Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Normowanie godzin jedzenia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Normowanie godzin jedzenia

    Mam 2 miesięcznego syna, przez pierwszy miesiąc karmiłam go piersia i dokarmiałam bytelką gdyz miałam za mało pokarmu. Po miesiącu zaczęłam go karmić tylko butelką. Ostatnio słyszałam iz mój syn powinien juz sobie normować godziny jedzenia ale tego nie robi raz je co 3 godziny po 125 ml a innym razem co półtory godziny po 60 ml. Tak samo jest w nocy. Jak mam go nauczyć jeść co 3 godziny a w nocy żeby jadł o 24 i przesypiał całą noc bez pobudek na jedzenie? Próbowałam już na siłę wpychać mu te 125 ml żeby wytrzymywał 3 godziny to on jak nie ma ochoty to zwymiouje nadmiar a po pół godzinie płacze z głodu. Napiszcie mi jak wy normowałyście jedzenie swoich dzieci.
  •    
       

    #2
    Twoje dziecię jest za małe abyś normowała mu posiłki tylko dlatego że Tobie jest tak wygodniej
    Mój syn ma 5 miesięcy i jak juz myślę że je w miare regularnie - choć nocki nigdy całej nie przespał, a jest to naprawdę nie najgorsze jeśli chodzi o zachowanie dziecko - to on mi robi psikusa i jest całkiem inaczej.
    Daj sobie spokój. I trochę cierpliwości.

    Skomentuj


      #3
      No coz ja tez narazie radzila bym jeszcze zaczekac,moje dziecko samo decydowalo kiedy i ile chce jesc do 3m-cy w nocy jadl co 2,3h a w dzien co 2czasami byly dluzsze przerwy(karmilam piersia) jak skonczyl 3miesiace nocki przesypial(22pobudka5)cale








      Skomentuj


        #4
        Napisane przez angela81 Pokaż wiadomość
        Mam 2 miesięcznego syna, przez pierwszy miesiąc karmiłam go piersia i dokarmiałam bytelką gdyz miałam za mało pokarmu. Po miesiącu zaczęłam go karmić tylko butelką. Ostatnio słyszałam iz mój syn powinien juz sobie normować godziny jedzenia ale tego nie robi raz je co 3 godziny po 125 ml a innym razem co półtory godziny po 60 ml. Tak samo jest w nocy. Jak mam go nauczyć jeść co 3 godziny a w nocy żeby jadł o 24 i przesypiał całą noc bez pobudek na jedzenie? Próbowałam już na siłę wpychać mu te 125 ml żeby wytrzymywał 3 godziny to on jak nie ma ochoty to zwymiouje nadmiar a po pół godzinie płacze z głodu. Napiszcie mi jak wy normowałyście jedzenie swoich dzieci.
        angelaodnisłam wrażenie,że jesteś młodą matką...taki niemowlak jeszcze długo będzie Ci się budził w nocy na jedzenie.ja miałam podobnie jak TY,moja nie chciała cyca,tylko butelkę...więc (już to kiedyś gdzieś pisałam)moja teściowa podsunęła mi pomysł żeby karmic dziecko o swoich określonych godzinach,czyli tak jak np.w szpitalu: 5.00, 8.00,11.00, 14.00,17.00,20.00,23.00- wtedy ostatni posiłek dajesz o tej 23h,a pierwszy o 5rano...u mojego dziecka było jak w zegarku.ale musisz byc konsekwentna i pilnowac tych godzin,jeśli synek będzie się domagał częściej niż 3h to daj mu wody do picia(tak dla oszukania)..u mnie ten pomysł zadziałał..
        może kiedey płacze,nie koniecznie jest głodny,a TY dajesz mu własnie mleko,stąd wymiotuje???polecam mój sposób szpitalny
        Last edited by Miss; 29-09-2009, 21:23.
        FROCH

        Skomentuj


          #5
          Też próbowałam coś takiego ale szybko dałam sobie spokój, moich synów nie dało się oszukać niczym.....żadna woda, herbatka nie działała, ale jak mieli 3 miesiące to sami zaczeli spać po prostu w nocy coraz dłużej i teraz śpią 7 godzin bez problemu. Ale za to w dzień dokazują strasznie i jedząco 3 h .
          Każde dziecko ma inaczej po prostu i trzeba to przetrwać


          Skomentuj


            #6
            dokładnie, trzeba przetrwać. Moje dziecię zaczęło przesypiać noce gdy skończyło 13 miesięcy (a może 14 nie pamiętam) ale to po mojej interwencji. Męczyłam się przez 3 noce i mleka nie dałam, w zamian najpierw była herbatka a później woda.
            Bo budził się niczym noworodek co 3 godziny. Zazdrościłam mamom które pisały,że ich dzieci przesypiają całe noce.
            Chociaż nadal mój syn nie prześpi bez pobudki a ma 18 miesięcy. Kilka razy w nocy muszę do niego wstać, pogłaskać po głowie, albo smoczek podać, albo pić mu dać, albo wziąć do łóżka
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Mi się wydaje, że to jeszcze za malutkie dzieciątko na normowanie
              czegokolwiek. No niestety, nikt nie mówił, że będzie tylko ładnie i kolorowo
              Moja Julia do 10 miesiąca budziła się w nocy kiedy chciała. Wtedy zamiast
              butli zaczęłam jej dawać wodę. I wtedy się udało. Ale ona miała wtedy 10
              a nie 2 miesiące. I wtedy rzeczywiście nie była głodna, tylko chciała sobie
              coś possać i z przyzwyczajenia. Po dwóch tygodniach przesypiała już całą
              noc bez problemu. No nie wiem... Dzieci są różne. Jedne szybko unormują
              sobie rytm dnia i nocy inne później


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja tez pamietam jak pragnelam by maly zjadl wiecej i spal nieco dluzej w dzien niz po 5 min (swego czasu nazywalam Go pieciominutowcem ) ale to chyba niemozliwe ,by zmusic dziecko do jedzenia -przynajmniej moj sie nie dal
                kiedy mial 4-5 m-cy zaczelam pilnowac godzin i przepajac w miedzyczasie
                i powoli zaczelo to dawac rezultaty.
                Zycze duzo cierpliwosci
                Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

                Skomentuj


                  #9
                  Witam.

                  Mam 3 miesięcznego synka Kornelka, zaraz po urodzeniu mały domagał się ciągłego jedzienia, pokarm straciłam po 2 tyg. więc przeszłam na butelkę. Do pierwszego miesiąca karmiłam go co 2, 2,5h w między czasie wodą lub herbatką. Po pierwszym miesiącu regularnie co 3h ,a w nocy jadł ok 3h. Samo mu się wyregulowało i w chwili obecnej je co 4h tak jak pisze na puszce, ostatni raz karmiony jest o 21, a potem ok 6 rano w zależności od tego o której się obudzi. Dzieci są różne, jedne potzrebują mniej inne więcej, jak jest głodny dawaj mu. Pozdrawiam


                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X