Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

4 miesięczne dzieciaczki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    4 miesięczne dzieciaczki

    w jakim tępię rozwijają się wasze pociechy w tym wieku?
    jak na razie moje maleństwo potrafi uchwycić w rączce swoją zabawkę i sam potrafi po nią sięgnąć, lubi gaworzyć czasami bardzo dużo, śledzi wzrokiem każdy mój ruch, coraz częściej się uśmiecha, poznaje smaki różnych dań które mu podaję, powoli zaczyna rozumieć co do niego mówię, no i nie da sobie już tak szybko zmienić pieluszki.
    No i do tego mam jeszcze parę pytań od kiedy dzieciaczki zaczynają samodzielnie siedzieć lub dosięgnąć własną stópką du buzi no i kiedy zaczyna się ząbkowanie.
    jest to pierwsze moje dziecko i bardzo interesuję mnie jego rozwój a przyglądanie się jego rozwojowi i temu co potrafi zrobić lub czego się nauczyć z dnia na dzień jest dla mnie wspaniałe
    To jest zadziwiające jak tak małe dziecko potrafi szybko uczyć się wielu rzeczy.
  •    
       

    #2
    Marta obawiam sie ze ten watek przyspozy Ci wielu zmartwien a wiesz dlaczego ? Bo jedne mamy napisza np ze w tym wieku ich maluszek mial juz 2 zabki , ze juz siedzi itp. Dzieciaczkow nie mozna porownywac - kazde rozwiaj sie w swoim czasie.
    Pogladowy kalendarz rozwoju znajdziesz tutaj http://babyonline.pl/kalendarz_rozwoju_dziecka.html
    Pamietaj ze wszelkie opoznienia sa dopuszczalne

    Skomentuj


      #3
      Odp: 4 miesięczne dzieciaczki

      Moja córeczka w tym wieku już miała pierwsze ząbki. Ale to prawda że każde dziecko rozwija się inaczej, dlatego nie warto się przejmować, jeżeli nasze dziecko rozwinie się trochę później, czasem to nawet plus

      Skomentuj


        #4
        Odp: 4 miesięczne dzieciaczki

        Ja przy pierwszej ciąży byłam bardzo zestresowana, szczególnie kiedy Jasiek nieco później niż to jest opisane zaczynał robić niektóre rzeczy. Ale to minie (stres) im starsze będzie dziecko Jezeli potrzebujesz materiałów do czytania, to polecam ten serwis http://www.osesek.pl/wychowanie-i-ro...a-dziecka.html wszystko dokładnie i sensownie jest tam opisane

        Skomentuj


          #5
          Odp: 4 miesięczne dzieciaczki

          Fajny ten serwis... Faktycznie dużo przydatnych informacji, które z pewnością wykorzystamy w codziennym wychowaniu naszych maluchów. Jak najbardziej godny polecenia, przeglądałam i jestem zdecydowanie na tak. Polecam, przeglądać , czytać , doinformowywać się

          Skomentuj


            #6
            Odp: 4 miesięczne dzieciaczki

            Każdy maluch w innym tempie się rozwija. Ja często słyszę, że dziwne że Kuba jeszcze sie staje przy meblach. On nawet sam z płaskiego nie usiądzie. Jak będzie miał lekką poduchę pod plecami to tak, ale głównie trzeba mu przytrzymać nóżki i podeprze się dłonią i wstanie. Ale mówi bardzo dużo, a inne dzieci chodzą, a wskazują tylko co chcą. Więc każdym opóźnieniem albo wyprzedzeniem nie ma się co martwić, wszytstko w swoim czasie.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X