Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak nauczyć gryźć?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak nauczyć gryźć?

    moja 8 m-czna dzidzia nie chce jeść obiadków po 7-8 m-cu, ze względu na kawałeczki jakie są już w tego typu obiadkach. od około 6 m-ca uczę ją jeść kawałeczki chleba, biszkoptów i żółtka ale obiadków nie chce jeść i się krztusi. Co mam jeszcze robić by Mała zaczęła jeść i gryźć pokarmy dla niej skomponowane?
    Amelia ur. 19.04.2009
    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






    Alicja ur. 18.08.2012
    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

  •    
       

    #2
    Odp: jak nauczyć gryźć?

    czacza wiadomo ze dobrze jest dosc szybko nauczyc dziecko przezuwac i gryzc ale prawda jest taka ze kazda dzidzia jest inna i ma inne upodobania...mysle ze 8 m-cy to wiek w ktorym dziecko dopiero uczy sie tej umiejetnosci i czasami trzeba poczekac kilka tygodni zeby sie przyzwyczailo.Moj synek w tym wieku tez czesto wypluwal wieksze kawalki chociaz mial juz kilka zabkow...sproboj moze np.makaronu troche dac ugotowanego i ogolnie dosc geste jedzonko podawac zeby dzidzia sie przyzwyczaila ,po malutku dojdzie do wprawy,powodzenia

    Skomentuj


      #3
      Odp: jak nauczyć gryźć?

      Popieram to co napisała Dotka
      Możesz spróbować dać chrupka kukurydzianego aby sobie gryzła (pod Twoim okiem oczywiście).Na pewno za parę dni dojdziecie do wprawy.
      Prawda jest też taka że im później będziesz uczyć dziecko gryźc tym trudniej, ale nic na siłę.
      Osobiście znam dziewczynkę która ma 18 m-cy a krztusi się nawet większą ilością płynów , czy paluszkiem.
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak nauczyć gryźć?

        czacza ja w tym wieku też jeszcze podawałam zupki bez kawałków jedzonka. Ok 11 miesiąca zaczęłam podawać synowi już gotowane zupy i pamiętam, że musiałam je blenderować, bo miał odruch wymiotny jak w zupie było coś grubszego.
        Próbuj co jakiś czas podawać gęstsze obiadki, ale nic na siłę, jak zobaczysz, że po 2 czy 3 łyżeczce nadal córcia się dławi to daj spokój, wróć do tego za kilka dni. Nauczy się... prędzej czy później, ale się nauczy
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak nauczyć gryźć?

          dziewczyny - dzięki bardzo za Wasze odpowiedzi. naczytałam się w mądrych książkach, że właśnie 7-8 m-c to taki, w którym powinno dziecko już umieć gryźć, bądź umieć jeść nie do końca rozdrobnione kawałeczki, ale uspokoiłyście mnie troszkę
          Amelia ur. 19.04.2009
          godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






          Alicja ur. 18.08.2012
          godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak nauczyć gryźć?

            Noo właśnie tak piszą w książkach. Trochę dla mnie to było niewykonalne, bo mój smyk zaczął jeść zupy po 6 miesiącu i przez miesiąc wprowadzałam mu po kolei nowe smaki. Więc zanim on się w ogóle do zupek przyzwyczaił to minęło sporo czasu.
            Także się nie martw, mój ma teraz 2 lata bez 2,5 miesięcy i zżera wszystko
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak nauczyć gryźć?

              Tree po przeczytaniu twojego posta to sobie przypomniałam,że ja długo blendowałam Milence zupki,chyba kolo 12m zaczęła jeść drobne kawałeczki- tak widelcem rozdrobione..
              czacza moja również miała odruch wymiotny więc jej miksowałam,myśle,że masz jeszcze czas na "kawałkowe jedzonko"
              koło roku to chyba dobry czas na naukę gryzienia,moja córa np. pierwszego ząbka miała w wieku 9 miesiecy,wiec czym niby miała gryź wna 7,8m
              FROCH

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak nauczyć gryźć?

                Co do chrupek kukurydzianych... to dziecko ich raczej nie pogryzie, bo pod wpływem śliny robią sie miekkie i sie rozpuszczają...
                czacza... może po prostu dajesz jej za duże kawałeczki? rozgniataj najpierw wszystko widelcem (nie mikserem) na taka "półpapke" jak to nauczy sie jeść, to krój na malutkie mawałeczki, dawaj gotowana marchewke, gotowane brokuły, kalafior... dzieciaki uwielbiaja taki przekąski, które same mogą trzymać w łapkach licz sie z tym, że większośc marchewki, czy brokuła wypluje lub mu wypadnie, ale z biegiem czasu sie nauczy... po prostu trzeba cierpliwości
                a co do książek... każde dziecko rozwija sie inaczej, każde potzrebuje innej ilości czasu żeby sie czegoś nauczy i tyle
                powodzenia:*
                daj znać jak wyszła nauka samodzielnego gryzienia


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak nauczyć gryźć?

                  zaczęłam znów od chlebka - daje Amelii już coraz większe kawałki chleba z masłem i super jej idzie żucie i mielenie językiem, zrobiłam jej też ostatnio gęstsza zupę z kleikiem ryżowym i tam były grudki i też jej dobrze poszło.. ale te zupki po 6-7 m-cu które maja dość duże te kawałki nie bardzo Małej podchodzą jeszcze, no faktycznie troszkę jeszcze poczekam, nic na siłę przecież..
                  Amelia ur. 19.04.2009
                  godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                  Alicja ur. 18.08.2012
                  godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak nauczyć gryźć?

                    aha co do chrupek kukurydzianych - zauważyłam, że zdania są podzielone - jedne mówią, że chrupki się super rozpuszczają a ja wiem (sama kiedyś je też jadłam) że jednak robią się takie "zbite" i nie do końca są rozpuszczalne, jeszcze z nimi poczekam..
                    Amelia ur. 19.04.2009
                    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                    Alicja ur. 18.08.2012
                    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X