Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dokarmianie butelka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dokarmianie butelka

    Witam,
    Jakub ma dzis 3 tygodnie, urodzil sie w 38 tygodniu ciazy z dosc niska waga 2950kg, 54cm. Piers zalapal od razu i dosc ladnie pil, ale duzo w ciagu dnia plakal. Po dwoch tygodniach kiedy go zwazylam w przychodni okazalo sie ze bardzo malo przybral - wazyl tylko 2850kg tak wiec nawet nie doszedl do wagi urodzeniowej. Pediatra zalecila dokarmianie butelka - tak tez robie, wypija 50ml i widze ze mu to wystarczy. Spi duzo ladniej w dzien, w nocy rowniez. Oczywiscie daje mu w ciagu dnia piers i w nocy rowniez ale tu jest problem - mam wrazenie ze tego pokaru jest dla niego za malo. Dopoki piers jest pelna pije ladnie, a pozniej kiedy "malo leci" Jakub bardzo sie denerwuje, placze, nie moze zlapac piersi - tak jakby nie umial ssac Odciagam pokarm ile sie da, ale duzo tez tego mleczka nie mam i naprawde chcialabym aby w ciagu dnia jednak wiecej ssal te piersi, zeby sie tak nie denerwowal kiedy jest tam malo tego mleczka.
    Nie do konca radze sobie psychicznie z tym, ze pewno juz niedlugo przejde na butelke, ktora widze ze Jakub potrzebuje. Nie tak to mialo wygladac
    Dodam jeszcze, ze Jakub jest moim drugim dzieckiem. Corke urodzilam 4 lata temu i karmilam piersia przez 10 miesiecy bez zadnych problemow - wiec co sie stalo teraz???
    Co o tym sadzicie, mialyscie moze podobne problemy?
  •    
       

    #2
    gosikmm są dzieci, które jak poczują butelkę nie chcą więcej ssać piersi, a są dzieci którym mieszane karmienie nie przeszkadza.
    Twój synuś najwyraźniej należy do tej pierwszej grupy.
    Ale jesli chcesz karmić piersią to nie dokarmiaj na noc, to właśnie w nocy przede wszystkim powinno być dziecko karmione piersią by pokarm utrzymać.
    Mamy z reguły robią błąd karmiąc w dzień a na noc podają butlę, a potem się dziwią, że puste piersi.
    Spróbuj podawać tylko jedną butlę dziennie rano, a gdy synek na wadze przybierze odstaw butelkę.
    Last edited by FamilyTree; 15-05-2009, 09:01.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Moim zdaniem właśnie wprowadzenie butelki zaburzyło laktację, która jeszcze nie była unormowana.Teraz produkcja mleka dostosowała się do liczby karmień dziecka wyłączając właśnie to dokarmianie butelką i dlatego mleka jest mniej.Moja znajoma urodziła synka też w 38 t ważył 2550 a mimo to niedokarmiala go butelką chociaż przez pierwsze 2 t spadał na wadze teraz ma 3 m i waży 5 kg.Aha... wprowadzenie smoczka też może zaburzyć technikę ssania.
      Last edited by anna31; 15-05-2009, 09:29.


      Skomentuj


        #4
        Ja przez pierwsze dwa tygodnie po porodzie mleka nie miałam prawie wcale. Musiałam małego dokarmiać butelką, ale z uporem maniaka co 3 godziny przystawiałam synka do piersi i dodaktkowo pobudzałam produkcję pokarmu laktatorem. Piłam też herbatkę z Hippa dla matek karmiących. Chwytałam się naprawdę wszystkich sposobów i mleczka też było coraz więcej. Dodam, że Jaś przez od początku przesypiał całe noce więc nie musiałam go karmić, ale i tak wstawałam w nocy co 3 godziny żeby ściągnąć mleczko laktatorem.

        Teraz Jaś ma już pół roczku a ja jestem dumna, że przez ten okres udało mi się wykarmić moje maleństwo.

        Życzę dużo cierpliwości i powodzenia


        Skomentuj


          #5
          U mnie znowu był problem ,bo kiedy karmiłam piersia córeczka miała straszne kolki. Moja dieta musiala sie strasznie zmienic i znów zaczełam karmic piersia ale dokarmiałam juz mlekiem modyfikowanym.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X