Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile mleczka piją maluszki na raz?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

    Witam,

    Jestem tutaj nowa :-). Mój synek ma skończone tylko 6 tygodni i mam poważne obawy że zajada ponadnormatywnie, karmię go piersią, ale po tym jak po 10, czy 20 minutach, czasem po pół godzinie darł się wniebogłosy dalej o jedzenie (po karmieniu które trwało 30-40 min - samo aktywne ssanie) zaczęłam go z rozpaczy dokarmiać, tym co udało mi się ściągnąć w międzyczasie, a także mlekiem modyfikowanym.
    Używałam laktatora do zwiększenia laktacji, skutek jest, czemu nie, ale maluch rośnie i dalej się "wydziera" jak mu mało, bo z czasem pije coraz więcej - błędne koło :-(

    A wsuwa na jeden posiłek dość różnie, od 90 (to minimum) do nawet 220 ml (to maksimum) mleka jednorazowo! \przeciętnie jada między 120-160 ml.
    Jestem tym sfrustrowana, dzieci w tym wieku przeciętnie jedzą jak widzę sporo mniej, czy to normalne?
    Mój pediatra nic na to, synek przybrał sporo, bo 1280 g do piątego tygodnia, licząc od wagi wypisowej, na oko wcale nie jest gruby, na początku nawet były obawy czy nie za mało przybiera..
    Czy ktoś ma też takiego głodomorka?

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

      Moja Igusia jest karmiona zarówno mlekiem modyfikowanym jak również moim pokarmem. Czasem potrafi wypić 240ml, a czasem 12o ml, na to nie ma reguły. A czasem chcę tylko mleczko mamy i gardzi butelką

      Skomentuj


        #33
        Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

        Kachax, miałam podobnie z moją córeczką i dlatego zdecydowałam się dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Karmiłam Igusię, a ona po chwili znów zaczynała płakać,ssać palce. Byłam tym strasznie zmartwiona, bo chciałam ją karmić tylko piersią, ale mimo moich szczerych chęci nie udało się. Dziś jest dokarmiana, ale chętnie ssie pierś. Nasłuchałam się opinii, że jak tylko zacznę ją dokarmiać, to już piersi ssać nie będzie chciała,co jak widać okazało się nieprawdą.
        Karmię małą butelką na noc; przygotowuje jej 120 ml mleczka i potem jeszcze karmię ją piersią; Igusia zasypia szybko i na kolejne karmienie budzi się dopiero po 5 godzinach.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

          Mój synek ma niecale 7 miesiecy... w dzien karmie go piersia a na noc butelka z mlekiem modyfikowanym na noc... Butli zjada 235ml... a ostatnio przeszedl samego siebie... Oproznil mi piers a za pol h wydoil cala butle... masakra


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #35
            Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

            Moja córcia za miesiąc skończy 2 lata i już nie chce pić mleka modyfikowanego. Ale je trochę jogurtów dużo kakaa pije, więc zastępuje sobie jedno mleko drugim.



            Skomentuj


              #36
              Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

              Mój Jaś ma 4 miesiące i zjada mleczko tak, jak mu pasuje. Potrafi zjeść 180ml, ale zazwyczaj jest 150ml, a czasem nawet mniej. Je co 3-4 godziny i przesypia już całą noc od ponad miesiąca. 2 tygodnie temu byliśmy na szczepieniu i okazało się że Jasio waży tylko 5800g, położna prawie na mnie nakrzyczała że to za mało. Przecież karmię synka normalnie, podaję mu już zupki, które nawet lubi. Dodam, że Jaś urodził się 3 tyg przed planowanym terminem i ważył 2450g. Czy to może być powód jego niedużej wagi w tej chwili? Pozdrawiam




              "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."
              - Paulo Coelho




              Skomentuj


                #37
                Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

                Kachax u nas było podobnie i jak się potem okazało przekarmiałam Aniulkę i z tego powodu płakała. Każde marudzenie tłumaczyłam sobie głodem, ale to było raczej zmęczenie, bo zafascynowana światem nie potrafiła zmrużyć oka.

                Teraz ma 8 miesięcy i karmię ją regularnie co 3 godziny. Na śniadanko około 7ej dostaje 150ml kaszki, o 10ej - 180ml mleka, o 13ej - obiadek, o 16ej i 19ej po kąpieli - 180ml mleka.

                Od 3go miesiąca jest na mleku modyfikowanym niestety, ponieważ miała straszne kolki i po kilku tygodniach różnych eksperymentów pediatra zaleciła przejście na mleko modyfikowane, co pomogło w 100%.
                www.mojdzieciak.blogspot.com

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Ile mleczka piją maluszki na raz?

                  U mnie normą było około 200ml mleka jednorazowo, chociaż bywały dni, kiedy trzeba było dokarmiac małego głodomora. Ja wyszłam z założenia, że dziecko je tyle ile potrzebuje, oczywiście w granicach rozsądku.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X