Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

DZIEWCZYNY!! to jest temat!! LALKA REBORN!! co o tym sądzicie..;-)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    DZIEWCZYNY!! to jest temat!! LALKA REBORN!! co o tym sądzicie..;-)?

    Cześć Kobitki.. jeśli któraś z WAS oglądała dziś w czwartek DZIEŃ DOBRY tvn to zapewne widziała te laleczki w programie..
    Dla jednych jest to kontrowersyjne dla innych nie..a o co chodzi?
    Te lalki o których mowa czyli REBORN produkowane są na zamówienie.. i co.. kontrowersyjny może być fakt, że można sobie taką laleczkę zamówić np. jako kopia swojego zmarłego dzidziusia np. poronienie czy przedwczesny poród, polega to na tym, że wysyłamy do USA zdjęcie swojego maleństwa a Oni w ciągu 4 tygodni lub więcej odsyłają lalę..

    co o tym myślicie? jak sprawdzałam na allegro to aż roi się od tych lalek..:|

    przykładowy link z Allegro: http://allegro.pl/item605017613_high...iella_usa.html
    Pozdrawiam
    Last edited by sayapoamore; 09-04-2009, 10:07. Powód: nie dopisanie linka
  •    
       

    #2
    Te lalki juz jakis czas sa na rynku i cena jest zaporowa choc nie powiem wykonanie super.Niech sobie zamawiaja co chca - ich sprawa, jesli am to jakos ukoic bol po stracie maluszka to ok. Sama nie wiem czy bym tak zrobila, nie chcialabym tez stawiac sie w takiej sytuacji.

    Skomentuj


      #3
      Haiiii....

      Sama nie wiem.... Widziałm tylko ''zwiastun'' tego programu...- rozumiem te Kobiety,tesknote za Dzieckiem,pragnienie tego żeby było obok... na chwile postawiłam sie w Ich sytuacji i chyba też bym tak zrobiła-bo wiem jak kochałm swoje Maluchy gdy były w brzuszku!!! od samego początku... I NIE WYOBRAŻM SOBIE ŻEBY ICH TERAZ NIE BYŁO.... buzka...

      Skomentuj


        #4
        kiedyś widziałam cały program poświęcny tym lalkom...i głównymi bohaterkami były starsze kobiety...
        nie wiem co o tym sądzić ogólnie, ale w tych przypadkach co pokazywali w tym programie zdrowe to na pewno nie było
        wszystko jestem w stanie zrozumieć, ale tego, że pani jedna w ten sposób zastąpiła sobie wnuczka, który wyjechał z rodzicami do innego kraju (i ma 7 lat!!) to to mi jest trudno pojąć


        Skomentuj


          #5
          Programu nie widzialam ale zajrzalam w linka i mnie ta lalka przeraza. Nie wiem czemu, ale chyab chodiz o to,z e jest tak zywa, ze wyglada jak z horroru wyciagnieta.
          Rozumie tesknote ludzi za dziecmi, ale czy aby napewno lalka zastapi mi zywe malenstwo?
          Osobiscie bym sie nie zdecydowala, troche to dla mnie nie zdrowe podejscie robic lalke dziecka, ktore mi zmarlo czy cokolwiek innego.
          Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

          Skomentuj


            #6
            ja mysle zupelnie tak samo jak diabelecke
            shannon

            Skomentuj


              #7
              mnie tez ta lalka przeraza i zastanawiam sie w jaki sposób ona ma rekompensowac utrate dziecka chodzą z nia na spacer udają ze ich dziecko zyje?? zaluje ze nie oglądalam programu bo mnie za kazdym razem spojrzenie na lalkę przypominaloby tragedie i zamiast pomóc pogrążalo w bólu

              http://mamaczytata.pl/pokaz/7736/filipo
              BABY FILIP 22.06.2009R G.7.37 3390G59CM
              .

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Rozne sposoby sa radzenia sobie z bolem po stracie dziecka. Jesli taka lalka ma jakos ulzyc cierpieniom ... jedni kradna dzieci z oddzialow noworodkowych , inni kupuja sobie psy i na nie przelewaja milosc i traktuja je jak dzieci, jeszcze inni kupuja takie lalki na "pamiatke" - niepojeta jest psychika ludzka ( zwlaszcza kobieca ) po stracie dziecka. Mysle ze o tym moglaby sie wypowiedziec tylko osoba ktora to przezyła choc i tak ludzie w sytuacji tragicznek zachowuja sie inaczej, zupelnie inaczej - jedni pragna zapomniec, inni robia wszystko by pamietac. Mysle ze chodzi tu o psychologiczny aspekt tej zabawki.
                Jednak wiekszosc raczej kupuje je dla swoich dzieci ze wzgledu na ludzacy wyglad prawdziwego niemowlecia ( i tu ich wyglad jest kwestia gustu ). Skoro w dzisiejszych czasach lalki mowia,jedza, siusiaja, robia kupki, placza jak prawdziwe dziecko to dlaczego nie mialy by go przypominac ?

                Skomentuj


                  #9
                  Jezeli tos ma taka potrzebe niech sobie tuli lale ale wg.mnie to troche groteskowe...to tak jakby (sorry za porownanie) wypchac sobie zdechlego psa i postawic w salonie...brrr

                  Skomentuj


                    #10
                    GOPLANA mysle ze co innego jest lalka ktora tylko wyglada jak dziecko a co innego gdy sie ja tak traktuje.w anglii kobiety kupuja takie lalki zeby wygladac jak mama(dostojnie)bo nie maja czasu na prawdziwe dzieci.szok jak dla mnie.
                    shannon

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Nie widzialam tego programu o lalkach ale jesli mozna zrobic taka laleczke na zamowienie na podobienstwo swojego dzidziusia to dla mnie fajna sprawa.Nie mowie tu o zastapieniu zmarlego dziecka ale przeciez robimy mnostwo zdjec naszym pociecha,zamawiamy portrety itp wiec dlaczego nie mozna zamowic sobie takiej laluni i po paru latach pokaza swojemu dziecku jak wygladalo kiedy bylo male heheSkoro stawiamy zdjecia w ramce to dlaczego nie mozna postawic sobie na polce prawie,ze sobowtora swojego dzieciaczka
                      Niestety strasznie kosztowna taka uciecha.

                      Skomentuj


                        #12
                        Baby mama a widzisz o tym nie pomyslalam...fajny pomysl ale cena rzeczywiscie odstraszajaca.

                        Skomentuj


                          #13
                          Shannon ale co innego "pokazowka" a co innego proba leczenia ran ...
                          dotka238 no sorry ale smierci psa raczej sie nie opłakuje tak jak śmierci dziecka ...

                          Skomentuj


                            #14
                            A mnie się lalka podoba. Czytając pierwszego posta pomyślałam sobie o tym
                            samym co Baby mama świetna pamiątka
                            Jeśli chodzi o zastąpienie nią zmarłego dziecko to uważam to za kiepski
                            pomysł, takiej kobiecie sugerowałabym wizytę u psychiatry.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Goplana jakies porownanie musialam podac zeby zobrazowac moj punkt widzenia ,przeciez to tylko przenosnia z tym psem ...po starcie dziecka pewnie i tak wiekszosc matek odwiedza psychiatre ale to zastepowanie zmarlego dziecka lalka ...mysle ze to bardziej makabryczne niz moje porownanie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X