noce i na 3 dzien zje Ci kolacje, ona nie widzi powodou dla jakiego mialaby jesc kolacje jezeli sobie dojada piers.
                      jest juz duzym dzieckiem i nie miej skropulow jej przetrzymywac bez jedzenia(moze nie mowie zeby bylo drastycznie ze odrazu zero karmien ale ustal sobie np jedno o 24 a potem rano np5-6 ,wytrzyma to i nic jej sie nie stanie, dawaj jej wode (czysta) to sie brzuszek wypelni i przysnie.
                      sprubuj dac jej lyzeczka , moj wogole nie chcial jesc kaszy z butli ani pic mleka, od 6 mies dostawal lyzeczka i sniadanie i kolacje kaszowa.

                      a i mowienie do dziecka stanowczo NIE,nauczy sie ze to ty rzadzisz.(co prawda na mojego nie dziala "nie" przy wyciaganiu tych rzeczy co nie wolno,ale spanie, jedzenie,slodycze jak najbardziej)

                      i to tak naprawde tylko od Ciebie zalezy czy dziecko mimo golfu dostanie sie do piersi....
                      dziecko mniej przezywa rozstanie z piersia niz Ty matka, ja po odstawieniu chyba 3 dni mialam ochote beczec a po mlodym splynelo jak po kaczce, jak niie chcesz dac to mow NIE i NIEDAWAJ w zadnym przypadku, nie uginaj sie
                      Last edited by pieczulka; 20-01-2010, 15:26.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

                        Ja też karmiłam synka jak byłam w drugiej ciąży... odstawiałam go stopniowo - do tego stopnia że jadł pierś wieczorem przed snem i w nocy. Pewnego dnia zaczęłam plamić - pojechałam do swojego lekarza do szpitala i ten od razu mnie zostawił na oddziale - powiedział "musimy odstawić Julka od razu bo może mieć pani za mało jakiegośtam (nie pamiętam) hormonu. Wiem że jak panią puszczę do domu to może być ciężko z tym odstawieniem, po drugie musimy zrobić badania co się dzieje"
                        i tym sposobem mąż został z małym a ja w szpitalu.
                        Nie spałam całą noc... rano z sercem na ramieniu dzwoniłam do domu zapytać jak tam a mąż odpowiada zaspany - właśnie nas obudziłaś... spał pięknie, raz się obudził ale go pogłaskałem i poszedł spać dalej
                        Byłam w szoku... ale odstawianie poszło rewelacyjnie!
                        Może dlatego że mały już w dzień praktycznie zapominał o cysiu...

                        Teraz mam drugą kruszynkę i nadal ją karmię (8 miesiąc leci) i znowu się zastanawiam - jak to będzie jak będziemy się odstawiać, kiedy będzie najlepszy czas... itd
                        ***** Mama dwójki urwisów - Julcia (2007) oraz Nelinki (2009) *****

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jak oduczyć od piersi dość szybko?

                          A i jeszcze - młody też nie tolerował ani butli ani smoka... ani żadnego mleka modyfikowanego
                          Na kolacje i śniadania jadł kaszkę mleczno ryżową łyżeczką, w nocy jak się budził to dostawał wodę z kubka.

                          I tak na koniec - tak jak dziewczyny już pisały - po dzieciach to spłynie szybko a my " karmiące matki" przeżywamy to o wiele bardziej niż one. Ja też chodziłam struta i wyć mi się chciało że już więcej nie poczuję tej więzi i bliskości co podczas karmienia - bo u nas to był taki rytuał, czas tylko dla nas...to jest jak nałóg... uwielbiam karmić piersią do dziś!
                          ***** Mama dwójki urwisów - Julcia (2007) oraz Nelinki (2009) *****

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X