Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

płatne szczepienia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    płatne szczepienia

    Witam, ostatnio byłam ze swoja córeczka na pierwszym szczepieniu i lekarka tak nas omotala mnie i meza abysmy nie korzystali ze szczepionek panstwowych tylko wykupili w aptece za 60 zl.Ponoc ta wykupiona szczepionka jest lagodniejsza dla dziecka niz ta co jest refundowana.Ale kiedy popytalam sie znajome kolezanki ,one stwierdzily ze to sa te same tylko ta lekarka nakreca rodziców na zakup bo ma cos z tego od firm farmaceutycznych.Za 2 tyg ide na kolejne szczepienie i nie wiem czy dalej kupowac te szczepionki czy po prostu odmowic.Dodam ze laczna kwota wynosi okolo 120 zl za jednorazowe szczepienie.
  •    
       

    #2
    kilka razy była już mowa na temat szczepień, ale...

    Twoja pediatra ma poniekąd rację... szczepionki są łagodniejsze co zmniejsza się ryzyko wystąpienia objawów poszczepiennych, wykorzystano w nich innych środek konserwujący, mniej jest substancji dodatkowych w którym szczepionka jest rozpuszczona.
    Jest jedno w kłucie podczas wizyty zamiast trzech.

    Ja syna też nimi szczepiłam mimo, że koszt to 120-170 zł (w zależności czy podaje się 5w1 czy 6w1)

    Pediatra nie może Ci niczego kazać. To jest Twój wybór. Ale jeśli zaczepisz po raz pierwszy skojarzoną szczepionką musisz kontynuować. Mój syn ma 18 miesięcy i zaraz idziemy na szczepienie przypominające błonica, tężec, krztusiec i nadal obowiązuje go kalendarz szczepień skojarzonych
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Z tego co wiem jeśli pierwsza szczepionka była podana tzw. skojarzona to nastepne dwie tez musza takie byc ja szczepiłam syna własnie skojarzonymi za 120 zl. jedna i lekarka od razu mnie uprzedziła że bede musiała tak szczepić jesli sie juz zdecyduje.

      Skomentuj


        #4
        120 to malo zaplacilyscie. ja placilam 180 :/ ale czego sie nie robi zeby zlagodzic bol dziecka
        Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

        http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



        http://perlasta.blogerki.pl/

        Skomentuj


          #5
          perlasta cena szczepionki zależy od ilości zakupionych przez przychodnię i wtedy oni sobie sami ustalają cenę.
          A Ty zapłaciłaś 180zł za szczepionkę 6w1 (czyli z WZW) a mój syn miał przesunięte szczepienie za wyjątkiem WZW dlatego szczepiliśmy go szczepionką 5w1 która jest tańsza u kosztowała 120zł
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            to juz zawsze bede musiala placic za szczepienie??nie moge juz zrezygnowac z tych platnych szczepionek??poza tym moje dziecko bylo klute 2 razy a nie jeden

            Skomentuj


              #7
              Jest tak, że jak wybierzesz jedną opcję to musisz do końca szczepić w ten
              sposób. Ale ja nie mam pojęcia co to za szczepionka za 60zl. I skoro
              płaciłaś to czemu malutka była kłuta dwa razy. Wydawało mi się że można
              wybrać jedną z trzech opcji:
              - bezpłatną
              - za 120 zl (5 w 1)
              - za 180 zl (6 w 1)
              Nigdy nie słyszałam o szczpieniu tym pierwszym za 60zl


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                jedna szczepionke kupiilam tam u niej w gabinecie za 60 zl a na druga wypisala mi recepte i malz polecial szybko wykupic.Cos tam wymieszalai byla kluta 2 razy.Czyli jestem juz zobowiazana zawsze kupowac jej te szczepionki?Bo kolezanka mi powiedziala ze tez tak dala sie nabrac na poczatku,ale za drugim razem poszla i powidziala lekarce ze mąż stracil prace i nie maja pieniedzy na wykup szczepionek.To zaczepili tymi zwyklymi refundowanymi.

                Skomentuj


                  #9
                  paulkaxxx ja też już nie wiem o co biega z tymi Twoimi szczepieniami.
                  U nas podobnie jak u Nusiaka. Musisz się zapytać lekarki.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    ok dzieki chociaz za tyle

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      szczepionki

                      a co powiecie na szczepionke rotawirusa i pneumokoki?

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez dorcia72 Pokaż wiadomość
                        a co powiecie na szczepionke rotawirusa i pneumokoki?
                        szczepić jak najbardziej. Choć ja nie szczepiłam. Mój syn miał w pierwszych miesiącach szczepienie odroczone więc rota nie było gdzie wsadzić.
                        A pneumokoki miały być po wakacjach, w tym miesiącu mamy szczepienie więc zapytam co i jak.
                        Jednym słowem ja jestem za.
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          na rotawirusa jestem tez za(chociaz mysmy kasy akurat nie mieli),
                          ale pneumokoki wydaja mi sie troche sciema, bo szczepi sie na kilkanascie szczepow z setek wystepujacych no ,ale zawsze choc kilka najzjadliwszych....no i trzeba dokladnie poczytac o szczepionkach bo czasem jakosc nie idzie w parze z cena, bo sa to komercyjne szczepionki
                          jak jest z meningokokamui nie pamietam.
                          ja na pewno teraz bede szczepic na WZWA koszt nie jest tragiczny(ok100zl za dawke)i tylko 2 razy sie szczepi.

                          ja szczepilam refundowanymi bo w przychodni byly tylko te 5w1 i roznica miedzy 3 a 2 ukluciami nie wydawala mi sie tak istotna zeby placic. a mlody zniósł to dzielnie , maja fajne zabawki w gabinecie

                          ale jak ma sie kase to szczepic na wszystko,

                          Skomentuj


                            #14
                            hej jezeli chodzi o rotawirusy to nie jestem przekonamna bo tyle kasy wydawac a w końcu to biegunka my niekiedy tez łapałysmy cos takeigo i jakos przetrwałysmy, a poza tym to dziecko tez musi sie w kjakiś sposób uotparniac. Wiem ze to nie te czasu jak kiedys ale jak ktos ma podatne dziecko na rózne infekcje to raczej niech szczepi. a te drugie szczepionki na te wszystkie -koki to jedni mowiaze szczepic a drudzy ze nie a kolezanka szczpiła a jej dziecko i tak zachorowało :/

                            5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

                            14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

                            Skomentuj


                              #15
                              No to i ja wlacze sie do dyskusji


                              Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                              na rotawirusa jestem tez za(chociaz mysmy kasy akurat nie mieli),
                              ale pneumokoki wydaja mi sie troche sciema, bo szczepi sie na kilkanascie szczepow z setek wystepujacych no ,ale zawsze choc kilka najzjadliwszych....

                              To nie zadna sciema poprostu szczepi sie na najczesciej wystepujace w Europie.


                              delff hej jezeli chodzi o rotawirusy to nie jestem przekonamna bo tyle kasy wydawac a w końcu to biegunka my niekiedy tez łapałysmy cos takeigo i jakos przetrwałysmy, a poza tym to dziecko tez musi sie w kjakiś sposób uotparniac. Wiem ze to nie te czasu jak kiedys ale jak ktos ma podatne dziecko na rózne infekcje to raczej niech szczepi. a te drugie szczepionki na te wszystkie -koki to jedni mowiaze szczepic a drudzy ze nie a kolezanka szczpiła a jej dziecko i tak zachorowało :/

                              Twoje dziecko zapewne nie zlapalo jeszcze rotawirusa ,wiec stad ta opinia
                              Niestety to nie jest zwykla biegunka
                              Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X