Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

*****dwu I Pół Latek W Przedszkolu*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    *****dwu I Pół Latek W Przedszkolu*****

    Witam mam takie pytanie czy może któraś z was wysłała swojego szkraba do przedszkola gdy miał właśnie 2,5 roku bo ja bym chciała choć to za pewne trudne..ile wczesniej trzeba zapisać dziecko w przedszkolu mamy trochę skomplikowana sytuacje i nie bedzie nam miał kto zostać z maluszkiem... pozdrawiam
    Zuzia




  •    
       

    #2
    hejka,
    JA zamierzam poslać moją corcie do przedszkola właśnie jak skończy 2,5 roku. Miejsce mamy już zraklepane ze 3 miesiące. To przedszkole prywatne jesli chodzi o panstwowe to takiego malucha nie przyjmą, tam trzeba miec ukończone 3 lata. Mam nadzieje , że nie będzie z niunią problemów. Na osiedlu mam dziecoiaczki co tak poszły do przedszkola i dały rade. Ale cóz zobaczymy już we wrzresniu jak bedzie. mama nadzieje ze oki.

    AMELKA 08.02.2007

    Skomentuj


      #3
      mój synek we wrześniu będzie miał 2latka i 7 miesięcy,
      wtedy też pójdzie do przedszkola, w państwowych czasami przyjmują takich 2,5latków do grup maluchów.
      mój Julek do takich będzie właśnie chodził, miejsce też mam już zaklepane,
      muszę go oddać pod czyjąś opiekę (przedszkole), ponieważ zamierzam szukać pracy a na inną opiekę nie mogę sobie pozwolić i nie mogę liczyć póki co....

      teraz w celu przygotowywania go do zabaw w grupie, adaptacji do warunków przedszkolnych, chodzimy na zajęcia adaptacyjne 2x w tygodniu po 45min, coraz bardziej się nam tam podoba

      do prywatnego przedszkola można zapisać się w zasadzie w każdej chwili, ale lepiej jest się dowiedzieć wcześniej, rozeznać w przedszkolach, wybrać najodpowiedniejsze dla naszych wymagań.
      do państwowego przedszkola skończyła się właśnie rekrutacja, ale nasze dzieci (rocznik 2007r) nie kwalifikują się do tegorocznego naboru, można jeszcze próbować w semestrze drugim (od lutego) podobno też taki jest możliwy...

      powodzenia!
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #4
        witajcie!

        Moja Kinga urodziła się w lutym, więc jak poszła we wrześniu do przedszkola miała 2,5 l. Cały czas była 24h na dobę ze mną i bardzo bałam się dać ją do przedszkola. A okazało sie że to ja bardziej przeżywałam pierwsze dni, niż córka. zaskoczyła mnie bardzo i jestem dumna( tu się trochę pochwalę) ani razu nie zapłakała!!chociaż dużo dzieci płakało, piszczała, rano wręcz wyrywanie z rąk rodziców i na siłę zostawianie, także bywa różnie. Nam się udało spokojnie i bez większego stresu córki chodzić do przedszkola, i do tej pory(od września) chętnie rano wstaje i z ochota maszeruje do przedszkola!

        Skomentuj


          #5
          Jestem za

          Moja Ola poszła do przedszkola jak miała 2 lata i 5 miesięcy i było wszystko ok. Malwa we wrześniu bedzie miała 2 lata i 8 miesięcy ale mi jej do państwowego nie przyjęli . Prywatne nie ma wiekszego sensu bo byśmy płacili więcej niż za opiekunkę i trzeba by ja było dowozić dalej niż ja dojeżdżam do pracy . Nie wiem co zrobimy bo naszej opiekunce dziecko przyjęli do pięciolatków więc pewnie znajdzie inną pracę.
          Uważam że dziecko 2,5 letnie jak najbardziej się nadaje do przedszkola. Jeżeli malwy nie przyjmą w trakcie roku to do czasu kiedy bedzie miała 3 lata i 8 miesiecy (czyli do września 2010) tylko sie cofnie .
          pozdrawiam

          Skomentuj


            #6
            justyna i gonad miło jest czytać to co piszecie, że dziewczynki szybko polubiły przedszkole, ja mam stresa ale to chyba normalne,
            mój synek od 2 lat jest tylko i tylko ze mną, więc tym bardziej się boję,
            przed nami ciężki okres on w nowym otoczeniu, ja zestresowana jego przedszkolem a dodatkowo poszukiwaniem pracy, nie wiem jak to wszystko zorganizować i przeżyć, na samą myśl "brzuch mnie boli"

            Gonad trzymam kciuki, za przedszkole wcześniej niż wrzesień 2010r, może coś się jeszcze zwolni, próbuj w styczniu-lutym jeszcze. A swoją drogą u mnie przedszkole prywatne jest tańsze niż opiekunka.
            Julek 15.o2.2oo7r



            Skomentuj


              #7
              Opiekunka

              Tak prywatne przedszkole może być tańsze niż opiekunka.My jednak potrzebujemy opiekunki na 4 godziny dziennie. Resztę czasu stara się wygospodarować mój mąż za to potem wieczorami go nie ma. Coś za coś. U nas prywatne przedszkole kosztuje 800 zł a u Was ile?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                u nas przedszkole prywatne od 1000zł ale do rzadkość
                a opiekunka minimum 1500zł - mam na myśli 8 godzin dziennie
                Julek 15.o2.2oo7r



                Skomentuj


                  #9
                  Rany no na prywatne przedszkole nas raczej na razie nie stac, no ale coz bedziemy probowac najwyzej jeszcze wtym roku przejdziemy sie po przedszkolach i zobaczymy mam nadzieje ze nam sie uda, bo nie ma najmnieszego sensu oddawac dziecka na pol roku do zlobka tym bardziej ,ze zlobkom nie ufam...Jak do tej pory mala jest cly czas ze mna w domciu no i zobaczymy moze juz sie mama do tego czasu znudzi i córa z checia zmieni otoczenie No nic, bedziemy probowac i zobaczymy..
                  Zuzia




                  Skomentuj


                    #10
                    Hej my wysłaliśmy małego jak miał 2,5 roku i powiem ze to najlepszy okres fakt że troche choruje ale to jest akurat nieuniknione. Ja generalnie jestem zadowlona już jest wteranem hihi

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Mieszkamy w Holandii, tu system jest kompletnie inny niz w Polsce, bo 4-latki juz chodza do szkoly.
                      Moj synek zaczal chodzic do domowego przedszkola w wieku 8 miesiecy, na trzy popoludnia w tygodniu, od 15.00 do 18.00. Chodzi tam nadal(w tej chwili ma 2 lata 10 miesiecy)ale na dwa popoludnia. Ta forma opieki jest w Holandii bardzo popularna.Kilkoro dzieci, 4-5, przychodzi do niani do domu, a jej dom jest urzadzony pod maluchy, tzn.w ogrodku plac zabaw, na gorze sypialnie i lozeczka, salon przerobiony na bawialnie.Poza tym niania prowadzi normalne zycie rodzinne, ma swoje dorosle juz dzieci, ktore pomagaja w opiece nad maluszkami.
                      Od stycznia tego roku Christian zaczal chodzic do sali zabaw dla dzieci w wieku 2-4 lata, gdzie odbywa sie juz stricte edukacja przedszkolna.Zajecia sa rano, od 9.00 do 12.00. Grupy sa wiekowo mieszane. Na poczatku zapisalismy go na dwa poranki, w tej chwili chodzi na 5. Bardzo duzo korzysta, nie ma problemow z rozstaniami z mama, chetnie tam chodzi.
                      W Holandii nie ma wymogow, by dziecko dane do przedszkola umialo juz samo korzystac z toalety, czy znalo jezyk i mowilo zrozumiale dla otoczenia. Tego wszystkiego uczy sie wlasnie w przedszkolu, jak rowniez potrzebnych w zyciu zachowan spolecznych, radzenia sobie z emocjami, dzielenia sie i wspolczucia. Mysle, ze wiek 2 lata to dobry czas, by dziecko weszlo w grupe rowiesnicza. U nas sie to sprawdza.Oczywiscie nie na caly dzien, ale na pare godzin wspolnej zabawy jest to jak najbardfziej z korzyscia dla dziecka.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X