Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

co na śniadanko ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    co na śniadanko ?

    Dziewczyny,co robicie swoim maluszkom na śniadanieIco wasze pociechy jedzą najchętniej?Pytam się ,bo np.kaszki owocowe mojej Ami szybko się znudziły,a tak niewiele propozycji jest np.dla 10-cio,11-sto-miesięcznych maluszków..Propozycje dla starszych pociech też mile widziane
    AMELKA UR.27.03.2008

  •    
       

    #2
    Edyta05 na pierwsze sniadanko daję flaszkę z mlekiem, a na drugie kaszkę niestety Także ja za wiele nie pomogę. Czasami jakąś kanapkę dostanie (ale to raczej na kolację)

    P.S moje dziecko ma rok
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      u nas jajecznica, parówki, kanapka, jajo gotowane, kasza manna lub płatki kukurydzine z mlekiem krowim.
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #4
        Hej dziewczyny,u nas dziś była jajecznica,Amelka je nawet chętnie,ale nie mogę jej dawać wciąż jajecznicyJajko na twardo,nie bardzo chce jeść,bo za suche,a na majonez trochę za wcześnie...Czasami robię kluski lane z mlekiem modyfikowanym.Pinklady,Pszemek nie ma uczulnia na mleko krowie?,z tego co piszą, to powinno dawać mleko krowie od 2 lat?
        AMELKA UR.27.03.2008

        Skomentuj


          #5
          Edyta05 ja nie podaję mleka krowiego,ale jesli twój Maluch niema uczulenia to śmiało możesz podać.
          A np masz dostęp do przetworów swojskich (dżem,marmolada)? Tez możesz dać.
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            JA mam troszkę starszą córę (17m) i my jemy na śniadanie: zupy mleczne na mleku modyfikowanym np kaszkę manne, lub owsiankę. Do owsianki podaję kromkę chleba z miodem. Czasem kaszki gotowe, jakieś zbożowe, lub z kakao. Poza tym oczywiście kanapki, np z dżemem, twarożkiem, serkirm topionym, pastą jajeczną, pasztetem, wędliną, jajkiem w każdej postaci (choc najlepiej lubi jajecznice na parze), od czasu do czasu podaje parówki, czy kromki z serem żółtym. Dla odmiany robię jej też grzanki, takie lekko chrupiące (bo bardzo lubi) do tego jogurty. Ostatnio podałam jej jogurt naturalny Danone z płatkami i bardzo jej przypadł do gustu (tylko czekam żeby płatki dość dobrze namiękły, żeby się niunia nie zadławiła) Czasem dla odmiany robię jej zupę mleczną a do mleka dodaje rozdrobnione biszkopty i odrobinę bakalii. Czasem naleśniki z jakimś musem, lub banany w cieście na ciepło. W każdym razie staram się urozmaicać


            Skomentuj


              #7
              Napisane przez Edyta05 Pokaż wiadomość
              Hej dziewczyny,u nas dziś była jajecznica,Amelka je nawet chętnie,ale nie mogę jej dawać wciąż jajecznicyJajko na twardo,nie bardzo chce jeść,bo za suche,a na majonez trochę za wcześnie...Czasami robię kluski lane z mlekiem modyfikowanym.Pinklady,Pszemek nie ma uczulnia na mleko krowie?,z tego co piszą, to powinno dawać mleko krowie od 2 lat?


              Edyta Przemek ma 10 lat i zupy mleczne je od małego
              Szymek dostaje krowie odkąd skończył 8 i pół miesiąca i wiem co pisza a le ja według tych wszystkich zasad piewrszego syna chowałam,
              a tego troszke inaczej i uważam że lepiej.

              no zapomniałam że żem mały też je i tosty z zółtym serem z opiekacza.
              Last edited by pinklady; 23-03-2009, 15:15.
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moj synus wcina kaszke,ostatnio podjada ze mna kanapki albo rogalika ale tylko troche podziubie,jak na razie kaszka wystarcza na sniadanko .

                Skomentuj


                  #9
                  tzn wcześniej zamiast porannej flaszki dostawał kaszkę i na drugie śniadanko właśnie robiłam mu kanapki z wędliną, jakąś parówkę czy jajecznicę dałam. Ale wypijał mleczko po południu a teraz zrezygnował tej butelki, a szkoda mi żeby tego mleka tak mało pił, więc zmieniłam sposób karmienia. Kolację jemy do 18
                  więc wtedy mu serwuję kanapki, jajecznicę, czy omlety.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Moj od jakiegos czasu na mleko niechetnie patrzy wiec daje mu jogurt naturalny.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Tree, dobrze zrozumiałam że Julek o 18 je ostatni posiłek??? I wytrzymuje do rana? Coś pisałaś że długo budził się w nocy na karmienie, tylko nie wiem czy nadal tak robi?
                      Ja wiem że najlepiej nic nie jeść po 18, ale czy to się tyczy równiez tak małego dziecka? Właśnie, kiedy się powinno podać dziecku kolację?? Kiedy wy podajecie? Moja mała ostatni posiłek je o 21, przed samym spaniem i jest to najczęściej kaszka na dobranoc (różnego rodzaju), a jak Viki wydziwia, to przynajmniej mleko musi wypic, inaczej chyba bym nie zasnęła z obawy że dziecko głodne.


                      Skomentuj


                        #12
                        Na pierwsze śniadanko zaraz po przebudzeniu cycuś a na 2 śniadanko kaszka albo wielozbożowa, albo owsianka czasami jakaś z owocami.

                        a od kiedy podawałyśnie jajecznice ???


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          majajulaja mojemu ostatnio zrobilam na parze jajecznice,zjadl ale pozniej nie chcial obiadu wiec na razie zostaje przy kaszce.Nic mu nie wyszlo wiec chyba nie ma uczulenia.dodam ze synek za 2 dni skonczy 11 m-cy.

                          Skomentuj


                            #14
                            Lullaby ja swojej Majce tak około 19 daję kaszkę potem troche się pobawi kąpiel i idzie spać ale zawsze domaga sie jeszcze cyca i śpi do 6-7 rano.


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              My jajko już ze 2 miesiące jemy nie ksiązkowo co dwa dni ale tak ze 3 razy w tygodniu
                              to może jej dzisiaj zrobię nna przedkolację


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X