Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rozszerzanie diety po skończonym 9 miesiącu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    rozszerzanie diety po skończonym 9 miesiącu

    tak się zastanawiam co mogę podawać mojemu synkowi do jedzenia i jak to przyrządzać żeby było ciekawie i smacznie. Przepisy zamieszczone w internecie chyba nie są do końca sprawdzone, znalazłam przepis gdzie po 7 miesiącu można podawać serek homogenizowany - nie za wcześnie? i co z nabiałem? znalazłam tez przepis na lane kluseczki na mleku, ale nie pisze jakie to ma być mleko, więc już nie wiem, macie może jakieś sprawdzone i ciekawe przepisy? będę wdzięczna
    Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
    http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

    #2
    Ja już mojej małej zaczęłam dawać jedzenie od 3 miesiąca. Najpierw były biszkopty z herbatą, i tak co jakiś czas coś nowego. W dziewiątym miesiącu już jej dawałam dosłownie wszystko (oczywiście oprócz surowego mięsa i surowych jajek), ryby wędzone, kiełbaskę, jogurty, serki homogenizowane, a teraz ma 12 miesięcy i już kilka razy jadła jajecznicę z grzybami. Czyli je już wszystko to co my
    PAULINA 07.07.2008




    http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

    Skomentuj


      #3
      Justysia 9 miesieczne dziecko jezeli nie jest alergikiem moze jesc juz prawie wszystko.Serek ,twarozek czy jogurt naturalny jak najbardziej,co do przepisow proponuje poeksperymentowac ,nie musisz byc super kucharka zeby ugotowac np;marchewke,kilka brokulow,kawalek piersi z kurczaka ,do tego(poki cieple) dodac odrobine maselka i zmiksowac (czy utrzec )na puree i podac wymieszane z gotowanym ryzem.
      Drobny makaron z twarozkiem smakuje wiekszosci dzieci...

      Proste potrawy z kilku warzyw,kawaleczka miesa czy ryby sa dobre na poczatek a maly nauczy sie nowych smakow. Pamietaj ze taki maluch nie powinien jeszcze jesc smazonego i za duzo tluszczu ani przypraw. Ja nie zawsze dawalam to co u nas bylo na obiad,ale np zupy synek jadl z nami tyle ze jego byly jedynie lekko osolone.

      Skomentuj

             
      Working...
      X