Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dozowanie mleka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dozowanie mleka

    Czesc dziewczyny nie znalazlam podobnego watku wiec pisze bo moze umiecie mi odpowiedziec.Czy przy mleku modyfikowanym trzeba dozowac scisle wg.tego co jest podane na opakowaniu?Podaje mojemu synkowi do spania kaszke na mleku i wg.przepisu na 210ml wody przypada 7 miarek proszku.No wlasnie.Dalej nic nie pisze.Widze ze jemu to nie wystarca wiec wyliczylam ze na 30ml wody przypada 1miarka i pomyslalam ze moge tym sposobem przygotowac wiecej mleka.Jak myslicie czy to mu nie zaszkodzi?Dodam ze maly ma prawie 9 miesiecy.
  •    
       

    #2
    Jakbym ja podawala synkowi porcje z opakowania to by z glodu umarl
    Z pewnoscia mozesz podac wiecej jedzonka jesli faktycznie malec jest glodny.
    My jemy NAN i tam tez jest 30 ml - 1 miarka wiec jesli chcesz zrobic wiecej mleka to przestrzegaj tego.
    A tak wogole to moze zamiast wiekszej il mleka rob mu z wiekszej il kaszki ?

    Skomentuj


      #3
      No tak wlasnie myslalam na poczatku.Zrobilam wiecej kaszki ale wyszla gesta papka i chyba maluchowi nie smakowalo.Pomyslalam wiec ze zrobie wiecej mleka.Poza tym nie mieszkam w Polsce i tutejsze kaszki dla niemowlakow sa przeznaczone do podania w butelce inaczej wychodzi sztywna gesta papka.Balam sie ze jak zrobie inna porcje to moze dam jakiegos skladnika za duzo ale jak sie tak zastanawiam to przeciez proporcje zostana zachowane a zwieksza sie tylko ilosc mleka.Mysle ze dobrze kombinuje?

      Skomentuj


        #4
        Moj synek jako parodniowy maluszek wcinal 120 ml mleka a z opakowania wynikalo ze moze chyba tylko 90 ml.
        Il mleka podane na opakowaniu to tylko srednia zjadana pzrez maluszki w danym wieku. Jedna zjedza mniej inne wiecej niz "przepisano".
        Na pewno krzywdy nie zrobisz. Mleka nie przedawkujesz

        Skomentuj


          #5
          ok,dzieki,dzisiaj dostanie wieksza butelkepozdarawiam

          Skomentuj


            #6
            Wrocilam bo mam jeszcze pytanko...zrobilam o jedna miarke wiecej i razem z kaszka wyszlo tego 290ml.(!!!)maly wytrabil wszystko...nie jest to troche duzo?On ma 9 miesiecy i jest dosc duzym bobasem(wazy9.600,mierzy 74,5cm).

            Skomentuj

                   
            Working...
            X