Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie piersią a antykoncepcja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

    No ale nie uwierzę, że substancje jakieś z tej tabletki nie wchodzą do pokarmu, bo przecież tam jest przegląd diety mamy z całego dnia. Bezpłodność laktacyjna z pewnością jest bezpieczniejsza dla dziecka, ale trudniejsza do uzyskania dla matki

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

      Ja tym bardziej popieram bezpłodność laktacyjną, ponieważ jest związana z laktacją, czyli najlepszym sposobem na karmienie swojego dziecka

      Skomentuj


        #18
        Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

        Aurora, tym namawianiem wszystkich do laktacji możesz osiągać odwrotny efekt od zamierzonego:P Ale zgadzam się z Tobą. Według mojej najnowszej wiedzy karmienie sztucznym mlekiem może prowadzić do alergii na gluten, która może skończyć się niestety wieloma groźnymi schorzeniami, nawet autyzmem. Dlatego jeśli ktoś ma możliwość karmić naturalnie (tak jak natura nas w końcu wyposażyła), niech lepiej skorzysta z tego.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

          Nie mówię, żeby karmić naturalnie za wszelką cenę, jeśli natura nie obdarzyła nas mlekiem albo dziecko uporczywie
          nie zgadza się na pierś, to oczywiście trzeba odpuścić. Ale jeśli mamy taką możliwość, to warto zainwestować swój czas i chęci w karmienie naturalne. Według mojej najnowszej wiedzy karmienie sztucznym mlekiem może prowadzić do alergii na gluten, która może skończyć się niestety wieloma groźnymi schorzeniami, nawet autyzmem. Autyzm, jak i inne choroby mogą wystąpić, ale nie muszą. Tu mam link do http://reikivi.org/index.php?option=...ywno&Itemid=63. Sprawdziłam, niektóre z mlek modyfikowanych nie zawierają glutenu i to jest bardzo dobra wiadomość, jednak mleko matki wciąż jest najwartościowsze dla dziecka. Odnośnie artykułu, warto się z nim zapoznać, by wiedzieć, czego unikać w żywieniu starszego dzieciaczka.
          Last edited by Aurora1; 16-09-2011, 11:49.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

            ja też nie bałam się wrócić do antykoncepcji podczas karmienia mojego synka, mój lekarz powiedzał, że tabletki są bezpieczne...
            zresztą dużo czytam w internecie na tematy mnie nurtujące, dlatego też wam podrzucam fajny artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/antykonc...iet-karmiacych tematycznie do naszej dyskusji
            pozdrawiam

            Skomentuj


              #21
              Odp: Karmienie piersią a antykoncepcja

              Sa odpowiednie tabletki z jednym hormonem dla matek karmiacych. Podobno skuteczne i nie szkodliwe dla dziecka sa zastrzyki hormonalne stosuje sie je raz na 3 mies.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X