Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie na żądanie - jak karmic rozsadnie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Karmienie na żądanie - jak karmic rozsadnie?

    Jakie macie spostrzezenia co do karmienia na żądanie?

    bo moje sa takie : (po karmieniu przez 10 mies jednego dziecka(i poczytalam pare ksiazek gdzie znalazlam potwierdzenie moich sadow tylko trochę za późno)
    dziewczyny czy nieuważacie ze dlugie karmienie na żądanie to wielka ściema?
    karmienie NŻ piersią noworodka jest ok, ale jak dziecko ma juz te 2-3 miesiace to mozna mu juz ulozyc tak zeby karmic w dzien co 3-4 h (jak ktore dziecko potrzebuje) a w nocy wcale albo zadko,
    Moj G. karmiony na zadanie byl do 6 mies,ale od poczatku drugiego do konca trzeciego, wieczorem karmilam przed snem(ok20, potem czasem ok 24 i nastepnie dopiero 5-6) wiec w sumie spal ladnie ,ale potem gdy jego zapotrzebowanie wzroslo jadl w sumie takie same porcje tylko ze czesciej, i ja glupia zamiast go 2-3 dni przetrzymnac zeby mu sie zolądek rozciagnął to czesciej przystawialam go do piersi co skonczylo sie tym ze w nocy budzil sie co 2 h,
    potem od 6 miesiaca(gdy juz jadl inne rzeczy obiadki,kaszki na noc,ale w malych ilosciach) zaczelam go przestawiac na jedzenie tylko o konkretnych godzinach(w nocy tez) a potem stopniowo wylaczalam mu dzienne i nocne karmienia(dopiro przy 3 krotnym karmieniu jedynie w nocy zaczal jesc wieksze ilosci jedzenia w dzien).
    od ok 8-9 miesiaca je dwa razy przed snem i rano jak sie przebudzi(przysypia wtedy jeszcze na 30min)i zamierzam juz z jednego zrezygnowac tylko nie wiem ktorego
    co prawda w nocy sie kreci i szuka dydka ale juz nie je.
  •    
       

    #2
    u mnie noc to jej cycus by sobie tylko poprzytulać

    trzy razy pociagnie i spi ale musi sprawdzic czy ja jestem.
    Niewiem czy to na żądanie w dzien moze cyca nie być byle było moje mleko pije z butelki a teraz je zupki a ale rano wieczór i noc cycus ))

    Ja sie ciesze bo dzieci tak szybko rosna a kiedys to odeśpie

    Skomentuj


      #3
      Ja właśnie od pewnego czasu zastanawiam sie nad tym...mój chłoczyk ma 3 miesiące karmie go tylko piersia na zadanie...i wyglada to u nas różnie...ostatnio w nocy budzi mi sie co 2 godziny
      Uważam, że trzymiesieczny chłopak powinien już jako tako mieć stałe pory jedzenia, zamierzam uregulowac mu to jedzonko
      Tymbardziej, że za 2 miesiace wracam do pracy
      jagodzianka

      Skomentuj


        #4
        Zgadzam sie z Pieczulka ze na zadanie karmi sie noworodka,pozniej powinnysmy wprowadzic jakies reguly.Ja mialam w planie karmic co najmniej rok.Stanelo na 8 miesiacach...maly robil tylko krotkie przerwy w trzymaniu cycka w buzi (w nocy),kazda proba zabrania cyca konczyla sie wielkim histerycznym placzem.Ja mialam balony jak dwa dni po porodzie i tylko butelki napelnialam ,zatrzymala mi sie miesiaczka.O zmeczeniu i niewyspaniu juz nie wspomne...odstawianie przezylam gorzej niz on.Po 3 dniach jak zobaczyl cyca zlapal za brodawke i sobie ciagnal w palcach.Bawil sie,calkiem zapomnial do czego to sluzy a ja mialam takie wyrzuty sumienia probujac nauczyc go pic z butli.
        Odkad nie ma cyca spi jak aniolek.
        Duzo w tym bylo mojej winy,bo cycek byl przytulanka,na uspokojenie,na zadanie.
        Coz, przy nastepnej dzidzi bede madrzejsza

        Skomentuj


          #5
          Pieczulka może karm go tylko rano i wieczorem.

          a jeśli chodzi o karmienie na żądanie to mimo że Majka ma 8 miesięcy ja nadal ja karmię kiedy chce
          tylko z tą różnicą że cycuś nie jest traktowany jako "posiłek sam w sobie", jest dodatkiem do zupki, kaszki czy obiadku

          mała niewiele mi pije dlatego mleczko jej służy jako popicie innych posiłków

          więc tych karmień jest dużo (dziś już było 3 a jest 10:30)

          ale ja jej narazie nie ograniczam
          właściwie lubię ją karmić
          i ona to lubi to poco jej cyca zabierać???


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            ja nie mam problemu z cyckiem, i wlasnie karmie rano i wieczorem, czasem jak choruje to tez dostanie ale to bardzo sporadycznie. z tego powodu ze zadziej je piers wcale smutny nie jest, a za to bardziej przytulny sie zrobil.
            ja tez narazie nie odstawiam go calkiem od piersi, ale wrazieczego nie bede miala duzego klopotu.

            a ja juz w dzien nie chcialam karmic bo na miescie to uciazliwe bylo,
            a w nocy lepiej mi spi.

            Skomentuj


              #7
              za czasów,kiedy nasze mamy nas rodziły to był trend karminia piersią co 3h i tylko z jednej,po 3 h druga piers i tak na zmianę...i dzieci nie umierały z głodu:/ ja kamiłam tylko przez miesiąc- więc doświadczenie mam znikome,ale mysle,że jak dziecko ma 2-3 miesiace można powoli rezygnować z karmienia nocnego.
              Pewnie nam mamom się wydaje,że dziecko będzie głodne

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                ja na szczęście nie karmię nocą (sporadycznie)
                mała od urodzenia nie budziła sie w nocy
                ale przez pierwsze 2 miesiące pediatra kazała mi ją budzic bo słabo przybierała na wadze
                a teraz śpi około 8-9 h w nocy


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Ja co prawda nie karmiłam tak długo jak Wy, więc ciężko mi jest
                  powiedzieć coś na temat dzieci 8 czy 10 miesięcznych.

                  Jednak jeśli wziąć pod uwagę dzieci do 6 miesięcy to ja się nie
                  zgadzam
                  Ja podawałam pierś wtedy kiedy dziecko chciało. Czasami chciał się
                  tylko napić ( o tym trzeba pamiętać, że ciągnie nie tylko by się najeść)
                  a czasami pojeść.

                  Pieczulka ten okres kiedy budził się co 2 godziny przypadał latem, więc
                  podejrzewam, że Gabrysiowi chciało sie pić a nie jeść.

                  Ja nie bronię karmienia na żądanie bo sama nie wspominam go miło,
                  kolki 2 miesięczne uczenie się w ogóle z cycka ciągnąć.... ehhh...

                  Skomentuj


                    #10
                    Ale ja pomijam picie z piersi, bo takie dopajania mialam i mozna je latwo odroznic, ale w nocy on mi wyciagal do dna cycki a mialam balony i tak co 2 h, karmilam raz z jednego raz zdrugiego bo w jednym mialam ok 200ml(jak nie wiecej) i on to wypijal, a zaczelo sie mu tak to u nas jakos specjalnie cieplo nie bylo.

                    a no i jak przestaje sie karmic na zadanie tylko wchodzi sie w ramy czasowe(czy bez karmien nocnych) to trzeba oczywiscie dawac wode,herbatki, czy w odpowiednim wieku soczki.
                    Last edited by pieczulka; 04-02-2009, 13:27.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Karmiłam na żądanie i pierwsze miesiące faktycznie były bardzo uciążliwe. Jednak poświęciłam się w pełnym tego słowa znaczeniu i wstawałam na każdą prośbę. Z czasem jednak zauważyłam że moja mała coraz rzadziej szuka cyca, coraz rzadziej wyciąga raczki i sie dopomina,. Zwłaszcza kiedy w szóstym miesiącu zaczełam wprowadzać inne sycące posiłki (soki piła od 5tego). W ósmym już sama się jej narzucałam i namawiałam na cycowanie, ale moje piersi już nie były takie atrakcyjne. Świat był znacznie ciekawszy. Jak miała 10 miesięcy po cycka sięgała juz sporadycznie... A teraz z tęsknotą i rozczuleniem wspominam nasze wspólne przytulanki przy cycusiu. Dlatego dziewczyny nie stosujcie jakiś drastycznych przerw w karmieniu, bo wasza mama karmiła co 3-4h, nie cześciej i bylo dobrze. Miesiące biegną tak szybko i jeszcze za tym zatęsknicie...


                      Skomentuj


                        #12
                        Lullaby noo tak ja sama żałuję, że nie byłam bardziej wytrwała. no ale
                        cóż.... nooo masz rację.

                        Sama właśnie miałam pisać, że od mamy to zależy tej której nie przeszkadza
                        cyckowanie co 2 godziny, będzie tak karmić i nie ograniczać.
                        Ale też dzieci są różne, jedne by wisiały na piersi 3/4 dnia a inne nie.
                        Więc tak na prawdę nie ma "rozsądnego karmienia"

                        Skomentuj


                          #13
                          Właśnie, nie ma rozsądnego karmienia. Ja przez swojego posta chciałam jeszcze powiedzieć, że akurat w tej kwestii możemy się zdać na dziecko, bo przecież to o nie chodzi, prawda? To że teraz jest malutkie i co 2h wisi na cycu, naprawdę nie oznacza że już tak mu zostanie. Ten czas minie szybciej niż nam się zdaje! A w tej chwili może tego po prostu potrzebuje. Nie tylko jeść i pić, ale też duuuuuuużo bliskości mamy. Chce słuchać bicia jej serca, czy spać utolone znajomym zapachem, po prostu czuć się bezpiecznie. Kiedy tego nie odmawiamy, dajemy dziecku sygnał że jego potrzeby są ważne, a ono jest kochane.
                          Moja córcia należała właśnie do tej grupy dzieci, które najchętniej nie wypuszczałyby cyca z buzi. Przez pierwsze trzy miesiące miała też straszne kolki. To był dla mnie naprawdę potwornie trudny okres. Chodziłam jak zombie, zdarzało się że krew mi ciekła z nosa z przemęczenia. Mówiłam do męża że ucieknę z domu. Ale zaparłam się, skoncentrowałam na małej i dałam radę! Dziś wspomnienie tamtych nieprzespanych nocy zbladło, a pozostała satysfakcja że nigdy nie wydzielałam czasu, ani uwagi poświęconej dziecku.


                          Skomentuj


                            #14
                            nic dodać nic ująć


                            Skomentuj


                              #15
                              moja corcia sama sobie uregulowala pory jedzenia.na poczatku to mialam wrazenie ze tylko karmie ale im byla starsza tym mniej tych karmien bylo i raczej o stalych porach.jakos to tak naturalnie wszystko przyszlo.moze wasze maluszki tez tak zrobia
                              shannon

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X