Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mały nerwus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mały nerwus

    Tak sie zastanawiam czy to prawda, że jak kobieta w ciązy sie denerwuje to dziecko pozniej moze byc nerwowe? Ja ma takie wrażenie patrzac na mojego brzdąca. Mój syn ma dopiero 10 miesiec ale juz pokazuje swoje humory... Jak jest tylko coś nie po jego myśli od razu sie złosci, marszczy nosek i tak jakby syczy...A może to normalne u takich szkrabów, ale szczerze mowiac nie wydaje mi sie.
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    Jezeliz tym denerwowaniem sie w ciazy to prawda to moje dziekco bedzie tak samo nerwowe jak ja =/
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj


      #3
      Ja mialam bardzo duzo stresu podczas ciazy ale mij synek nie jest nerwowy.Dobrze spi i je ale co do humorkow to tez od niedawna zaczyna pokazywac rozki diabelka ale mysle ze to taki okres

      Skomentuj


        #4
        kitty ja mysle ze kazde dziecko ma swoje humory i nie masz co sie przejmowac
        Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

        http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







        Skomentuj


          #5
          Gdzieś już czytałam o tym, że dziecko przejmuje złe humory od matki. Jeśli w ciąży masz dużo stresów i często się denerwować to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie nadpobudliwe.

          Skomentuj


            #6
            Odp: mały nerwus

            Napisane przez kitty2409 Pokaż wiadomość
            Tak sie zastanawiam czy to prawda, że jak kobieta w ciązy sie denerwuje to dziecko pozniej moze byc nerwowe? Ja ma takie wrażenie patrzac na mojego brzdąca. Mój syn ma dopiero 10 miesiec ale juz pokazuje swoje humory... Jak jest tylko coś nie po jego myśli od razu sie złosci, marszczy nosek i tak jakby syczy...A może to normalne u takich szkrabów, ale szczerze mowiac nie wydaje mi sie.
            Mnie ostatnio podobne myśli chodzą po głowie. Też dość dużo się stresowałam w ciąży, tym bardziej, że przez pół ciąży pracowałam. I teraz moja córeczka strasznie jest nerwowa,czy ktoś miał podobnie?

            Skomentuj


              #7
              Odp: mały nerwus

              Mi się wydaje że to nawet nie tylko nerwy w ciąży, ale ogólnie kobiety które są bardziej wrażliwy czy nerwowe w ciąży częściej się denerwują z powodu jakichś nawet najdrobniejszych niepokojących je objawów, a dzieci dziedziczą po nas te cechy jeszcze zanim się urodzą w genach po prostu. Ale moja mama oczywiście zawsze mi mówi "nie denerwuj sią tak bo dziecko też będzie takie nerwowe" na co ja jej " To wiem po kim to mam" łatwo powiedzieć nie denerwuj się.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mały nerwus

                Humorki to chyba kwestia indywidualna każdego bobasa Choć małemu na pewno lepiej jest w brzuszku, jak mama w czasie ciąży jest spokojna

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mały nerwus

                  Humorki to i nasz synek pokazuje, ale zazwyczaj jest uśmiechnietym dzieckiem i bardzo grzecznym. Jak kazdy i dziecko ma prawo czasami się zbuntować. Bardziej to zależy od tego czy w ciaży sie pije i pali, bo wtedy dziecko faktycznie moze byc niespokojne i często pokazywać, ze coś mu sie nie podoba i będzie płacz.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: mały nerwus

                    My chyba powoli zbiżamy się do buntu dwulatka. Dziecko coraz częściej się złości i widać że nie radzi sobie z emocjami. Grunt to być blisko dziecka i być wyrozumiałym

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: mały nerwus

                      U nas to samo. Synek coraz częściej rzuci zabawką jak coś mu nie pasuje. Kładzie sie na podłodze i płacze. Ja wtedy nic nie robię i mały popłacze chwilę i przestaje. Później jest dużo przytulania się io znów jest uśmiech.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: mały nerwus

                        Trzyamm tylko mocno kciuki aby ominęło mnie rzucanie się dziecka na ziemię i np. walenie głową w podłogę, nie wiem czy będę umiała sobie z tym poradzić.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: mały nerwus

                          Dziecko może być małym nerwuskiem czy to po mamusi czy to po tatusiu. Często dzieci naśladują zachowania dorosłych.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: mały nerwus

                            Ja w pewnym okresie byłam nawet zrozpaczona do tego stopnia, że pani psycholog przepisała dziecku syrop uspakajający. Jednak korzystałam z niego tylko w wyjątkowych sytuacjach na poważnych wyjściach najczęściej do lekarzy gdzie dziecko musiało być fachowo przebadane a synek nie chciał współpracować. Istny dramat. Ciężko ocenić czy zrobiłam tym krzywdę dziecku czy mu pomogłam.. po prostu zależało jak i mi tak i lekarzom na poprawnym przeprowadzeniu badań nad dzieckiem - dodam, że jestem mamą dziecka niepełnosprawnego.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X