Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

    Ja jestem mamą 1.5 rocznej córeczki, od miesiąca jej nie poznaję. Zmieniają jej się humorki co chwilę, jak coś chce to piszcze,a przy tym mając coś w rączce od razu tym rzuci.
    Na słowa NIE WOLNO jeszcze bardziej piszczy!!!!!!
    Sama nie wiem, jak reagować gdy np. wali zabawką o stół, bądz próbuje coś na mnie wymusić,ostatni podczas szybkich zakupów w supermarkecie ubzdurała sobie, że chcę śmietanę z półki. Wiadomo, że jej nie dostała, bo wiem,że byłaby rozwalona w sekundę, narobiła strasznego hałasu, piskom nie było końca. Próbowałam dawać coś innego aby odwrócić uwagę, ale to nie pomagało... Brak słów!
  •    
       

    #2
    Odp: Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

    Wg mnie mała przechodzi zwyczajnie bunt dwulatka. W internecie tez jest wiele informacji wiec jest co czytac
    Glowna zasada w traktowaniu takiego malucha brzmi - KONSEKWENCJA

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

      Naja u nas też jest wymuszenia płaczem, chociaż od pewnego czasu zauważyłam, że rzadziej się zdarzają.
      Mały rzucał się na podłogę i płakał, obojętnie czy byliśmy w domu, na podwórku, spacerze. Cierpliwie czekałam aż mu przejdzie nic do niego nie mówiłam (ponieważ jeszcze bardziej go to irytowała i płacz a raczej wrzask był głośniejszy) no i jakoś tak mu przechodzi.
      Rzuca obojętnie czym, co akurat ma w rączce, ale też mówię mu, że nie wolno. On raczej się mnie słucha (jak podniosę głos o 2 tony) więc jakiejś specjalnej histerii nie ma.
      Ale fakt .. łatwo nie jest i tak jak Antalis pisze musimy być cierpliwe i konsekwentne
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

        u nas tez od jakiegos czasu jest rzucanie sie na podłogę i wrzask AŁAJA BOLI
        jest to w momencie kiedy ja prosze żeby wyszła z łazienki albo Julki pokoju
        biorę ją za rękę i chce zeby wyszła a ona wtedy sie rzuca
        ja podobnie jak Tree nie reaguję na te wrzaski i sobie idę ona po chwili przestaje krzyczeć i podchodzi do mnie i jej wtedy tłumacze że brzydko robi
        tylko u nas to coraz częściej się zdarza, nawet jak jej daję np. jeść a ona ma frocha to krzyczy że ją boli


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

          Moj urwis chyba zdal sobie sprawe ze rzucanie sie nie ma sensu bo coraz zadziej mu sie to zdarza a zdarzalo sie a potrafil tak lezec i wrzeszczec dosc dlugo a jak reagowalam bylo jeszcze gorzej wiec zostawialam go i mu przechodzilo.Teraz za to zaczely sie ucieczki(on nie biega tylko zapiernicza)na sznurk go nie uwiaze ale tam gdzie trzeba chodzi nieszczesliwy za raczke mysle ze i do tego powoli sie przyzwyczai.Trza jakos ten bunt przezyc








          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

            moja corcia przechodzi wlasnie bunt. na poczatku nie weidzialam o co jej chodzi. plakala a raczej krzyczala dlugo. ale konsekwentnie czekalam az jej przejdzie. moze za duzo mowilam do niej i dlatego tak dlugo to trwalo. najgorsze jest to ze potrafi obudzic sie w nocy i krzyczec. jak ja glaszcze to mnie odpycha, nie chce pic ani smoczka. koszmar. mam tylko nadzieje ze szybko jej przejdzie.
            Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

            http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



            http://perlasta.blogerki.pl/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak nauczyć dziecko dobrych manier? :/

              To typowy bunt 2 latka-wiekszosc dzieci go przechodzi.Trzeba poprostu uzbroic sie w cierpliwość




              Skomentuj

                     
              Working...
              X