Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina K dla niemowląt - czy podajecie karmiąc piersią?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • KasiaMK9
    replied
    hmmm. dziwna sprawa z ta witamina, mi nikt nic nie mowil, w ksiazeczce Małej mialam pieczatke ze sie zaleca stosowanie tej witaminy, nie bylam pewna wiec zapytalam poloznej, ona mi powiedziala ze mozna ja stosowac jak dziecko jest karmione wylacznie piersia, a jak chodzby raz poda sie dziecku mleko modyfikowane to nie mozna witaminy, wiec nie podawalam bo sie balam, Malutka ma juz prawie 3 miesiace i jest juz za pozno na podawanie

    Leave a comment:

  •    
       

  • sp_inka
    replied
    Ja rodziłam w styczniu tego roku, i wychodząc ze szpitala dostałam zalecenie żeby od 2 tyg. do końca 3 miesiąca podawać córci witaminę K. Tak też zrobiłam, ale mała bardzo mi płakała po tej witaminie. Konsultując się z pediatrą powiedział, że ta witamina należy do tych bardziej tłustych i ze może zalegać w żołądku i od tego brzuszek może boleć. Powiedział też, że jeśli bardzo płacze to żeby podawać jej witaminę co drugi dzień, ale żeby nie rezygnować z całkowitego jej podawania bo to może grozić chorobą krwotoczną. Jednak kiedy zasugerowałam zmianę na witaminę innej firmy, to się nie zgodził bo powiedział ze ta VitaK w kapsułkach jest najlepsza. Przepisał nam za to jeszcze witaminę C (Cebion) i zauważyłam że podając obie witaminy mała przestałą płakać wiec chyba brzuszek ją już nie boli.

    Leave a comment:


  • bachus
    replied
    ja podaję malcowi K od kilku dni i dziś dostał mega masakryczną KOLKĘ :/ Dietę mam wzorową więc odpada... i tak myślę czy to aby nie ta witamina temu winna. Na szczęście mam też inną w kropelkach i spróbuję zamienić. U was były kolki z tego tytułu??

    Leave a comment:


  • Ewa1801
    replied
    No przecież wszyscy muszą z czegoś żyć Niestety nasza polska rzeczywistość tak wygląda!

    Leave a comment:


  • garaża
    replied
    Napisane przez Ewa1801 Pokaż wiadomość
    Anna31 masz racjęZ tego co wiem to dopiero niedawno lekarze doszli do wniosku że ten zastrzyk to za mało i zalecają podawanie tej witaminy w kropelkach!Widocznie niektórzy lekarze nie uwazaj to za konieczność!Ja rodziłam w 2007 roku i też zalecili tylko wit.D3Pozdrawiam
    Nie doszli do wniosku, że zastrzyk to za mało tylko zmniejszyli o połowę dawkę podawaną w zastrzyku i dlatego potem trzeba podawać w domu.

    Leave a comment:


  • justa
    replied
    witamina k dla niemowląt

    Napisane przez perlasta Pokaż wiadomość
    jak dawalam ta witamine to moja coreczke bolal brzuszek wiec przestalam. mozna ja podawac ale nie trzeba
    To nie jest prawda - bo to miałoby oznaczać, że "można ale nie trzeba" - żadnych leków czy suplementów nie podaje się jeśli nie trzeba! To, że dziecko boli brzuch to oznaka, że trzeba zmienić preparat z witaminą k na inny - lepiej tolerowany przez dane dziecko. Poza tym, może boleć od innych rzeczy nie od witaminy. Nie można jednak zachęcać innych rodziców do nie podawania witaminy k "bo nie trzeba" bo choroba krwotoczna jest realnym zagrożeniem i może się przytrafić jeśli karmi się piersią i zaniedbuje suplementację.

    Leave a comment:


  • anna31
    replied
    Ale swoją drogą niespotkałam się z chorobami które wynikaja z niedoboru vit K

    Leave a comment:

  •    
       

  • Ewa1801
    replied
    Anna31 masz racjęZ tego co wiem to dopiero niedawno lekarze doszli do wniosku że ten zastrzyk to za mało i zalecają podawanie tej witaminy w kropelkach!Widocznie niektórzy lekarze nie uwazaj to za konieczność!Ja rodziłam w 2007 roku i też zalecili tylko wit.D3Pozdrawiam

    Leave a comment:


  • anna31
    replied
    Moja mała miala tylko zastrzyk z vit K tylko w szpitalu. Przy wypisie miala zalecone podawanie tylko vit D3 po 3 tygodniach i tyle i nikt mnie nie pytał jak będę karmić ( karmiłam 19 m) To było 2 lata temu może teraz inaczej sprawa wygląda.

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    A moze tak grzeczniej ?
    Napisalam tylko ze jak widac co lekarz to inne zdanie bo mi kazano dawac pomimo karmienia modyfikowanym, odnioslam sie konkretnie do Twojego postu ... przeciez nie potepilam tego co napisalas wiec o co kaman ?
    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem ...

    Leave a comment:

  •    
       

  • mala102
    replied
    Goplana każda pisze to co usłyszała od lekarza. Więc i ja napisałam co mój lekarz mi powiedział. Nic nie mówiłam o tym że to reguła!!

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    mala102 ja karmilam modyfikowanym i witamine tez mialam podawac wiec to co piszesz nie jest regula .

    Leave a comment:


  • perlasta
    replied
    jak dawalam ta witamine to moja coreczke bolal brzuszek wiec przestalam. mozna ja podawac ale nie trzeba

    Leave a comment:


  • justa
    replied
    witamina k

    Myśmy podawali baby k przez 3 miesiące, ale znam mamy, którym lekarz nic nie powiedział i musiały dopytywać się. Też mnie to dziwi, że nie informują rodziców jak należy.

    Leave a comment:


  • mala102
    replied
    Witaminę K podaje sie tak jak mówicie przy karmieniu piersią. W przypadku karmienia mieszanego, witaminę K podaje się wówczas gdy w ciągu doby przeważa mleko matki. Tak mówił mój pediatra więc się dostosowałam do tego.

    Leave a comment:

       
Working...
X