Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

    Cześć;
    Przejrzałam forum i nie znalazłam w nim wątku o reakcjach starszego dziecka na pojawienie się drugiego i o ich wzajemnych relacjach później.
    U mnie Ola jest starsza od Malwy o 7 lat i 4 miesiące. Relacje mają takie sobie. Ola nie należy do opiekuńczych sióstr a Malwa do spokojnych i ustępliwych maluchów więc często się kłócą. Co ciekawe Malwina zawsze, kiedy idziemy do sklepu pamięta, aby kupić coś też dla Oli. Ola o Malwie nie koniecznie.
    A jak jest u Was?
    pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Witaj!!!
    U mnie jest różnica wieku większa niż u Ciebie. Mój starszy syn w listopadzie skończy 13lat, a młodszy syn w styczniu skończy 2latka. Jeśli chodzi o kontakty to jest z tym różnie, ale przeważnie to starzy musi ustąpić. Ale jeśli chodzi o opiekowanie się młodszym bratem to nie ma problemu zawsze robi to chętnie


    Skomentuj


      #3
      Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

      mysle ze najlepszy wiek miedzy rodzenstwem to 2, 3 lata. Wtedy potrafia sie fajnie dogadac. Natomiast u mojej ciotki jej najstarszy syn ma 28lat natomiast najmlodszy 10 widac ze oni nie potrafia sie w ogole dogadac ten starszy robi sobie sluge z mlodszego;/

      Skomentuj


        #4
        Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

        Ja mam trzy córcie co 2 lata i jestem zadowolona z różnicy wieku. Na początku było trudno, bo w sumie wszystkie małe, ale już z każdym dniem jest łatwiej. Bawią się razem i się opiekują sobą. Do tego w sumie cały czas byłam na bieżąco i nie musiałam sobie przypominać nocnego wstawania, pampersów.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

          Mój starszy syn ma16lat a młodszy prawie 4-z tym zgadzaniem to kiepsko niestety,starszy nie koniecznie chce ustępować-i słusznie w sumie a jeśli chodzi o zajmowanie się bratem to nie wykorzystuję tego to moje dziecko,proszę starszego o pomoc tylko wtedy kiedy to niezbędne, potrafi się fajnie zająć malcem







          Skomentuj


            #6
            Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

            najlepsza różnica to rok do trzech lat, wtedy dzieci mają mniej więcej wspolne tematy i mają dobry kontakt ze sobą

            Skomentuj


              #7
              Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

              Według mnie najlepszą różnicą wieku są optymalne 2 lata. Wtedy młodsze dziecko po ukończeniu pierwszego roku życia ma największą szansę na wspólne zainteresowania z wówczas 3 letnim rodzeństwem. Taka różnica wieku jest najbardziej rekomendowana przez psychologów.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                u mnie jest akurat 3 lata różnicy ale myślę że 2-3 lata jest w zupełności wystarczające. Większa różnica to jest ciężej gdyż my już odejdziemy od pieluch a potem powrót do nich jest cięzki

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                  U mnie zapowiada się różnica niecałe 3 latka i tak sobie to chwalicie, że fajnie itp a ja jestem trochę przerażona czy sobie poradzę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                    U mnie zapowiada się różnica niecałe 3 latka i tak sobie to chwalicie, że fajnie itp a ja jestem trochę przerażona czy sobie poradzę
                    Mikaa997, dasz radę! Różnica wieku między moimi chłopcami to rok i 4 miesiące. Na początku było ciężko, ale dałam radę. Moja znajoma ma dzieci z 11-miesięczną różnicą wieku i jakoś sobie poradziła, także głowa do góry!


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                      Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                      U mnie zapowiada się różnica niecałe 3 latka i tak sobie to chwalicie, że fajnie itp a ja jestem trochę przerażona czy sobie poradzę
                      To normalne, że jesteś przerażona Ale na pewno sobie poradzisz, a jak dzieci będą nieco starsze to świetnie będą się same sobą zajmować.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                        U mnie zapowiada się różnica niecałe 3 latka i tak sobie to chwalicie, że fajnie itp a ja jestem trochę przerażona czy sobie poradzę
                        Dominika na pewno sobie poradzisz, a za jakiś czas będziesz się cieszyła ze nie czekałaś za długo z drugom dzieckiem.
                        U mnie jest różnica 3 lata i 8 dni i teraz chcąc trzecie dziecko myślę sobie ze mogła być mniejsza różnica między pierwszym a drugim. Bo jak mamy kolejne 3 lata czekać za 3 to już się robi różnica 6 lat a to jak dla mnie to trochę dużo

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                          Między moimi maluchami jest różnica 23 miesięcy, czyli niecałych dwóch lat. Na razie jest ok. Ale o następnym dziecku myślę, gdy starszy będzie miał jakieś 6 lat.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                            Hania mój mąż też chce dopiero za rok czyli Zuzia będzie miała już 6 lat, a Fabianek 3. Ja jednak bym chciała wcześniej bo między moimi starszymi siostrami jest 2 lata i one mają ze sobą super kontakt a ja tak jakoś niby z nimi się spotykam i jest ok ale zawsze byłam sama, sama na imprezy, sama do szkoły itp. i nie chciałabym żeby trzecie dziecko też tak miało. No chyba ze poczekamy dłużej i zrobimy sobie później jeszcze dwójkę Znajoma na wsi tak ma że dwoje dzieci ma już prawie pełnoletnich, a dwoje małych w wieku przedszkolnym i druga klasa.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Relacje między rodzeństwem? Jaka różnica wieku najlepsza?

                              U nas co prawda wszystko przed nami bo Bartek ma 5 miesięcy a Aurelka 5 lat ale bardzo kocha brata, wszystkim go przedstawia i pokazuje i zastrzega sobie, że on jest jej Pomaga przy opiece nad nim...zobaczymy jak będzie później mam nadzieję, że jej się nie odmieni!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X