Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mięso

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mięso

    ile mięsa powinno dostawać niemowle dziennie i czy codziennie???
    wiem że można dać rybę 1 lub 2 razy
    czy czymś można mięso jeszcze zastąpić???


    JULA

    MAJA

    OLGA
  •    
       

    #2
    Ja mojemu maluchowi daje 2 albo 3 razy w tygodniu miesko.Rozdrobnionego jest go tyle ze miesci sie na lyzce do zupy,takie instrukcje dostalam od pediatry Poza tym tak jak piszesz mozna zamiast mieska dac rybe ale czy jeszcze czyms innym mozna zastapic?Tego sama chetnie bym sie dowiedziala

    Skomentuj


      #3
      Moj syn dostaje mieso 4 - 5 razy w tygodniu i dwa razy rybke.Czasem dostaje np jajecznice ale wtedy mieska juz nie.Miesko takie obiadowe mozna zastapic wedlinka ale to wiadomo ze nie od razu dla malutkich dzieci

      http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379,2437222.html
      Last edited by Goplana; 18-02-2009, 16:32.

      Skomentuj


        #4
        Ja daję, albo mięsko, albo rybkę (przeważnie 2 razy w tygodniu), raz w
        tygodniu robię jajeczko sadzone na masełku (wcześniej gotowane) i też
        nim zastępuję mięsko.

        Skomentuj


          #5
          Najpierw gotowane, mielone mięso powinno stanowić dodatek do zupy w ilości 2 łyżeczek (10 g) raz w ciągu dnia. W 8-mym miesiącu życia ilość mięsa należy zwiększyć do 3 łyżeczek (15 g), a w 10 do 4 łyżeczek (20 g). Podana powyżej waga mięsa to masa mięsa surowego.W wieku 1,5 roku dziecko powinno spożywać łącznie ok. 45 g mięsa, wędlin i ryb.

          Skomentuj


            #6
            podobno można podawać czerwona soczewicę (po 8 miesiącu) która zawiera dużo białka witamin z grupy B , potasu i żelaza


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Ja czytalam ze mozna po 7 miesiacu podawac - czerwona z racji tego ze ma lupinki jak groszek i nie cale sie miksuja, dla starszaka zielona juz moze byc.
              Podobno soczewica moze byc takim substytutem miesa nawet dla malucha.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Podobno dzieci wegetarian jedzą od 8 miesiąca włąśnie soczewicę czerwoną zamiast mięsa

                ja małej spróbuję podać zobaczymy czy będzie jej smakować


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                       
                Working...
                X