Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

harmonogram dnia napiszcie jak to u was jest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    harmonogram dnia napiszcie jak to u was jest

    zaczynamy powoli potrawy stałe i chciałabym je to jakos uporzadkowac. Moja córcia ma 6 miesiecy napiszcie jak to u was było
    kiedy mleko lub kaszka i czy można ją jakos rozrobic w butelce kiedy zupki deserki i sama pierś
    dzieki
  •    
       

    #2
    urobea zadałaś takie pytanie, że jestem pewna, że po 10 odpowiedziach
    i tak nie będziesz wiedziała co zrobić.

    Najlepiej sięgnij po schemat żywienia. Tam masz wszystkie informacje,
    opisane konkretne miesiące.
    Albo porozmawiaj z lekarzem.
    Tutaj każdy robi według własnego uznania.
    Ja np zaczęłam wprowadzać w 6 miesiącu wszystko (oprócz soczków
    które podałam w 5)

    Kaszkę daje raz dziennie. Swego czasu dodawałam do mleka kleiku
    kukurydzianego albo ryżowego, ale zaprzestałam.

    No nie wiem.... no mnie pediatra powiedziała, żeby zacząć od soczków,
    ale ktoś inny napisze, że zupki.

    Skomentuj


      #3
      Ja tez zaczynalam od soczkow tyle ze w 4mies a zupki w 5.
      Kaszki od 4 tez podaje raz dziennie,mleko z kleikiem trzy razy dziennie.
      Teraz synus skonczyl pol roku i dostaje zupki z mieskiem
      Cyprianek

      Skomentuj


        #4
        Ja tez zaczynalam od soczkow i od 4 miesiaca, syn ma rowniez poł roku i zdjada juz rówzne rzeczy... Rano podaje mu mleko z kaszka, w butelce bardziej zeby byla do picia, potem podaje samo mleko, ok 13-14 zupke ktora robie z indykiem, brokul, marechew, pietruszka, por i seler. ( raz zupka z samego brokulu, a czasami ziemniaczki z marchewka lyb indykiem takie rozne kombinacje,tak o 14-17 podaje, albo ciasteczko bebe w herbatce moczone, lub banan, lub danonek. no i 19-19:30 mleko koncowe i lulu.
        Bartuś 26.06.08
        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

        Skomentuj


          #5
          To polrocznemu dziecku mozna juz herbatniki i danonki?
          Cyprianek

          Skomentuj


            #6
            witam.moja corka do 6 miesiaca byla wylacznie na piersi a po 6 miesiacu zaczelam jej wprowadzac najpierw zmiksowane owoce(jablko i baban jako pierwsze)
            shannon

            Skomentuj


              #7
              sobi ja mojemu Maluchowi tych rzeczy nie podaję (od czasu do czasu
              herbatkę dla dzieci). No ale ...... każdy robi jak uważa za słuszne

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                urobea pytala chyba o to w jakich porach dnia dajecie mleczko a kiedy kaszke. Nie pytala co kiedy sie wprowadza
                Sobi85 herbatniczki tak o ile wprowadzilas juz gluten, Danonki ... coz wg panujacych zasad to nie ale niektorzy daja.

                Ja mleko dawalam wieczorem do spania, rano kaszka ale maly jadl tylko 4 razy dziennie. Ty mozesz piers dawac np rano a wieczorem kaszke - bardziej sycaca.

                Podalas zbyt malo info - ile razy karmisz, czy karmisz mieszanka i piersia czy tylko mieszanka.
                Kaszke oczywiscie mozesz w butelce rozrobic - wlewasz okreslona il wody i dajesz il kaszki z opakowania lub wg uznania ( mozesz zrobic gestsza lub zadsza ).

                Skomentuj


                  #9
                  colleen ja wlasnie daje szkrabowi tylko to co pisze po ktorym mies jakos nie jestem przekonana zeby dawac juz wszytsko powoli
                  Polroczne dziecko to dla mnie jeszcze za male zeby dawac jogurty,bo danonek to cos w stylu jogurta tylko gestsze a tam nie pisze w jakim wieku podawac.
                  Wole dac jakis deserek dopasowany do jego wieku.
                  ale tak jak mowisz kazdy robi jak uwaza,moja kolezanka zaczela juz w 3mies zupki,soczki,jogurty tp.
                  dziecko zyje
                  Cyprianek

                  Skomentuj


                    #10
                    A zeby wrocic do tematu to je roznie jak mu sie zachce o roznych porach i roznosci
                    U nas nie ma grafiku jakiegos scislego staram sie dawac o jednej porze ale wystarczy ze w nocy spi krocej i juz sie wszystko poprzestawia od pierwszego karmienia.
                    A pijemy nan2
                    Cyprianek

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      wiec jak miala pol roczku to dawalam piers na kazde zadanie a dodatkowo raz dziennie papke owocowa czy wazywna.
                      shannon

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez Sobi85 Pokaż wiadomość
                        To polrocznemu dziecku mozna juz herbatniki i danonki?
                        Ja podaje i nic mu nie ma...tylko mu smakuje. Stwierdziłam ze bede go żywiła wg swego uznania i narazie mały zyje
                        Bartuś 26.06.08
                        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                        Skomentuj


                          #13
                          MoniaB o planie dnia jest temat tutaj:
                          http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ight=plan+dnia

                          Autorce tego tematu chodzi czy dajecie kaszke rano czy wieczorem, a moze na obiadek ?
                          Tak przynajmniej ja to rozumiem skoro temat brzmi "Harmonogram dnia" znaczy jakie pokarmy o jakich porach dnia.

                          U nas teraz jest tak:
                          8.00- kaszka
                          16.00-obiadek
                          20-mleko
                          A w tzw miedzyczasie jakis chrupek,serek,jogurcik czy owocek. Niestety z regularnego deserku synek zrezygnowal nie chce ani miedzy 8 a 16 ani po obiedzie.
                          Last edited by Goplana; 03-02-2009, 20:28.

                          Skomentuj


                            #14
                            już usunełam. ale wpadka hehe




                            Skomentuj


                              #15
                              Nie no spoko. Temat i pierwszy post dosyc niejednoznaczne stad tak na prawde pisanie o wszystkim.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X