Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co potrafi nasze dziecko :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • dancio2006
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Mój synek Danielek ma 3 latka nauczył się śpiewać piosenki,mówi wierszyki,opowiada mi bajki,umie policzyć do dziesięciu umie rozróżnić owoc od warzywa,rozróżnia kolory

    Leave a comment:

  •    
       

  • Wiola_K_84
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    teraz Natalcia pięknie raczkuje, trzymając sie czegoś chodzi bokiem, mówi mama i tata, a czasem powtórzy skapetka a teraz otwiera szuflady i wyciąga swoje ciuszki

    Leave a comment:


  • monika26sz
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Moja córka ma prawie 3 miesiące i potrafi przez ok minute trzymac uniesioną główkę jak lezy na brzuchu (wieej nie chce leżec bo ryk !!!!!) , no i usmiecha się rozkosznie i gada po swojemu , a Guuu , a Giiii

    Leave a comment:


  • insoomnia
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    A u mnie Lala uczepila sie slowa ka-ka i koniec jest cos tam jeszcze ga-ga,ma-ma, ba-ba albo pospiewa po swojemu, przez nos cos zagęga, poza tym siedzi to juz od dawna ale teraz jestesmy na etapie stania. Lubi stac na nozkach przy fotelu.. jak juz tylko sadzam ja na podloge to odrazu placz Musze jej chodzik jednak sprawic. Papa tez robi juz, potem zamiast papa wychodzi stuk stuk w mame hehehe aha no wlasnie jeszcze wiecznie gdzies.. jedzie - bziummm bziuuummm hehe i slini sie wtedy i pluje

    Leave a comment:


  • ona236
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
    to moja Milenka (21m)tez codziennie jakiś nowy wyraz powie,ale na czasie jest telefon i zawsze mowi do słuchawki "alo baba" ostatnio sobie ubzdurała domofon więc daję jej i na słuchawce są przyciski,czasem przypadkowo zadzwoni do sąsiadki/a i można usłyszeć jej rozmowę : połowę po naszemu,połowę po swojemu..ale to śmiesznie wygląda..
    ..........a sasiadce nie zawsze do smiechu jak lata co piec minut do domofonu))))

    Leave a comment:


  • Miss
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    to moja Milenka (21m)tez codziennie jakiś nowy wyraz powie,ale na czasie jest telefon i zawsze mowi do słuchawki "alo baba" ostatnio sobie ubzdurała domofon więc daję jej i na słuchawce są przyciski,czasem przypadkowo zadzwoni do sąsiadki/a i można usłyszeć jej rozmowę : połowę po naszemu,połowę po swojemu..ale to śmiesznie wygląda..

    Leave a comment:


  • Nusiakova
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Moja Julia ma teraz prawie 21 miesięcy. Od czas jak skończyła 1,5 roku
    buzia jej się nie zamyka. Składa zdania np. Fado idź już aaa (czyli, że pies
    ma spadać spać) albo Mamo weź Julię. Co dzień pojawiają się jakieś nowe
    słowa, nowe zdania. Lubi rysować, malować (po kartce, stole, krześle,
    rękach i nogach), bawić się ciastoliną.
    Założy sama buty (czasmi myli nóżki), podciągnie majteczki, spodnie.
    Chociaż czasami to "mamo ja sama" mnie dobija :P zwłaszcza jak nam się
    gdzieś spieszy.

    Leave a comment:

  •    
       

  • bagnes
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Chłopcy ładnie i długo trzymają główkę leżąc na brzuszku (od kiedy skończyli 3,5msc). Piotruś śpi z główką odwróconą w lewo, lub na prosto ( do niedawna trzymał główkę tylko na prawo), wypowiada zdania złożone czyli giguga jednym ciągiem i nanstop się śmieje, a Pawełek jest poważny i śmieje się tylko czasem, ale za to chwyta grzechtki do obu rączek i się nimi bawi. No i wkońcu zaczęli trzymać główkę prosto kiedy są na rękach.
    A i jeszcze a buuuuuuu jest na topie

    Leave a comment:


  • Wiola_K_84
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Moja Natalcia 28.09. pierwszy raz stanęła sama w łóżeczku,5 dni przed swoim 8 miesiącem życia. Ale usiąść sama jeszcze nie potrafi

    Leave a comment:


  • moniaB
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Moja MArysia ma rok i 4 miesiące. zaczyna pięknie mówić i czyta ksiażki (oczywiście po swojemu) nazywa niektóre zwierzątka
    a nie dawno uczyła się raczkować i chodzić a tu mała modnisia mi rośnie
    moja mała uwielbia przymierzać ubrania, stroić się. nie ma z nią problemu przy ubieraniu a ostatnio to nawet się ze mną maluje pędzelkiem po buzi marze jak mama

    Leave a comment:

  •    
       

  • Martyna2006
    replied
    Odp: Co potrafi nasze dziecko

    Alanek ma trzy latka i rozróżnia kolory,buduje skoplikowane zdania
    uwielbia bawic się w gotowanie,przy zabawie jak w programach o gotowaniu opowiada co właśnie robi: ostatnio jak udawał,że piecze tort komentował dodawanie do niego soli

    Leave a comment:


  • zeberka9
    replied
    córka ma 3 miesiace potrafi trzymac glowka w gorze ponad minute lezac na brzuszku, jest bardzo"rozmowna" i usmiechnieta.potrafi skupic uwage na jednej konkretnej rzeczy i trudno ja rozproszyc.

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    a moje dziecię wreszcie nauczyło sie jeździć na jeździku
    a już chciałm go sprzedawać a tu nagle siadła i sie odpycha - uwielbiamy sięna nia gapić jak tak jeździ
    także po pół roku stania w kącie jeździk wreszcie w użyciu

    Leave a comment:


  • skarb2009
    replied
    Mój synuś ma 8,5 miesiąca i:

    - robi papa
    - daje buzi
    - wstaje podtrzymując się mebli
    - chodzi przy meblach
    - otwiera szafki
    - przybija piątkę
    - pokazuje gdzie jest lampa, pstryczek-elektryczek i małpka (przytulanka)
    - zapala światło włącznikiem
    - raczkuje
    - gaworzy: dadada, ded -ded, mamama, bababa, gagaga
    - robi ustami brrrrum
    - "klaszcze" językiem

    i uczymy się dalej

    Leave a comment:


  • kapia1
    replied
    hmmm Oliwka 16 miesięcy ostatnio rozwija sie w mowie
    poza mama,tata,baba,dziadzia,papa,opa itd.
    mówi kon,pan,kuba
    Robi całuski rączką,przybija pionę,robi ajaaja i takie różne
    Trochę już tego sie nazbierało!

    aaaa i sama myje ząbki!

    Leave a comment:

       
Working...
X